Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andreas

Wysiedlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Czołem!

Po raz kolejny ja proszę o pomoc. Wiem, że to już nudne się zaczyna robić, ale co ja poradzę? :)

Otóż, bardzo bym prosił o tytuły książek nt. wysiedleń XX, ze szczególnym uwzględnieniem Europy.

Książki prosiłbym(jeśli mogę), by nie były specjalistycznymi, grubymi pracami, lecz dość ogólne.

Szczerze powiem, że jak najbardziej przydadzą mi się takie w wersji zdigitalizowanej.

Bardzo przepraszam, i z góry dziękuję!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu bierze udział w konkursie? :)

J. Koralewski Radzieccy Niemcy. Między deportacją a masową migracją. (z bogatą bibliografią tematu rosyjskojęzyczną)

B. Nitschke Wysiedlenie ludności niemieckiej z Polski w latach 1945-1949

Deportacje Górnoślązaków do ZSRR w 1945. Konferencja IPN red. A. Dziuroka, M. Niedurny

P. Polan Nie po swojej wole... Istorija i geografija prinudietlnych migracji w SSRR

M. Golon Polityka radzieckich władz wojskowych i policyjnych na Pomorzu Nadwiślańskim w latach 1945-1947

S. Fertecz Deportacje mieszkańców górnego Śląska do ZSRR w: Władze komunistyczne wobec ziem odzyskanych po II wojnie światowej

M. Cygański Mniejszości niemieckie w Rosji, Białorusi, Ukrainie, krajach bałtyckich i kaukaskich w: Polacy i Niemcy w Rosji. Zagadnienia wybrane. red. Ks. E. Walewander

J. Elrick, J. Frelak, P. Hut Poslak i Niemcy wobec rodaków na Wschodzie

Masowe deportacje radzieckie w dobie II wojny św. red. S. Ciesielski, G. Hryciuk, A. Srebrakowski

Wschodnie losy Polaków red. S. Ciesielski

Deportacje i reemigracja Polaków red. N.F. Bugaj

D. Dahlmann Die deportation der deutschen Bevolkerungsgruppe in Rossland und in der Sowjetunion 1915 und 1941 w: Ausweisung und Deportation. Formzwangmigrationen in der Geschichte hrsg. v. A. Gestrich, G. Hirschfeld, H. Sonnabend

Deportation, sondersiedlung, Arbeitsarmee. Deutsche in der Dowietjunion von 1941 bis 1956 hrsg. v. A. Eisfeld, V. Herdt

Exodus. Deportacje i migracje (wąte kwschodni). Stan i perspektywa badań. Konferencja IPN red. M. Zwolski

B. Pinkus The Germans in The Soviet Union since 1945 w: The Soviet Germans. Past and Present ed. I. Fleischauer, B. Pinkus

J. Sobczak Hitlerowskie przesiedlenia ludności niemieckiej w dobie II wojny światowej

...

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Skąd ja wiedziałem, kto mi odpowie.... :)

Ktoś tu bierze udział w konkursie? wink.gif

Tak, po odwołaniu ''Losów Polaków...'' została mi tylko OH. I idę na nią tylko pro forma, bo to batalia skazana na porażkę od początku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ponawiam prośbę o pomoc.

Potrzebuję książek w PDF-ach, w czymkolwiek wirtualnym. Oraz, by były w miarę ogólne, bo ta przeklęta praca ma zająć zaledwie sześć stron, nie sześćdziesiąt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.