Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Ale plik, który sciągam ( hipotetycznie rzecz jasna), jest tylko dla mnie, nie zamierzam go nigdzie udostępniać?

Ale tu dochodzi inny problem. Żródło ściągania jest paserem lub złodziejem. Nabywając coś od złodzieja, jesteśmy paserami. A od pasera? Ale kupując generalnie kradziony towar, jesteśmy paserami. Z tym że akurat "kupując" nazwał bym bezgotówkowym nabywaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeśli ceny pójdą w dół, to piraci będą mieli mniejsze zarobki, będą musieli bardzo obniżyć ceny. Jeśli rzeczy będą tańsze to więcej ludzi je kupi, a jeśli za tym pójdzie większa egzekucja prawa może się udać i to w sporym stopniu.

Niemniej nadal będzie pewien odsetek społeczeństwa, który w najlepsze będzie ściągał nielegalnie dane programy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a nie w żaden sposób nie udostępnisz (tak się chyba nie da

Da się... ]:->

Gry jak dla mnie są za drogie.. W życiu kupiłem tylko kilka gier(które i tak miałem już ściągnięte) tylko z szacunku do autorów... Dla takiego dzieciaka jak ja wydanie 110 zł to ogromny wydatek..

Kiedyś czytałem artykuł o piractwie. Autor twierdził, że spieprzono sprawę w chwili gdy w Polsce rozwijał się internet ---> doszły nowe możliwości, a ceny nie spadły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ja tak samo. Filmów(miałem coś koło setki), naściągałem. Jak dla mnie, płacenie za każdy film, który może okazać się beznadziejny 50 zł, to olbrzymia forsa. A tak, jak mi się nie podoba, to go usuwam. I wsjo. Największy problem jest z uzyskaniem filmów, ponieważ takie polskie filmy są niedostepne praktycznie. A emisja na np. Kino Polska jest raz na powiedzmy dwa miesiące(często i na lata). To samo z książkami. Jak jakiejś nie mogę znaleźć, to ściągam ją. Choć forma e-booków mi nie pasuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filmów(miałem coś koło setki), naściągałem. Jak dla mnie, płacenie za każdy film, który może okazać się beznadziejny 50 zł, to olbrzymia forsa.

Ostatnio słyszałem/czytałem coś o jakiejś stronie, z której możemy mieć filmy legalnie, tzn. pobierając je za 1 zł. Jednak głowy nie dam uciąć.

Jak jakiejś nie mogę znaleźć, to ściągam ją. Choć forma e-booków mi nie pasuje.

Jeśli nie mogę znaleźć książki w postaci materialnej to e-booków nawet nie szukam, bo nie znajduję(problem może jest w tym, gdzie szukam :) ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Z tego, co się orientuję - chyba kiedyś na dobreprogramy.pl przeczytałem, to ściąganie plików nie jest karalne - karalne jest ich udostępnianie i to też osobom obcym. Dlatego właście ściga się wszystkich używających torrentów. Ale nie dlatego, że ściągają, tylko dlatego, że ściągając również udostępniają. Nie dotyczy to jednak programów komputerowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie z torrentów nazywa się peer to peer (p2p), to jest karalne. Ściągnie z rapidshare (czyli peer to mail, p2m) to kwestia praw autorskich.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Mostostal, przecież wyraźnie napisałem DLACZEGO ściąganie z torrentów (p2p) jest karalne. Dlatego że ROZPOWSZECHNIASZ i tym samym naruszasz prawa autorskie. Film możesz pożyczyć za darmo koledze i nie ma problemu - to jest dozwolone (ma jakąśtam nazwę)- także samo ściąganie IMHO nie jest karalne. To, że chce sie stworzyć taką atmosferę, jakby było, to inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Film możesz pożyczyć za darmo koledze i nie ma problemu - to jest dozwolone

Łamanie praw autorskich jest dozwolone ? Pożyczając rozpowszechniasz.. Właściwie ciężko prowadzić dyskusje na tem temat, gdyż same prawo nie jest jasno do tego ustosunkowane...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Redbaronie masz rację o ile film, który tylko ściągasz jest oryginalny, wtedy nie mam złudzeń, że można to potraktować (przy tym, który ściąga) jako pożyczenie filmu od kolegi, nie wiem natomiast, co w sytuacji, gdy ściągasz, ale nieoryginalny program. Chyba każdy torent jest tak skonstruowany, że także udostępniasz tutaj też złudzeń nie ma, że jeśli udostępniasz łamiesz prawo. W kwestiach poruszanych przez was, nie ma chyba jednomyślności w poglądach doktryny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ale przecież ściąganie nie tylko przez torrenty idzie, no nie? Jeżeli tylko ciągniesz z jakiegoś serwera, to nie udostępniasz, więc nie ma problemu. Choć rzeczywiście kwestie te są nieuregulowane i jest silne lobby chcące delegalizacji pożyczania itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.