Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Tannenberg 1914 - Piotr Szlanta

Ocena książki  

 1. 1. Oceniam t? ksi??k? na:

  • 6
   0
  • 5
   0
  • 4
   0
  • 3
   0
  • 2
   0
  • 1
   0
  • Nie mam zdania
   0


Recommended Posts

Tytuł: Tannenberg 1914

Autor: Piotr Szlanta

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2005

Ilość stron: 224

ISBN/EAN: 9788311102835

Książka przybliżająca jedną z ważniejszych bitew w historii Niemiec, a pośrednio i Europy. Zwycięstwo wojsk Rzeszy pod Tannenbergiem szybko urosło do rangi symbolu, umacniając mit niezwyciężonej armii niemieckiej. Polacy stali się ofiarami tamtych wydarzeń. Z jednej strony zamieszkiwali ziemie będące areną działań wojennych, a z drugiej - walczyli w szeregach przegranej armii rosyjskiej.

Zapraszam forumowiczów do oceny tego HB-eka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
redbaron   

Czytałem jakiś czas temu i zrobiła na mnie dość dobre wrażenie. Miałe wprawdzie trochę uwag, ale kartki z nimi gdzieś się zawieruszyły. Zresztą na nich było to, co sam pan Piotr mi w rozmowie na jednej konferencji powiedział [he he mam tego habeka z autografem ;) ] - że korekta zaspała i są tam kwiatki w stylu "drewniane pomniki z drewna" :wink:

W każdym razie książka nie może (jak chyba żadna z tej serii, przynajmniej jeżeli chodzi o bitwy XX wieku) aspirować do miana wyczerpującej temat. Ale przedstawia go całkiem nieźle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.