Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Anja

Tylko bogowie żyją wiecznie

Recommended Posts

Anja   

Autor: Krzysztof Milczarek

Tytuł: TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE

Wydawca: Bellona

EAN 9788311118195

280 stron

Rok wydania: 2010

Mówi się, że na polskim rynku książki brakuje dobrych powieści historycznych. Owszem, może nie jest to obecnie najmodniejszy gatunek, ale z całą pewnością nadal z dużym powodzeniem uprawiany przez współczesnych pisarzy.

Przykładem może być debiutancka powieść Krzysztofa Milczarka, TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE.

Autor, absolwent Historii Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu, w pisanych z zamiłowania do dziejów starożytnego wschodu opowiadaniach, zachęca czytelnika do zagłębienia się w fascynujący świat historii i mitów. Przekonuje do odrzucenia europocentrycznego patrzenia na dzieje i dostrzeżenia innych, równie wartościowych kultur. Pragnie pobudzić refleksje czytelnika do stawiania pytań i poszukiwania początku. Stawia nowatorskie tezy, wobec których nie można przejść obojętnie.

Powieść TYLKO BOGOWIE... traktuje o losach ostatnich królów sumeryjskich. Ukazuje złotą epokę III dynastii z Ur, odległą i tajemniczą dla współczesnego człowieka. Świat glinianych tabliczek, akadyjskich i hebrajskich mitów ożywa w działaniach konkretnych ludzi, a nieznane wydarzenia historyczne nabierają dodatkowego sensu. Te odległe czasy ukazane są oczami biblijnego Abrahama jako świadka i uczestnika zmian zachodzących w zapomnianym dziś świecie.

post-6354-1274694677_thumb.jpg

Edited by Anja

Share this post


Link to post
Share on other sites
STK   

Chyba tak źle z tymi powieściami nie jest, trochę się ich wydaje, niektóre wydawnictwa nawet się w takich powieściach specjalizują.

Jestem bardzo ciekaw tej książki, mam obawę, czy nie będzie zbyt trudna jak na powieść ze względu na usytuowanie w czasie - ostatni królowie Sumeru. Jednakże dla fanów archeologi, czy starożytności taka książka jako lektura do pociągu, czy na wakacje może być bardzo ciekawa.

Powodzenia :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anja   

Biorąc do ręki tę książkę, miałam podobne obawy, tym bardziej, że nie jest to mój ulubiony gatunek literacki.

I tu miło się zaskoczyłam. Powieść nie męczy natłokiem wydarzeń historycznych, a te o których opowiada, przedstawione są w tak doskonały i ciekawy sposób, że nawet ktoś, kto posiada znikomą wiedzę na temat tamtego okresu jest w stanie poczytać o nich z wielkim zainteresowaniem, a przede wszystkim zobaczyć je jako pewną logiczną całość. Świetne jest również to, że miejsca, które stanowią tło wydarzeń powieści autor zwiedził, w celu jak najdokładniejszego oddania ich klimatu. I to mu się z pewnością udało:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.