Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
FSO

Żukow zostaje rozstrzelany w '46 r.

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

przed sądem stanęli i zostali skazani m.in Tielegin [czyli nadzorca Żukowa z ramienia partii]. Dogadali się szybko. Składał zeznania, co gdzie i dlaczego. Żukow tam był, jako ten który wiedział o wszystkim i bez jego udziału. Sidniew i Sierow [to z kolei od bezpieczeństwa] - też kradli i też zeznawali, że za zgodą Żukowa. Znaczyło to tyle, że działka musiała być i dal niego.

Początkowo próbował załatwić to na zjeździe, przecież wiedział o wszystkim. Doskonale. Przecież ktoś pisał raporty. Próba polegała na tym, że jeżeli uda się pogonić Żukowa, to innych też się powinno udać. Niestety marszałkowie stanęli okoniem. Stalin dobrał się do współpracowników. Aresztowani byli od '48 r. do mniej więcej '50. Zwolnieni po śmierci Stalina. Najdalej w '54. Ten który aresztował Sidniewa, bo Sierowa nie zdążył - Abakumow - został zdymisjonowany i sam aresztowany. Aresztowali go m.in. ludzie Sierowa. Znaleźli także kradzione.

O ile wiem to chyba żadnemu z dowódców radzieckich nie zarzucano wywyższania się, żadnemu nie zarzucano brutalności czy pijaństwa w oficjalnych dokumentach na takim szczeblu. Żukow był wyjątkiem. Poza tym Stalin ściągając go do Moskwy utworzył specjalnie dla niego stanowisko bez znaczenia, gdzie jego rola sprawadzała się do gabinetu, siedzenia i pobierania pensji. Tak naprawdę był to typowy scenariusz tow. Stalina kiedy ktoś miał odejść w niebyt.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cały ten dość obszerny post nie zawiera:

1. Ani jednej konkretnej odpowiedzi na me pytania

2. Nie zawiera też źródeł o które kolegę prosiłem.

Moje pytanie było nader proste, i można nań odpowiedzieć równie prosto.

Gdzie kolega czytał o tych oskarżeniach o kradzieże,, które miały być według kolegi podstawą zarzutów, kto je referował jako oskarżenie podczas zjazdu.

To wbrew pozorom całkiem łatwo:

autor, tytuł, cytat.

I od razu będziemy wiedzieli na co stoimy.

Ja nie chcę by kolega mi referował co się wtedy działo i co kolega sobie dedukuje na ten temat.

Chcę usłyszeć:

gdzie i kto...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
O ile wiem to chyba żadnemu z dowódców radzieckich nie zarzucano wywyższania się, żadnemu nie zarzucano brutalności czy pijaństwa w oficjalnych dokumentach na takim szczeblu.

Genialny generał Apanasenko, którego jedynym zajęciem, wykonywanym w miare poprawnie były rabunki i morderstwa, zazwyczaj jeńców i ludności cywilnej. W nagrodę rozwiązano jednostkę, którą dowodził, ponadto włos mu z głowy nie spadł, gdyż był kumplem Stalina z 1920 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

1234: Apanasienko w r. '46 już nie żył.

Jasny Rycerz: Dla mnie jest, gdyż gdyby Żukow został oskarżony, istniała szansa, i to duża, że spora część dowódców wojskowych, a za nimi także i z bezpieczeństwa: n.p. Sierow zostanie zgładzonych lub zesłanych na "białe miśki". Oznaczałoby to, że Stalin mógłby żyć dłużej, gdyż istnieją teorie, że ktoś mu pomógł...

secesjonista: Protokół przesłuchania Sidniewa [we fragmentach cytuje n.p. Suworow] pokazuje jak działał cały mechanizm. Sidniew - aresztowany, nad Sierowem - zbierają się chmury. Jeśli on wpadnie, a w tym samym okresie został aresztowany Tielegin - Żukow się nie wywinie. I nie będzie to zesłanie do "Głębokoazjatyckiego" O.W. Do Stalina docierały informacje w stylu: 7 wagonów z meblami należy do Żukowa i to cały czas.

Ogłoszenia o wywyższaniu się, jeszcze "wojenne" dawały nadzieję, że przy próbie rozprawy z Żukowem, inni wojskowi go nie poprą, a wtedy będzie można po kolei zrobić porządek. Nie udało się.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok, to trzeba by było temat nazwać "Stalin żyje dłużej - efekty ?". Skoro wyłoniłeś już sedno tego tematu , to powiedz co twoim zdaniem stałoby się ze światem gdyby Stalinowi "nikt nie pomógł zejść ze sceny"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Jasny Rycerz: w '46 nikt nawet nie mógł się pokusić by zrzucić Stalina ze stolca. Już prędzej w '41 na przełomie czerwca i lipca. Mimo wszystko w '46 roku, wojskowi wiedzieli czym pachną czystki, zaś siła Stalina polegała na umiejętności dzielenia wrogów i eliminacji ich po trosze.

Czy Stalin żyłby dłużej, czy coś by się zmieniło? Pewnie zmiany by nastąpiły później.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.