Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   
i te starania patrząc na dalsze wypłacanie emerytury dosyć cienko wyglądają.

Rozumiem, że w Niemczech można kogoś ukarać bez wyroku sądowego? Myślałem, że takie praktyki prawne to już dawno tam w Niemczech zarzucono. - a na poważnie Fejszterze nie ma wyroku sądowego (bo Izrael nie zgodził się na ekstradycję) -> nie można kogoś pozbawić czegokolwiek (domniemanie niewinności).

Proponuje się zatem wgłębić w materię jeszcze raz - sprawa Morela rozpoczęła się w 1990 a więc w pierwszym możliwym momencie! W 1992 rozpoczęto oficjalne śledztwo a Morel zwiewa do Izraela. Izrael nie przewiduje ekstradycji. Polska wystawia list gończy, na moment pod pozorem braku dokumentów zawiesza mu nawet wypłacanie emerytury (troche jak Al Capone). Morel umiera. Czego oczekujesz? Sądu zaocznego?

Przy okazji środowiskiem najgłośniej domagającym się i najdłużej, ukarania Morela są m.in. polscy nacjonaliści, z którymi tak bardzo chcesz walczyć.

W takim razie jaką proponujesz terminologię ?

ja zwracam Ci uwagę, że jesteś niekonsekwentny a to budzi napięcie - jak Polacy to en masse Polacy jako tacy, wszyscy. Ani zająknięcia o Sowietach etc, cała grupa Polacy bez różnicowania na komunistów, repatriantów etc. Jak Niemcy to absolutnie nie wszyscy ale niemieccy naziści. Rozumiesz? Nie traktujesz tego uczciwie gdy z jednej strony traktujesz Polaków jako całą zbiorowość bez różnicowania a w przypadku Niemców koniecznie chcesz wydzielać tych którzy byli nazistami, tych którzy nie byli i tych którzy po prostu urodzili się w III Rzeszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmuję odpowiedzialności grupowej i tyle.

(...)

Tylko chyba względem Niemców, bo akurat względem innych to już nie i na tym forum fejszter jak najbardziej posługiwał się ogólnymi stwierdzeniami co do Polaków bez jakiegokolwiek różnicowania, vide:

"Dużo wody jeszcze upłynie zanim Polacy zrozumieją na czym polega Europa"

"Polacy każdą głupowatą rozgrywkę sportową traktują jako kolejną wojnę".

Jak widać tutaj generalizacja nie przeszkadza fejszter, może zanim zacznie się wymagać pewnej precyzji i dookreśleń od innych warto te wymogi zastosować względem siebie?

A obozy były i nazistowskie i niemieckie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Postudiuję ale nie traktuję zgłębiania losów tej osoby jako priorytet.

Ja to rozumiem Furiusz, czasami wystarczy kilka słów aby druga osoba poczuła się mało sympatycznie. Niemieckie nazistowskie obozy i komunistyczne obozy jak dla mnie oddają sedno sprawy. Oddają także wkład Sowietów. U mnie w domu gdybyś ktoś powiedział coś dobrego o nazistach to szybko by za drzwi wyleciał, gdy tutaj przeczytałem o Hitlerze jako dobrym dziadku to wręcz ten nóż w kieszeni mi się otwierał. Gdy rodzina przyszłej żony przyjeżdża do mojej to zdarzają się sytuacje czasami komiczne. To co dla nas oczywiste nie zawsze jest dla nich oczywiste. Człowiek się uczy całe życie a mi to to forum także dużo dało. Nie zawsze będziemy się zgadzać ale w wielu sprawach naprawdę mamy zbieżne poglądy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jeżeli Niemcy jako państwo czyli zbiorowo bulili odszkodowania za Holokaust (a może i dalej płacą tego akurat nie wiem) to może zbiorowo czują się odpowiedzialni za te zbrodnie?

I tylko nasz fejszter jest takim wyrodkiem?

Nie żebym coś imputował. Tak się zastanawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.