Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Hammerstein 1627 - Paweł Skworoda

Ocena książki  

1 member has voted

 1. 1. Oceniam tę książkę na:

  • 6
   0
  • 5
   0
  • 4
   1
  • 3
   0
  • 2
   0
  • 1
   0
  • Nie mam zdania
   0


Recommended Posts

Tytuł: Hammerstein 1627

Autor: Paweł Skworoda

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2006

Ilość stron: 256

ISBN: 83-11-10324-0

Książka przybliżająca dzieje konfliktu polsko-szwedzkiego za panowania Zygmunta III Wazy o dominację nad Bałtykiem. Został on przedstawiony na tle rywalizacji dwóch linii Wazów: polskiej i szwedzkiej, w kontekście dyplomatycznych relacji pomiędzy państwami walczącymi o dominację nad Bałtykiem.

Zapraszam forumowiczów do oceny tego HB-eka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Czytałem ze dwa lata temu (mój pierwszy habek ;) ), gdy moja wiedza o ZIIIW była dużo mniejsza i już wtedy ciężko było mi przyznać rację Skworodzie w kwestii cenzury w armii polskiej czy przynależeniu Władysława i Koniecpolskiego do opozycji antykrólewskiej. Teraz pewnie bym gorzej oceniał tę książkę niż teraz, ale mam do niej sentyment, dlatego, że jest pierwsza, a poza tym fajnie ukazuje etap 1626-1627 wojny pruskiej, z tym, że tytuł byłoby trzeba zmienić na "Gniew 1626 - Hammerstein 1627".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę jednostronna w opisie, p. Skworoda bardzo opiera się o opracowanie p. Teodorczyka (więc powtarza jego błędy w kwestii Gniewu), niemniej jednak bardzo lubię tego HBka - chociaż tak jak napisał Tofik tytuł powinien być inny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.