Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Wojska, Rosja vs USA

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Załamka... :unsure: Secesjonisto, zobacz co ja pisałem a zobacz co pisał Gilbert. Ja mówię cały czas że technologia odgrywa większą rolę na polu bitwy niż liczebność i o liczebności pisał Gilbert :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

USA nie może wypędzić talibów z Afganistanu a Rosja nie może dać rady Czeczenom. [...] Arabowie są bardzo religijni

Ja w kwestii formalnej.

Od kiedy Czeczenię i Afganistan zamieszkują Arabowie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

technologia odgrywa większą rolę na polu bitwy niż liczebność

Nie zawsze. ;)

Wszystko jest kwestią skali.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Załamka - to i pewne, jako że tępy secesjonista połączył nietrafnie dwie wypowiedzi, zupełnie różnych rozmówców przez co wypaczył wypowiedź kolegi Arek II, za co mu się należą przeprosiny z mej strony.

Dopiero teraz to zauważyłem.

Mea culpa...

:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Każdemu się zdarza :D z początku też nie wiedziałem o co ci chodzi i czytałem swoją wypowiedź parę razy :D dopiero Albinos mnie olśnił :)

Caprinorius, może i masz racje ale zobacz. Chiny mają najliczniejszą armię na świecie. Czy są zdolni do ataku na każde miejsce na świecie? Czy mogłyby wylądować na wybrzeżach USA? Wątpię ;]

A panowie, wg. was która marynarka wojenna jest lepsza? Rosyjska czy Amerykańska? Weźmy pod uwagę też siłę bojową czyli np. czy dana marynarka może przeprowadzić dużą operację na każdym miejscu na Ziemi czy tylko jest ograniczona do obrony swoich wybrzeży.

Edytowane przez ArekII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A kto to może wiedzieć? :) Możliwe jest nawet że obie strony blefują w tej kwestii. Niby zmniejszą ten arsenał ale jednak gdzie go ukryją. Ktoś to sprawdza czy obie strony na słowo zmniejszają arsenał? Skończyła się Zimna Wojna i broń atomowa już nie jest za bardzo potrzebna a na pewno w nie tak wielkich ilościach. Niby obie strony są potęgami, wielkie wojsko ale np. USA nie może wypędzić talibów z Afganistanu a Rosja nie może dać rady Czeczenom. Wywnioskowałem z tego że nie ważne jest czy walczy się z potężną armią czy nie, ale ważne z jaką narodowością. Jakby USA wjechało np. do jakiegoś państwa w Europie to by pewnie poddało się po jakimś czasie a że Arabowie są bardzo religijni a ich religia wiadomo co głosi to nie chcą się poddać i tak już kilka lat się tam męczą.

Arsenały są zmniejszane, za to unowocześniane.

Ostatni raport Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (z 7 czerwca) wylicza, że na świecie jest około 20,5 tys. ładunków nuklearnych.

Z tego przeszło 5 tys. jest przygotowanych do użycia, około 2 tys. w stałej gotowości bojowej.

Na styczeń 2011 r. arsenały Rosji i USA przedstawiały się następująco:

Rosja - 11 tys. ładunków

USA - 8,5 tys. ładunków

Rosjanie mieli rozmieszczonych 2427 spośród nich, zaś Amerykanie 2,1 tys.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

A może być ich o wiele więcej.. Rozmieszczone mogą być wszędzie i kto to może wiedzieć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tia... i mają kosmitów po swej stronie - kto to może wiedzieć?

Ja bym proponował wskazać podstawy dezawuowania tych liczb... innymi słowy podania innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

a to ty uważasz że wojsko wszystkim się chwali? Że powie gdzie są wszystkie pociski, ile ich mają itp.? To jest takie gadanie... Mają może te 2 tys. a ukrytych mają jeszcze z 1 tys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To tylko twoje dywagacje...

Przedstaw dane innego ośrodka przeczące podanym przeze mnie.

Poza tym nie zwracasz uwagi na logikę - państwu raczej się opłaca podawać zawyżone dane co do jego potencjału militarnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No niekoniecznie. Podanie wyższej liczby potencjału militarnego np. przez Rosję wymusza na USA przebicie tej liczby i USA może stać na taki potencjał i ma o wiele wyższy potencjał a Rosja posiada puste liczby...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No i popatrz - USA jakoś nie przebija, skupia się na unowocześnieniu i systemach defensywnych.

Taki schemat dobry był dla czasów zimnowojennych, obecnie analitycy wiedzą, że istniejące potencjały są, aż nadto wystarczające jeśli chodzi o ilość.

Kwestią istotną jest zatem stopień przechwyceń i neutralizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
omg123   

A koledzy opisywali kiedy to owa "honorowość" się uzewnętrzniała?

Zdecydowanie USA ma przewagę - pod każdym względem, poza liczebnością.

nie zgodzę się z tobą...

Co do porównania wojsk.

USA mają :

(...)

Wyżej wymienione liczby dają liczbę 1355,703 żołnierzy wojsk lądowych nie licząc ewentualnie powołanych do służby żołnierzy w razie potrzeby.

Uwierz mi, Rosja mimo niektórych zaniedbań w technologiach wojskowych, może stanowić naprawdę poważne zagrożenie dla USA...

Federacja Rosyjska na stanie posiada:

~400-500 czołgów T-90 (Obiekt-188) i T-90A (Obiekt-188A). Do produkcji ma wejść także T-90M (Obiekt-188M).

(...)

To daje dość ciekawe pojęcia na temat tak zwanej przewagi liczebnej ZSRR która owszem istniała ale nigdy nie była specjalnie większa od stanów liczebnych sprzętu i ludzi NATO.

ZSRR i UW mieli więcej zestawów p.panc. i to grubo...

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Jednego postu nie można?

Zsrr i Uw mieli więcej zestawów p.panc. i to grubo...

Za...? Jaka to ilość i skąd takie dane?

o edycja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.