Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
4313_1481369817

Wojna rosyjko-japońska 1904-1905 w historiografii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem obecnie na etapie zbierania materiałów do mojej pracy licencjackiej o wstępnym tytule roboczym: "Wojna rosyjsko-japońska 1904-1905 w historiografii" Dlatego też zwracam się do Was z ogromną i serdeczną prośbą. Zdaję sobie sprawę, że temat tej wojny nie należy do najpopularniejszych i nie napisano w języku polskim tak wielu prac jakby można się spodziewać. Gdybyście mogli podać wszelkie tytuły czy namiary na pracę związane z tą wojną z jakimi Wam się przyszło kiedykolwiek spotkać... Pozwoli mi to rozszerzyć zakres materiału i być może dzięki temu uda mi się uchwycić większość prac jakie napisano do tej pory. Dlatego też proszę podawajcie wszelkie artykuły, monografie, biografie nawet wspomnienia itp., które tyczą się lub są związane z tą wojną. Lub jeśli znacie czy też posiadacie kontakty do osób, które naukowo lub pasjonacko zajmują się tą wojną to piszcie!Pozdrawiam serdecznie Łyzio! Wszelkie zapytania proszę kierować na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż sama praca ograniczać się będzie jedynie do prac napisanych lub wydanych w języku polskim. Jednakowoż jeśli znasz jakieś prace w języku obcym np. rosyjskim lub angielskim pisz do mnie śmiało na PW. Moje serce i rozum z radością przyjmą kolejne materiały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Polecam dwa sztandarowe dzieła:

1) Frank Thiess, Cuszima, epopeja wojny morskiej, Wydawnictwo „ADO”, 2005.

2)Aleksiej Nowikow-Priboj, Cuszima-Wyprawa, tom 1 i 2, Warszawa 1979.

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Dawno ten temat wisi, a ja nie zauważyłem.. obowiązkowo do bibliografii powinieneś włączyć dzienniki cara Mikołaja II (są w nowym wydaniu po polsku). Ciebie zainteresują tylko fragmenty wspomnień cara odnośnie wojny, ale polecam przeczytać w całości! Lepsze widoki na cały obraz historii Rosji w tym okresie! Poszukaj też notatek czy wspomnień Sołżenicyna.

Ale zacznij od dzienników cara. Lepiej poznasz samego Mikołaja II i może zrozumiesz motywy jakim się kierował. W końcu był carem państwa w konflikcie z Japonią. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś ma może dostęp do tej publikacji:

Spałek Władysław, Historia wojny rosyjsko-japońskiej, Warszawa 1926. Pozdrawiam!

PS.Uzbierała mi się już ciekawa lista publikacji, sam jestem ciekaw jaka mi wyjdzie na ich podstawie praca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Przejrzyj zbiory cyfrowych bibliotek jeszcze. Może coś złapiesz. Zajrzałeś do dziennika ostatniego cara?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam! Naturalnie dziennik zdobyłem - lektura ciekawa (Dzięki za podrzucenie tego pomysłu). Przeglądałem również różne zbiory cyfrowe, ale bez większych efektów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może wie jak dotrzeć do tego numeru czasopisma Аргументы и Факты 5/2004 (Argumenty i Fakty)? Szukałem na ich stronie, ale mają tam tylko archiwum do 2007 roku. W numerze, którego poszukuje jest omawiana legenda Wariaga, co byłoby mi bardzo pomocne w pracy. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.