Jump to content

Anja

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

About Anja

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność
 1. Tylko bogowie żyją wiecznie

  Biorąc do ręki tę książkę, miałam podobne obawy, tym bardziej, że nie jest to mój ulubiony gatunek literacki. I tu miło się zaskoczyłam. Powieść nie męczy natłokiem wydarzeń historycznych, a te o których opowiada, przedstawione są w tak doskonały i ciekawy sposób, że nawet ktoś, kto posiada znikomą wiedzę na temat tamtego okresu jest w stanie poczytać o nich z wielkim zainteresowaniem, a przede wszystkim zobaczyć je jako pewną logiczną całość. Świetne jest również to, że miejsca, które stanowią tło wydarzeń powieści autor zwiedził, w celu jak najdokładniejszego oddania ich klimatu. I to mu się z pewnością udało:))
 2. Autor: Krzysztof Milczarek Tytuł: TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE Wydawca: Bellona EAN 9788311118195 280 stron Rok wydania: 2010 Mówi się, że na polskim rynku książki brakuje dobrych powieści historycznych. Owszem, może nie jest to obecnie najmodniejszy gatunek, ale z całą pewnością nadal z dużym powodzeniem uprawiany przez współczesnych pisarzy. Przykładem może być debiutancka powieść Krzysztofa Milczarka, TYLKO BOGOWIE ŻYJĄ WIECZNIE. Autor, absolwent Historii Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu, w pisanych z zamiłowania do dziejów starożytnego wschodu opowiadaniach, zachęca czytelnika do zagłębienia się w fascynujący świat historii i mitów. Przekonuje do odrzucenia europocentrycznego patrzenia na dzieje i dostrzeżenia innych, równie wartościowych kultur. Pragnie pobudzić refleksje czytelnika do stawiania pytań i poszukiwania początku. Stawia nowatorskie tezy, wobec których nie można przejść obojętnie. Powieść TYLKO BOGOWIE... traktuje o losach ostatnich królów sumeryjskich. Ukazuje złotą epokę III dynastii z Ur, odległą i tajemniczą dla współczesnego człowieka. Świat glinianych tabliczek, akadyjskich i hebrajskich mitów ożywa w działaniach konkretnych ludzi, a nieznane wydarzenia historyczne nabierają dodatkowego sensu. Te odległe czasy ukazane są oczami biblijnego Abrahama jako świadka i uczestnika zmian zachodzących w zapomnianym dziś świecie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.