Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rezz112

Euro 2012 - wybór miast

Czy UEFA podjęła słuszną decyzję wybierając miasta gospodarzy Euro 2012?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy UEFA podjęła słuszną decyzję wybierając miasta gospodarzy Euro 2012?

    • Nie.
      2
    • Tak.
      2
    • Mogliby wybrać Kraków
      7
    • Mogliby wybrać Chorzów
      2
    • Mogliby wybrać inne miasto
      0
    • Nie mam zdaania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Jacek Majchrowski: - Jestem zniesmaczony. [b]Kraków według ostatniego raportu ekspertów UEFA został oceniony najlepiej wśród wszystkich miast starających się o imprezę. [/b]Przez ostatnie dwa lata [b]obiecywano nam też, że organizatorzy zostaną wyłonieni z najlepszych.[/b] Całkowicie niezrozumiałe dla mnie było zatem, kiedy słuchałem transmisji z Bukaresztu w Warszawie, dlaczego nasze miasto zostało wykluczone. Chciałbym poznać kiedyś uzasadnienie tej decyzji.

Być może wszystko wyjaśnia treść [b]komunikatu UEFA w tej sprawie, który mówi, że decyzja była podjęta po konsultacjach z rządem polskim i Polskim Związkiem Piłki Nożnej.[/b] gazeta.pl

Po pierwsze tak jak mówiłem Kraków w rankingu był najlepszy, po drugie tak samo jak Prezyden tak i ja słyszałem, że wszyscy mają równe szanse i wybiorą najlepszych, a po trzecie jednak UEFA nie tak samodzielnie wybrała, włączyły się czynniki pozamerytoryczne. W dodatku reuters podaje, że szef ZPN na Ukrainie wyprosił czas dla mast w swoim kraju, bo UEFA chciała nam dać 6 gospodarzy, więc proszę mi nie opowiadać, że decyzja była merytoryczna i że było ugadane, że tylko jak któreś z miast z czwórki nie da rady to wchodzi rezerwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
po drugie tak samo jak Prezyden tak i ja słyszałem, że wszyscy mają równe szanse i wybiorą najlepszych

A to słyszymy dwie różne rzeczy, bo ja takie coś słyszałem jedynie z mediów i od polityków. Ani razu nie słyszałem, aby coś takiego powiedziała UEFA. A wspomnisz może coś natomiast nt. czarnego PRu, jaki Kraków uprawiał ostatnio względem Wrocławia i Poznania? Od marca mówiło się o tym całkiem sporo, jeden artykuł nawet zalinkowałem w tym temacie...

W dodatku reuters podaje, że szef ZPN na Ukrainie wyprosił czas dla mast w swoim kraju,

Szkoda że nie wspomniałeś, że we wtorek ten sam Rauters nie wymienił Krakowa wśród miast, które zostaną wybrane.

bo UEFA chciała nam dać 6 gospodarzy,

I dalej tego nie wyklucza (jeśli Ukraina nie podoła wymaganiom, Polska ma szanse na 22 mecze z bodaj 31), ale mówimy o sytuacji aktualnej, a nie o tym, co będzie za jakiś czas.

więc proszę mi nie opowiadać, że decyzja była merytoryczna i że było ugadane, że tylko jak któreś z miast z czwórki nie da rady to wchodzi rezerwa.

Ależ tutaj nie ma czego opowiadać. Pewne fakty albo się akceptuje, albo układa się teorie spiskowe. Od początku była mowa o czterech miastach, którymi miały być te wybrane w środę. Kraków i Chorzów były liczone na początku jedynie na zasadzie "zwiększymy ilość zespołów do 24, to dostaniecie mecze". Potem zaczęło się mówić o Ukrainie i jej problemach. Podział od początku miał być 4:4. Jeśli Ukraina nie podoła do listopada/grudnia tego roku, Kraków pewnie te mecze dostanie. Ale nie widzę powodu, aby teraz coś miałoby wyglądać inaczej. Nie dziwię się, że Kraków nie jest zadowolony z takiego rozstrzygnięcia, ale szukanie spisku na siłę, jest mało poważne. UEFA to nie banda idiotów, tylko ludzie, których działania są obliczone na konkretny zysk i sukces. Jeśli zrobili to co zrobili, to jak widać mieli ku temu podstawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie wspomniałeś, że we wtorek ten sam Rauters nie wymienił Krakowa wśród miast, które zostaną wybrane.

