Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

Wirusy komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

666   

Jak ustaliłem, około 100 agencji wywiadowczy z całego świata (+ hakerzy niezależni) próbuje wykradać dane z sieci komputerowej Pentagonu.

W 2008 roku pewien pracownik administracji Stanów Zjednoczonych powiązany z Pentagonem, podłączył do swojego komputera pendrive'a, na którym znajdował się zaawansowany wirus (prawdopodobnie rodzaj "konia trojańskiego). Owy pracownik miał dostęp ze swojego komputera do wewnętrznej sieci Pentagonu, do której w ten sposób dostał się wirus. Wirus zaczął zbierać dane i eksportować je do...nieznanego adwersarza - zapewne swojego autora.

William Lynn - zastępca sekretarza obrony - stwierdził że w ten sposób "wrogowie Stanów Zjednoczonych mogą zagrozić ich siłom zbrojnym bez budowania lotniskowców, bombowców naddźwiękowych i innych kosztownych systemów broni".

Co o tym myślicie ?

Edytowane przez Jarpen Zigrin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To było proste. Wystarczyły rzucić okiem na dane za zeszły rok pochodzące z Banku Światowego i MFW...oraz śledzić wiadomości biznesowe z tamtego roku.
Jak ustaliłem, około 100 agencji wywiadowczy z całego świata (+ hakerzy niezależni) próbuje wykradać dane z sieci komputerowej Pentagonu.

W 2008 roku pewien pracownik administracji Stanów Zjednoczonych powiązany z Pentagonem, podłączył do swojego komputera pendrive'a, na którym znajdował się zaawansowany wirus (prawdopodobnie rodzaj "konia trojańskiego). Owy pracownik miał dostęp ze swojego komputera do wewnętrznej sieci Pentagonu, do której w ten sposób dostał się wirus. Wirus zaczął zbierać dane i eksportować je do...nieznanego adwersarza - zapewne swojego autora.

William Lynn - zastępca sekretarza obrony - stwierdził że w ten sposób "wrogowie Stanów Zjednoczonych mogą zagrozić ich siłom zbrojnym bez budowania lotniskowców, bombowców naddźwiękowych i innych kosztownych systemów broni".

Co o tym myślicie ?

Florek-xxx bój się Boga, co ty możesz ustalać?

Zejdź na ziemię z obłoków mitomanii.

To ja poproszę o wyniki ustaleń naszego geniusza:

1. Pełną listę tych instytucji: nazwa, adres, kto stoi na czele

2. Ile dokonała włamań każda ze 100 instytucji i kiedy

No bo skoro się ustaliło - to chyba nie będzie z tym kłopotu... nieprawdaż?

Co o tym myślicie ?

Nic... czekamy na rozwinięcie twych ustaleń, czy też pod tym terminem rozumiesz przeczytanie newsa?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Ja się opieram na danych które publikuje Pentagon. Niestety detale nie zostały ujawnione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To czemu piszesz, iż ustaliłeś, skoro to ustalił Pentagon?

Poproszę w takim razie o wskazanie źródeł tych informacji, mogą być linki... no chyba, że to informacje przesłane Ci bezpośrednio z Pentagonu, wreszcie to możliwe przy twej bogatej korespondencji z wpływowymi ludźmi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wirus zaczął zbierać dane i eksportować je do...nieznanego adwersarza - zapewne swojego autora.

William Lynn - zastępca sekretarza obrony - stwierdził że w ten sposób "wrogowie Stanów Zjednoczonych mogą zagrozić ich siłom zbrojnym bez budowania lotniskowców, bombowców naddźwiękowych i innych kosztownych systemów broni".

Co o tym myślicie ?

Że słonie mogą latać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Nie wiem czy słonie mogą latać, ale jeżeli państwo X shakuje np. Blue Gene L - superkomputer kontrolujący amerykańskie arsenały broni jądrowej, to zyskuje dużą przewagę.

Ostatnio system operacyjny laptopa mojej mamy doznał błędy krytycznego w wyniku prawdopodobnego ataku konia trojańskiego, którego nie można było wykryć mimo użycia najnowszej dostępnej bazy wirusów.

Jeżeli taki lub bardziej zaawansowany program będący hybrydą trojana i dialera przeniknie do sieci Pentagonu, to system dowodzenia i kontroli amerykańskich sił zbrojnych stanie się de facto jawny dla autora wirusa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy słonie mogą latać, ale jeżeli państwo X shakuje np. Blue Gene L - superkomputer kontrolujący amerykańskie arsenały broni jądrowej, to zyskuje dużą przewagę.

Ostatnio system operacyjny laptopa mojej mamy doznał błędy krytycznego w wyniku prawdopodobnego ataku konia trojańskiego, którego nie można było wykryć mimo użycia najnowszej dostępnej bazy wirusów.

Jeżeli taki lub bardziej zaawansowany program będący hybrydą trojana i dialera przeniknie do sieci Pentagonu, to system dowodzenia i kontroli amerykańskich sił zbrojnych stanie się de facto jawny dla autora wirusa.

