Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Awakashi

Największe osiągnięcia Piastów

Rekomendowane odpowiedzi

Awakashi   

witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym prosić o wymienienie 10 największych osiągnięć(Chodzi mi o osiągnięci które mają większy wpływ na przyszłość tka jak np. Wybudowanie Uniwersytetu w Kazimierzu) piastów jeśli jest to możliwe prosił bym także o streszczenie tych osiągnięć. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ten Uniwersytet to w Kazimierzu Dolnym, czy w Kazimierzu Wielkim?

Bo nie wiem o który chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Awakashi   

Chodzi mi o 10 najważniejszych osiągnięć piastów więc jak możesz to nie poruszajmy tematu uniwersytetu

jeśli jest taka możliwość to bardzo bym prosił o podanie tych osiągnięć gdyż bardzo mi się śpieszy.

Edytowane przez Awakashi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o 10 najważniejszych osiągnięć piastów więc jak możesz to nie poruszajmy tematu uniwersytetu

jeśli jest taka możliwość to bardzo bym prosił o podanie tych osiągnięć gdyż bardzo mi się śpieszy.

Noo jeśli Ci się spieszy, to tak na szybko:

"Drużyna Piasta utrzymała się w Ekstraklasie zajmując na koniec rozgrywek 11 miejsce w tabeli i jest to w historii gliwickiego Piasta największe osiągnięcie". ;)

* Ja bym wskazał na - chrześcijaństwo, choć pewnie kolega Robin Hood nie uznałby tego za osiągnięcie.

* A to, że możemy mówić o odwiecznym "polskim Śląsku".

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Awakashi   

na razie znalazłem tylko do Kazimierza wielkiego:

-Odzyskanie utraconych ziem piastowskich(sląsk, mazowsze, pomorze)

-Rozwój handlu i szlaków handlowych(prawo składu i przymusu drogowego)

-powołanie uniwersytetu w 1364(w 1817 nadanie nazwy Jagieloński)

- wprowadzenie stałych podatków rolnych

muszę mieć jeszcze 6(obojętnie jakich królów) te osiągnięcia mają mieć wpływ na przyszłość czyli naszą teraźniejszość

Edytowane przez Awakashi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

-czasowe zajęcie/zhołdowanie pomorza zachodniego

-wojny z Cesarstwem rzymskim narodu niemieckiego

-utworzenie szerszej organizacji państwowej połączone z uznaniem na arenie międzynarodowej

-kontrowersyjny pierwszy święty naszego kraju ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A nie maja? Święty Stanisław do dnia dzisiejszego jest patronem naszego kraju, co to mu się członki pozrastały ;)

Wojny z Cesarstwem niemieckim zostały wykorzystane w znacznie późniejszym okresie czasu - dokładnie w komunizmie do uzasadnienia tezy o odwiecznym wrogu germańskim nastającym na Słowian w odróżnieniu od braci Moskali (w skrócie oczywiście) - co jest obecne w naszej świadomości narodowej i dziś.

Utworzenie organizmu państwowego tez ma pośrednie oczywiście znaczenie dla dnia dzisiejszego bo odwołujemy się do tych właśnie tradycji (i znowu komunizm z jego powrotem do granic piastowskich - z pomorzem zachodnim).

Niewątpliwie chrzest o którym wspomina secesjonista też jest odczuwany do dziś :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Awakashi   

Dzięki za wyjaśnienie ;) jeśli masz jeszcze jakieś informacje to napisz :)

ps. jeśli możesz to pisz jakie wydarzenie do jakiego króla :)

Edytowane przez Awakashi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Idź w zaparte owo sprowadzanie do kraju Żydów przez Kazimierza Wielkiego - wpływ do dziś niby ma ;)

Barwy narodowe takoż mają się wywodzić z okresu rozbicia dzielnicowego.

Dodaj sobie ustanowienie pierwszego arcybiskupstwa i juz chyba jest 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Przede wszystkim stworzenie państwa Polan, które później stało się Polską.

* Ja bym wskazał na - chrześcijaństwo, choć pewnie kolega Robin Hood nie uznałby tego za osiągnięcie.

Secesjonisto! Ty tęsknisz?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.