Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

Współczesna taktyka walki manewrowej w powietrzu

Rekomendowane odpowiedzi

666   

Su-35 ma mocniejszy radar od F-16.

Skoro na radarze mojego F-16 pojawia się Su-35, to prawdopodobnie Rosjanin wykrył mniej wcześniej i pierwszy odpalił RVV. Więc ja odpalam AIM-120 i odbijam 90 stopni w lewo lub prawo, żeby zejść z kursu rosyjskiego pocisku zanim ten zbliży się na 20 km i uchwyci mnie swoim radarem pokładowym.

Utrzymuję kurs 30 sekund, po czym zaczynam zataczać łuk w przeciwnym kierunku w celu odzyskania kontaktu radarowego z potencjalnie ocalałym celem.

Gdybym z kursu nie zszedł, to zderzył bym się czołowo z rosyjskim pociskiem powietrze-powietrze.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Su-35 ma mocniejszy radar od F-16.

Skoro na radarze mojego F-16 pojawia się Su-35, to prawdopodobnie Rosjanin wykrył mniej wcześniej i pierwszy odpalił RVV.

A jeżeli jesteś z boku? Wtedy on też Cię magicznie widzi? A co jeżeli jego radar przeczesuje większą powierzchnię? Zdajesz sobie sprawę że wtedy jego zasięg jest mniejszy?

Ale zostawiam to dla Shadow'a, zna się na tym lepiej.

Więc ja odpalam AIM-120 i odbijam 90 stopni w lewo lub prawo, żeby zejść z kursu rosyjskiego pocisku zanim ten zbliży się na 20 km i uchwyci mnie swoim radarem pokładowym.

Utrzymuję kurs 30 sekund, po czym zaczynam zataczać łuk w przeciwnym kierunku w celu odzyskania kontaktu radarowego z potencjalnie ocalałym celem.

Gdybym z kursu nie zszedł, to zderzył bym się czołowo z rosyjskim pociskiem powietrze-powietrze.

Przeszedłeś szkolenie na pilota myśliwca czy też swoją opinię bazujesz na grze komputerowej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Shadow   

Witam

Su-35 ma mocniejszy radar od F-16.

W czystej teorii, i tylko na podstawie broszurkowych danych owszem - pod względem mocy maksymalnej Irbis-E to w istocie mocny zawodnik w klasie radarów z anteną PESA.

Skoro na radarze mojego F-16 pojawia się Su-35, to prawdopodobnie Rosjanin wykrył mniej wcześniej i pierwszy odpalił RVV.

Rozumiem, że podświadomie założyłeś już sobie pojedynek czołowy 1 vs 1, bo można by znaleźć kilka sytuacji, dla których wcale nie musi być tak, jak to opisałeś. Po drugie i najważniejsze: (jak zwykle) nie sprecyzowałeś chociaż przybliżonych warunków na jakich odbywa się takie starcie, a dokładniej mówiąc wysokości oraz prędkości lotu obydwu nosicieli rakiet.

Więc ja odpalam AIM-120 i odbijam 90 stopni w lewo lub prawo, żeby zejść z kursu rosyjskiego pocisku zanim ten zbliży się na 20 km i uchwyci mnie swoim radarem pokładowym

Wybacz, ale to wcale nie koniecznie nie musi oznaczać, że w ten sposób unikniesz rakiety. Jeżeli w istocie strzelał będzie Su-35BM to nie widzę problemu, dla którego i on (po wcześniejszym wykryciu przez pokładowy RWR intensywniejszego opromieniowywania) mógłby zejść z kursy rakiety (swoją drogą - zastanawiałeś się może, jak w zależności od odległości strzału naprowadzany jest taki AIM-120?) i wykorzystując większy kątowy zakres skanowania swojego radaru nadal naprowadzać na lecącego wtedy bokiem F-16.

Utrzymuję kurs 30 sekund, po czym zaczynam zataczać łuk w przeciwnym kierunku w celu odzyskania kontaktu radarowego z potencjalnie ocalałym celem.

Po 30 sekundach Su-35BM już dawno mogło zmienić kurs, zaś nasz AIM-120 leci sobie gdzieś bezwiednie, bo mógł nie dostać odpowiednich korekt od radaru nosiciela w środkowej fazie lotu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Shadow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   
Su-35 ma mocniejszy radar od F-16.

Skoro na radarze mojego F-16 pojawia się Su-35, to prawdopodobnie Rosjanin wykrył mniej wcześniej i pierwszy odpalił RVV. Więc ja odpalam AIM-120 i odbijam 90 stopni w lewo lub prawo, żeby zejść z kursu rosyjskiego pocisku zanim ten zbliży się na 20 km i uchwyci mnie swoim radarem pokładowym.

Utrzymuję kurs 30 sekund, po czym zaczynam zataczać łuk w przeciwnym kierunku w celu odzyskania kontaktu radarowego z potencjalnie ocalałym celem.

Gdybym z kursu nie zszedł, to zderzył bym się czołowo z rosyjskim pociskiem powietrze-powietrze.

Jesteś pilotem F 16 i miałeś starcie z Su-35? Na czym opierasz swoje wyobrażenia? Jakaś gra komputerowa czy na programie "Walki powietrzne" na Planete gdzie zawsze USA zwycięża? No ale fajnie to napisałeś twoja wyobraźnia jest niesamowita :) A więc zadaję ci pytanie na czym opierasz swoją powyższą teze?

Edytowane przez ArekII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.