Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
intervojager

4 marca 2011 sejm opowiedział się cenzurą w internecie

Recommended Posts

4 marca 2011 podczas głosowania w sejmie nad ustawą medialną, posłowie prawie jednogłośnie opowiedzieli za tym iż o tym iż każdy materiał filmowy umieszczony w sieci na Polskich serwerach musiał by posiadać zezwolenie Krajowej Rady Telewizji i Radiofonii udzielany w sposób uznaniowy(wersja ustawy medialnej uchwalonej 4.11.2011c nie obligowała KRTiR do uzasadniania udzielenia odpowiedzi odmownej w przypadku odmowy prawa do emisji). Taka a nie inna treść ówczesnego projektu ustawy medialnej wynikał między innymi z braku definicji, czym jest emisja filmu w internecie na żądanie. Dyrektywa UE nie przywidywała takiej formy regulowania internetu.

Gdyby nie nacisk na senatorów lobbystów i obywateli korzystających z internetu, oraz osobista interwencja premiera RP Donalda Tuska, doszło by do cenzury w internecie. Na szczęście ustawa medialna została poprawiona w senacie(czy ktoś po tej wpadce posłów śmie jeszcze dyskutować o jednoizbowym parlamencie?), a poprawki senatu zostały przyjęte przez sejm.

Czy posłowie którzy usiłowali dokonać zamachu na wolność wypowiedzi w internecie są godni ponownego uzyskania mandatu poselskiego w zbliżających się wyborach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.