Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Key F

Spartacus: Krew i piach

Rekomendowane odpowiedzi

amon   

Zapytam przez grzeczność. Co polecasz ? Głupawy film w stylu serialu "Rzym", gdzie trup się ściele gęsto a sex jest częścią życia ? Czy to, że nakręcono film który tyle ma ze Spartakusem i jego czasami wspólnego, co McDonald z normalnym jedzeniem ? Bo to co nakręcono, to właśnie filmowy McDonald. Dużo treści która dotyczy wszystkiego tylko nie tzw. prawdy historycznej. Słowem, dno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Spartacus to film akcji w tle historycznym. Wyobraź sobię, ze wiele ludzi lubi produkcję, gdzie trup się ściele gęsto, a seksu jest aż nadmiar. Film po części zgadza się z historią.

Dla mnie głównym atutem jest to, że serial ogląda się przyjemnie. Czasem trzeba obejrzeć coś gdzie jest dużo krwi dla relaksu. I kto nie lubi, gdy w filmach jest dużo erotyki? No cóż, są gusta i.. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zapytam przez grzeczność. Co polecasz ? Głupawy film w stylu serialu "Rzym", gdzie trup się ściele gęsto a sex jest częścią życia ? Czy to, że nakręcono film który tyle ma ze Spartakusem i jego czasami wspólnego, co McDonald z normalnym jedzeniem ? Bo to co nakręcono, to właśnie filmowy McDonald. Dużo treści która dotyczy wszystkiego tylko nie tzw. prawdy historycznej. Słowem, dno.

gdzie trup się ściele gęsto a sex jest częścią życia ?

Jedna sprawa to nadmierne epatowanie erotyką i przeładowanie filmu seksem, druga zaś... kolega amon twierdzi, że seks nie jest częścią życia?

To niby czego?

ad Key F:

Recenzję przeczytałem. potknąłem się o jeden błąd ortograficzny i jeden leksykalny, ale upadłem dopiero przy:

Obsada aktorska spisała się na medal, ale tacy aktorzy jak John Hannan (Batiatus), czy Lucy Lawless (Lucretia) nie mogli tego zepsuć

Rzeczywiście, czy tak utalentowana aktorka, którą znamy z wybitnej roli Xeny, mogła zepsuć swą rolę?

Zaiste - nie... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Oj secesjonisto..Wymądrzanie się na tematy, o których się nie ma pojęcia, nie jest najlepszym pomysłem.

Historykiem może jesteś dobrym, ale powiedz szczerze - interesujesz się kinem?

http://www.filmweb.pl/person/Lucy+Lawless-80967

Przejrzysz sobie jej karierę aktorską klikając w powyższy link i wtedy wrócimy do dyskusji.

PS. Mam rozumieć, że recenzja jest do chrzanu?

PS2. Za krytykę bardzo dziękuje. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ano zapoznałem się... tylko nie wiem co ma mnie rzucić na kolana?

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Atakiem szarańczy, Krwawymi wampirami, a może: Eurotrip?

ale powiedz szczerze - interesujesz się kinem?

W typie - Bitch Slap, to raczej nie, pozwolę sobie zacytować fragment opisu z przesłanego przez ciebie linku:

"Bohaterkami są niedające sobie w kaszę dmuchać twarde dziewczyny, które mają wielki plan, jeszcze większe piersi i super wielkie karabiny".

Z racji wieku jakoś ta estetyka do mnie nie przemawia.

Czy interesuję kinem? Niespecjalnie, jeśli już to raczej filmami typu:

Czas Apokalipsy, Tytus Andronicus, Taksówkarz, Pulp Fiction, Tulipany, Orbitowanie bez cukru, Ćma barowa, Chungking Express, Rzymskie wakacje, Absolwent, Lisbon Story, Mulholand Drive, Rejs, Zaklęte rewiry, Łowca jeleni, Olbrzym, Lot nad kukułczym ..., Tajemnice Los Angeles, Piknik pod wiszącą ..., Podziemny krąg, Dopaść Cartera, Sympathy for Mr Vengeance, American Beauty, Bream Stockers's Dracula, Wstręt, Nóż w wodzie, Okruchy dnia, Nikotyna, The Jaberwocky, Nanook z północy, Lśnienie, Pusty pokój, Fahrenheit 9,11, Pies andaluzyjski, The million dollar hotel, Ostatnie tango w Paryżu, Trainspotting, Pali się moja panno...

Lubię filmy Lyncha, Greenway'a, Peckinpaha, Kurosawy, Sergio Leone, Tarantino, produkcje Monthy Pytona, Aki Kaurismaki, Herzoga, Jarmuscha, Kubricka, von Stroheima, Griffith'a, Park Chan-Wuk'a,

Petra Zelenki, Takashi Miike, Altmana i takich tam.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Widzisz, jam być młody i mnie to jarać :)

Nie chodzi o to, czy ona grała w samych fantastycznych produkcjach, czy nie, lecz o to w ilu filmach już zagrała.

