Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Grunwald 1410 – Andrzej Nadolski

Ocena książki  

7 members have voted

 1. 1. Oceniam tę książkę na:

  • 6
   2
  • 5
   4
  • 4
   1
  • 3
   0
  • 2
   0
  • 1
   0
  • Nie mam zdania
   0


Recommended Posts

Tytuł: Grunwald 1410

Autor: Andrzej Nadolski

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2008

Ilość stron:

ISBN:

Bitwa stoczona w 1410 roku pod Grunwaldem i Stębarkiem przez połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego z wojskami Zakonu Krzyżackiego należy do najważniejszych wydarzeń w średniowiecznych dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Monografia Andrzeja Nadolskiego przedstawia jej dzieje, typy wojsk biorących udział, taktykę i skutki dla Europy.

Warto?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Zdecydowanie. Wprawdzie nie jest to opracowanie na miarę objętości (ale tylko objętości) "Wielkiej Wojny" Kuczyńskiego, ale nie rozmiar się liczy. To najlepsze opracowanie najsłynniejszej bitwy w dziejach polskiego oręża. Bez zbytniego wybiegania w przeszłość i przyszłość, z długim, ciekawym opisem wojskowości obydwu stron (bo Nadolski to głównie historyk uzbrojenia). Szkoda, że nie poświęcił więcej miejsca liczebności wojsk obydwu stron, ale to chyba nie na to miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ojej94   

Zgadzam się z Tofikiem, sprawna, zwięzła, dobrze opisująca bitwę, książka. Autor wysuwa, ze źródeł, bardzo prawdopodobne wnioski, co bitwę pod Grunwaldem przedstawia inaczej niż np. tak jak opisał to Sienkiewicz w swojej powieści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.