Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Paweł Tomasz

Wołyń 1941-1944; zagłada Polaków i Żydów

Recommended Posts

Słusznie mówi się wiele o tragedii Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Ale zaczęła się ona zaraz po zamordowaniu społeczności żydowskiej przez Niemców przy dużym współudziale Ukraińców. Rzecz w tym, że holokaust opisywany jest jako zimna, metodyczna akcja w kilku obozach zagłady. Sądzę, że takie sadystyczne morderstwa jakich UPA dopuściło się na Polakach, odbywały się wcześniej na Żydach. Może proporcje były inne, gdyż Niemcy transportowali ofiary na śmierć do obozów, ale i na miejscu popełnili wiele okrutnych zbrodni.

Stawiam tylko pytanie - czy zagłada Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej była wyjątkowa w zestawieniu z Żydami ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
arnold   

Mimo wszystko trudno jednak mówić o zagładzie Polaków na Wołyniu a tym bardziej w Galicji Wschodniej. Owszem było ludobójstwo ze strony UPA ale nie było zagłady. Zagłada była natomiast w przypadku społeczności żydowskiej. Zdecydowana wiekszość Polaków mimo wszystko przeżyła wojnę natomiast zdecydowana wiekszość Żydów zginęła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.