Jaki jest jej dorobek itp. Mogła grać w samych kiczach, ale doświadczenie zawsze nabywa.

Owszem "Xena - wojownicza laska" to jest jej życiowa rola, ale nie można jej rozliczać tylko z tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I pozostańmy przy swych zdaniach, dla mnie ilość produkcji w których się uczestniczy nie czyni dobrym aktorem, a skoro się na ogół uczestniczy w podobnych filmach, o zbliżonej klasie - to świadczy, iż aktor się nie rozwija.

Widzisz, jam być młody i mnie to jarać

Jam być jeszcze nie tak stary by mnie to nie jarać, ale od filmu oczekuję więcej.

Poza tym:

Bohaterkami są niedające sobie w kaszę dmuchać twarde dziewczyny, które mają wielki plan, jeszcze większe piersi i super wielkie karabiny

Wyższość mego wieku polega na tym, że ja to wszystko mam w swym domu (jeśli zamienić karabin na pistolet. ) :)

Ale robi się z tego O.T więc zakończmy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Key F

Spartacus to film akcji w tle historycznym. Wyobraź sobię, ze wiele ludzi lubi produkcję, gdzie trup się ściele gęsto, a seksu jest aż nadmiar. Film po części zgadza się z historią.

Umiem to sobie wyobrazić, szczególnie wtedy gdy film przypomina grę komputerową czyli jest to jedyny scenariusz który są w stanie zrozumieć ci którzy "lubią takie produkcje" .

Po której części widzisz zgodność z historią ??? Rozumiem przez to, że tematyka dotycząca Spartakusa i późniejszego powstania jest ci doskonale znana, bo tylko wówczas mógłbyś wysnuć taki wniosek. No i tu wiedzę pewną sprzeczność, bowiem nawet człowiek słabo znający historię tamtego okresu, nie odważyłby się pisać pozytywnie o tym knocie.

Napisałeś, że :

I kto nie lubi, gdy w filmach jest dużo erotyki? No cóż, są gusta i.

Jeżeli w "historycznym" filmie, jak twierdzisz, jest dużo golizny, to świadczy jedynie o tym, że reżyserowi i scenarzyście zabrakło pomysłów. Chociaż to co pokazali jest dnem totalnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

Powstanie wybuchło w Kapui, jednym ze współorganizatorów był Kriksos (Gal), Spartakus był Trakiem, służył on wcześniej jako najemnik dla Rzymu - to są fakty historyczne, zawarte w filmie.

Tylko, najpierw musisz zrozumieć, że to nie jest film historyczny tylko FILM AKCJI!!

Waleczne Serce też nie jest zgodny z historią, ale rzeczą normalną jest że reżyser musi dodać coś od siebie, aby uatrakcyjnić produkcję.

Na starożytności znam się słabo, ale niezbędne minimum posiadam.

bowiem nawet człowiek słabo znający historię tamtego okresu, nie odważyłby się pisać pozytywnie o tym knocie.

Więc dla ciebie każda osoba, która zna historię, nie może uważać tego serialu za fajną produkcję? Litości..

Gdzie ja napisałem, że jest to film historyczny? Litości..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad Key F:

Gdzie ja napisałem, że jest to film historyczny? Litości..

W sumie nie napisałeś.

Tylko - litości... spójrz wpierw na dział w którym piszesz. :)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Key F   

W sumie masz rację, dział wybrałem może nienajlepszy, ale nie wiedział, że ten serial ma tu taką opozycję.

Dlatego, może jakiś moderator przeniesie temat do odpowiedniego działu żeby ustabilizować sytuację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Więc dla ciebie każda osoba, która zna historię, nie może uważać tego serialu za fajną produkcję? Litości

Dokładnie tak myślę, i powiem więcej tak właśnie jest. Ale jak widzę, koledzy już coś Ci wytłumaczyli, czyli kontynuacja tematu o filmie który jest o wszystkim tylko nie o Spartakusie, mija się z celem.

, Spartakus był Trakiem, służył on wcześniej jako najemnik dla Rzymu - to są fakty historyczne,

Ot i ciekawostka, która może wynikać z głupawego scenariusza. Bo cóż wiemy o Spartakusie, czego by nie napisał Plutarch ? No może Florus, który jako drugi insynuuje, jakoby Spartakus wcześniej służył Rzymowi. Pierwszym który ten "fakt" stwierdził był Cezar, w Wojnie Galijskiej . Tylko jakie były podstawy żeby tak twierdzić ? Może, to tylko rzymska pycha kazała taką wersję przekazać potomnym ? Dlaczego ? Dla usprawiedliwienia swoich klęsk. Tyle na temat "faktów" historycznych kolego Key F :)

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.