Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jaś Puchatek

Adam Michnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam swoją mantrę a Ty swoją. A faktem jest, że Michnik przekształcił gazetę OPK-ów w tubę ROAD.

Ano bzdura i to jawna, bo ja mam na myśli czas zanim Wałęsa musiał zarządzić "wojnę na górze".

I to kolejna bzdura. Póki OKP był jednością, wspierał OKP. ROAD wspierał, jak obóz solidarnosciowy sie rozpadł.

Można powiedzieć w pewnym uproszczeniu, że będąc w tamtym czasie bardzo prominentną osobą w ówczesnym Sejmie miał wielki wpływ na to co i komu ów Sejm zlecał. A że udzielał się najmniej? Może znalazł czego szukał? W dokumentach komisji będzie tylko to co komisja chciała żeby było.

Czyli nie masz nic na potwierdzenie swoich wizji. A może w Roswell wylądowali kosmici. Skoro nie ma dowodów, to pewnie dlatego, że zostały zniszczone.

Co do nieszczęsnej afery Rywina to zachowanie Michnika, jego działania oraz ich czas muszą rodzić pytania. A brak jednoznacznych odpowiedzi z kolei musi rodzić bardzo różne przypuszczenia. Podobnie jak unikanie sądowego starcia z Łysiakiem. Trochę to dziwne u człowieka znanego z tego, że potrafi procesować się o pojedyncze słowa.

Jak wyżej. A może Michnik jest kosmitą? Rodzą sie tu rózne pytania a brak jednoznacznych odpowiedzi rodzi kolejne przypuszczenia.

Na koniec mały offtop na temat chrześcijańskiego miłosierdzia. Od razu zaznaczam, że jestem bardzo złym Katolikiem i nie należy czerpać ze mnie wzoru. Jednak z tego co wiem to moja religia nie wymaga ode mnie bezwarunkowego miłosierdzia (aczkolwiek go nie zabrania). Aby dostąpić przebaczenia należy spełnić kilka niezbędnych warunków takich jak: rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, szczera spowiedź i zadośćuczynienie pokrzywdzonym. Sam pomyśl, czy wcześniej wymienieni panowie je spełnili.

Faktycznie jestes katolikiem bardzo mało wiedzacym o zasadach wiary rzymsko-katolickiej. Owe warunki: rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, szczera spowiedź, sa niezbedne do rozgrzeszenia, a nie, jak twierdzisz, wybaczenia. Rozgrzeszyc może ksiądz w sakramencie spowiedzi. Natomiast wierny ma chrystusowy nakaz wybaczania. Michnik wybaczył tym, którzy go krzywdzili. I z tego powodu jest potepiany przez nasze katolickie społeczeństwo. Ot ciekawostka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Usunięto ostatni post, zawierający m.in. wycieczki osobiste, a do dyskusji nic istotnego nie wnoszący.

Przy okazji wracam uwagę Szanownym Dyskutantom, że wyjaśnianie sobie kanonów wiary katolickiej - i jakiejkolwiek innej - raczej nie należy do materii tej dyskusji. Jeżeli ktoś nie ma nic interesującego do napisania, oprócz ogólnego wyrażenia swej opinii, że A. Michnik złym/dobrym człowiekiem jest - to myślę, że nie ma sensu marnować klawiatury. Jedna jasna deklaracja swoich przekonań wystarczy.

Dopisek z dnia 20 marca 2012 r.:

Ponieważ temat nie służy jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji, zawierając ostatnio jedynie uwagi o urodzie, twarzy, pochodzeniu etnicznym redaktora Michnika, okraszone ogólnymi sugestiami o "ustawianiu procesów" i tego kto, kogo może gdzie pocałować, tudzież interesujące informacje o odruchach wymiotnych Dyskutantów, zostaje zamknięty. Po usunięciu ostatnich postów, zawierających ww. treści i reakcje na nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.