Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gustav

Co wy na tą wersję historii

Rekomendowane odpowiedzi

gustav   

Co wy na tę wersję historii, która jest na tym filmiku?

Nie wiem jak się do tego odnosić ale jest bardzo dużo źródeł mówiących o ogromnej roli karteli bankowych w kreowaniu pieniędzy.

Banki wprowadzają w kryzysy, banki przekupują przywódców, zadłużają kraje by wymusić na nich to co chcą.

Najwięcej zarzutów się czyta odnośnie rezerwy federalnej Stanów Zjednoczonych oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Polecam też ten film oglądnąć:

Edytowane przez secesjonista
: nazwy państw i instytucji piszemy z wielkiej litery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Z emisji tego pierwszego filmiku zrozumiałem iż FED skąpi z emisją dodatkowego pieniądza, co akurat jest nieprawdą.

Bawi mnie wzmianka iż Kennedy podpisał jakąś ustawę, która spowodowała dodatkową emisję pieniądza, a po jego śmierci te pieniądze z rynku usunięto.

Da się je rozróżnić od tych FED-owskich?

Bawi mnie wzmianka o Adolfie co to niby doszedł do władzy na początku kryzysu światowego.

Nic mi nie wiadomo aby doszedł do władzy w roku 1929 ;)

A te źródła finansowania jego sukcesów gospodarczych podano fałszywie.

W tym filmiku zabitych prezydentów USA kreuje się na męczenników.

Dla mnie byli to gangsterzy, którzy próbowali przejąć kontrolę nad Bankiem Federalnym, w celu emisji pustego pieniądza.

Jednym słowem - Propaganda. Sęk w tym iż absurdalna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A te źródła finansowania jego sukcesów gospodarczych podano fałszywie.

Tak to opisuje książka z 1938 r.:

szacht1-1.jpg

szacht1-2.jpg

szach3-1.jpg

szach3-2.jpg

szach5-1.jpg

szach5-2.jpg

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Tomasz;

No i co mi z tych cytatów?

Że USA wpompowały w gospodarkę Rzeszy pieniążki?

A kto to robił?

Bynajmniej nie FED.

Że jakieś banki poprzez yankieskie firmy kredytów udzielały?

A co w tym złego?

Po wojnie Rzesza była niby bankrutem.

Jednak;

Po wojnie były: UNNRA i Plan Marschala.

Jakoś nie bano się dalej pchać te pieniążki w Europę Zachodnią;

W tym i Niemcy Zachodnie (RFN).

I to się mnie podoba. Finansjera międzynarodowa nie bała się pchać pieniądze w państwo, które wojnę przegrało, a gospodarkę miało zniszczoną.

Ciekawa sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gustav   

Ten pierwszy też mi się wydaje przesadzony. Jednak rola FED w historii jest dość duża i od kiedy FED powstało to było bardzo dużo zarzutów co do ich działalności. Począwszy od samego powstania, w jakich to było okolicznościach i jak przeforsowano ustawę, przez kryzysy gospodarcze po dzisiejsze drukowanie pieniędzy na ogromną skalę i brak możliwości wglądu w to co na prawdę FED robi.

Co do tych dolarów wyemitowanych przez Kennedy'ego, to jest fakt historyczny a banknoty można było odróżnić, gdyż na tych Kennedy'ego było napisane, że są wymienialne na srebro a na zwykłych nie pisze aby było na cokolwiek wymienialne.

Dziś jak komuś uda się zdobyć taki egzemplarz to kosztuje bardzo bardzo dużo dla kolekcjonerów.

Jednak śmierć Kennedy'ego to ciągle zagadka i można mieć różne teorie ale pewnie nigdy się nie dowiemy która jest słuszna.

Jednak daje cień podejrzenia fakt, że prezydenci, opowiadający się za brakiem kontroli przez bank centralny nad walutą i brakiem emitowania pieniądza opartego na długu, byli celem zamachów.

Te akurat sprawy związane z prezydentami i ich stosunkiem do pieniędzy są prawdziwe. Nie wiadomo czy prawdziwe przyczyny zamachów.

Drugi film jest bardzo dobry, bardzo dużo ciekawych motywów z historii i roli pieniądza w kształtowaniu historii.

Natomiast nie wyciągam z żadnego z tych filmów wniosku, że FED skąpi pieniędzy..? Z czego to niby wynika? Bo ja po oglądnięciu jak i różnych innych artykułów i filmów zawsze wnioskowałem, że FED chętnie drukuje pieniądze, które potem pożycza na procent i że nie chodzi o skąpstwo a generowanie jak największego zadłużenia.

Takie różne inne ciekawostki też znalazłem:

Trochę jest tych problemów i było jeszcze więcej z Rezerwą Federalną, która jest na samym szczycie światowej piramidy finansowej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ad. Gustav;

"Co do tych dolarów wyemitowanych przez Kennedy'ego, to jest fakt historyczny a banknoty można było odróżnić, gdyż na tych Kennedy'ego było napisane, że są wymienialne na srebro a na zwykłych nie pisze aby było na cokolwiek wymienialne."

Ciekawostka.

Czy to jest prawdą?

Czyżby chwilowo próbowano (i to odgórnie) odejść od systemu Bretton Woods?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do tych dolarów wyemitowanych przez Kennedy'ego, to jest fakt historyczny

(...)

Czym różnią się fakty od faktów historycznych a te od faktów nie-historycznych?

(...)

a banknoty można było odróżnić, gdyż na tych Kennedy'ego było napisane, że są wymienialne na srebro a na zwykłych nie pisze aby było na cokolwiek wymienialne.

(...)

To ja proponuję by gustav konkretnie napisał gdzie na banknotach 2 i 5 dolarowych (ewentualnie na dwudziestkach i dziesiątkach) z emisji roku 1963 znajduje się taki napis i jak brzmiał. Na pięciodolarówce na awersie mamy: nazwę państwa, nazwę emitenta: "United States Note", słownie napisany nominał, opisy pod odręcznymi podpisami: "Treasury of the United States" i "Secretary of Treasury", oraz napis: "This note is legal tender for all debts public and private". Na rewersie nad monumentem był napis "I God we trust" oraz pojawił się napis: "Will pay to the Bearer on demand".

Tak to już dziwnie jest, że wielu wie co finansiści omawiają w zaciszu swych gabinetów, jakie cele przyświecają iluminatom, kto rządzi światem - a nie potrafią sprawdzić jak wyglądał banknot o którym coś usłyszeli.

Oczywistym jest, że ktoś nie zadał sobie trudu by zapoznać się bardziej szczegółowo z zapisami Executive order 11110, stąd i nie zna różnicy pomiędzy banknotami a certyfikatami jakie wedle tego rozporządzenia miano wydać.

(...)

Dziś jak komuś uda się zdobyć taki egzemplarz to kosztuje bardzo bardzo dużo dla kolekcjonerów.

(...)

Piątki i Dwójki emisji z 1963 r. Read Seal Note - chodzą po 20-40 dolarów - żadne zatem "bardzo bardzo dużo".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.