Nie wiem czy słonie mogą latać,

Trochę mnie martwią tak duże braki w wykształceniu naszego Politologa w zakresie biologii na poziomie podstawówki. Może kolega florek-xxx do rozwiązania tego problemu wykorzysta model pandemonium?

Co do reszty - może kolega objaśnić na czym polega czynność, określona przezeń jako "shakuje"? To jakaś nowa metoda, bo w czasopismach typu "Wirus PC", czy "Hacking" nie informują o tego typu działalności.

Ostatnio system operacyjny laptopa mojej mamy doznał błędy krytycznego w wyniku prawdopodobnego ataku konia trojańskiego, którego nie można było wykryć mimo użycia najnowszej dostępnej bazy wirusów.

Jeżeli taki lub bardziej zaawansowany program będący hybrydą trojana i dialera przeniknie do sieci Pentagonu

kolega sugeruje, iż stopień zabezpieczeń informatycznych Pentagonu jest porównywalny z tym jaki ma jego mama na swym laptopie?????? ;):D:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ha a ja pamiętam dawne czasy, jak na moim 486 DX [40Mhz] z koprocesorem arytmetycznym [a co!], 4 MB RAM, 250 MB HDD, pisałem wirusy w REDCODE, tj. wykorzystując składnie i polecenia Assemblera [MOV, JMP, ADD itp.] programowałem swój program który miał walczyć z innym programem [wirusem] w wirtualnej pamięci procesora MARS, a który to symulował zachowanie zwykłej jednostki CPU.

Fenomenalna zabawa! przez którą nie powiem poznałem trochę meandrów assemblera ;)

Poniżej przedstawiam artykuły Dewdneya z Scientific American, na temat Core Wars [bo tak nazywa się system tych gier, w zależności od zasad tych z roku 88 lub nowelizowanych z 95]

http://corewar.co.uk/vogtmann/first.htm

http://corewar.co.uk/vogtmann/second.htm

http://corewar.co.uk/vogtmann/third.htm

A tutaj zebrane przykłady:

http://corewar.co.uk/cwg.txt

Pozdr.

B.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Obecnie furorę robi wirus Stuxnet.

Początkowo przypuszczano że został wypuszczony przez Izrael w celu sparaliżowania irańskich ośrodków nuklearnych. W Iranie zainfekowanych zostało około 30 tysięcy komputerów.

Jednak już kilka dni później, dzisiaj, źródła chińskie podały że wirus spowodował w Chinach straty daleko większe - infekcji uległo kilka milionów komputerów, a w tym systemu komputerowe prawie tysiąca zakładów przemysłowych.

Wirus atakuje wszystkie komputery z systemami operacyjnymi Windows, a w szczególności te na których znajduje się oprogramowanie firmy Siemens. Po zainfekowaniu komputera może doprowadzić nawet do błędu krytycznego w systemie operacyjnym.

Stuxnet, skądkolwiek pochodzi, jest wzorowym przykładem cyberterroryzmu zastosowanego na skalę globalną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Wirus atakuje wszystkie komputery z systemami operacyjnymi Windows

Nie jest to do końca prawdą. Chodzi o konkretne wersje Windy, przede wszystkim CC i PCS7. Na systemach innych klas pozostaje zazwyczaj nieaktywny lub mało aktywny (przynajmniej z tego co na dzień dzisiejszy wiadomo). Poza tym nie oszukujmy się - EoP-y w Windach są dość powszechne (a i ludzie lubują się w ich wykrywaniu), więc takie wirusy się pojawiają i pojawiać będą.

Po zainfekowaniu komputera może doprowadzić nawet do błędu krytycznego w systemie operacyjnym.

Akurat w jego przypadku to to jest najmniejszy problem.

Obecnie furorę robi wirus Stuxnet.

Trochę stare ma Kolega informacje. Robaczek wyszedł sobie na ten świat dobrze ponad rok temu, tylko dopiero na początku lipca b.r. go odkryli (swoją drogą Białorusini). Z tym, że tutaj mamy do czynienia z robakiem wyspecjalizowanym. Jemu chodzi głównie o PLC. Tak samo Chiny - to też nie jest już ten sam wirus, tylko jego nowa wersja, bo pierwotna wersja została w znacznej mierze powstrzymana... Co zaś się tyczy Chińczyków, to nie wiem jakie dokładnie korporacje padły jego ofiarą, ale coś mi się wydaje (choć jest to wyłącznie moje subiektywne odczucie niepoparte żadnymi danymi), że duża część z nich przez własne zaniedbanie...

Kolega zaś widzę, że chyba zaczerpnął informacje z gażdetomanii... Post w trochę ponad godzinę po dodaniu tam wpisu i to z tymi samymi informacjami... Tak od siebie radzę przejrzeć jeszcze inne źródła :D

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według pracowników Symanteka - Nicolasa Falliere, Liama O. Murchu i Erica Chena Stuxnet ma zaprogramowaną "datę wygaśnięcia". Wszystko wskazuje na to, że wszystkie kopie robaka automatycznie dezaktywują się 24 czerwca 2012 r.

Jak nic właśnie wtedy Izralel zaatakuje Iran. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.