Strasznie nie trafny argument, bo jedno nie wyklucza drugiego.

dalej tego nie wyklucza (jeśli Ukraina nie podoła wymaganiom, Polska ma szanse na 22 mecze z bodaj 31), ale mówimy o sytuacji aktualnej, a nie o tym, co będzie za jakiś czas.

Jakby UEFA była taka merytoryczna jak mówisz już teraz by nam dała 6 miast.

Ależ tutaj nie ma czego opowiadać. Pewne fakty albo się akceptuje, albo układa się teorie spiskowe.
UEFA to nie banda idiotów, tylko ludzie, których działania są obliczone na konkretny zysk i sukces. Jeśli zrobili to co zrobili, to jak widać mieli ku temu podstawy.

Skąd ta naiwność i wiara, że UEFA tylko merytoryką się kieruje i całkowite lekceważenie faktu, że miały wejść 4 miasta najlepsze, a nie na zasadzie, że jak któreś z 4 się podwinie to wejdzie ktoś z rezerwy. Zarzut, że to spiskowa teoria bardzo merytoryczny i oparty na faktach. Kolejny raz powtórzę, że UEFA uznała Kraków za NAJLEPIEJ przygotowane miasto, a to NAJLEPSZE dają na rezerwę to mi nikt nie wmówi, że taka decyzja jest racjonalna. Pomijasz też fakt, że UEFA konsultowała to z PZPN i rządami, a więc czynnik polityczny nie był bez znaczenia. Powtarzasz ciągle jak mantre, że UEFA nie jest głupia i wybrała najlepiej, tyle, że mnie to słabo przekonuje, bo analizując to co mówili w Krakowie i to co było mówione, a także fakt, że Kraków najlepiej ocenili nie może być akceptacji dla takiej decyzji.

Ponadto nie wiem czy Kraków i Chorzów winny się zgadzać na taką opcje z łaski, niech teraz jak przyjdzie do niech z UEFA twardo negocjują, a jak nie to będą na Ukrainie tylko jeśli przygotowania będą dalej słabe to na pewno będzie to wielka impreza...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Strasznie nie trafny argument, bo jedno nie wyklucza drugiego.

O nietrafnym argumencie napisać mogę i ja ;) Zwłaszcza że z mojej strony to nie był argument, a dopełnienie informacji. Jeśli już pisze się o doniesieniach Reutersa warto wspomnieć także i o tym.

Jakby UEFA była taka merytoryczna jak mówisz już teraz by nam dała 6 miast.

Może ja istotnie jestem naiwny, ale z tego co pamiętam, Euro dostaliśmy razem z Ukrainą do zorganizowania. Śmiem nawet twierdzić, że to Ukraina więcej zdziałała w tym temacie (zwłaszcza Surkis, mający niezłe znajomości w UEFA), mówiły o tym nawet nasze media. Dlatego wypadałoby wykazać minimum przyzwoitości względem naszego partnera. UEFA dała te mistrzostwa Polsce i Ukrainie nie na zasadzie "kto będzie bardziej cwany, dostanie więcej", ale żeby imprezę zorganizowały oba państwa. Dlatego danie czasu Ukrainie do listopada/grudnia, uważam za słuszne posunięcie. W ramach zwykłej przyzwoitości. Ale może istotnie lepiej być cwaniakiem, i wygryźć niedawnego partnera. W końcu nam się należy...

Skąd ta naiwność i wiara, że UEFA tylko merytoryką się kieruje i całkowite lekceważenie faktu, że miały wejść 4 miasta najlepsze, a nie na zasadzie, że jak któreś z 4 się podwinie to wejdzie ktoś z rezerwy.

Artykuł: http://www.sport.pl/pilka/1,80056,6607930,...uro_2012_w.html

Cztery polskie areny, na których zostanie rozegrane Euro 2012 w Polsce, mieszczą się w tzw. miastach podstawowych. Przegrały te z listy rezerwowej.

- Kraków i Chorzów są po to, by pozostałe miasta nie spoczęły na laurach. Jeśli któreś z nich uzna, że może zwolnić, to mogą się obudzić w sytuacji gdy zostaną zastąpieni - mówi minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Może ja czytać nie umiem, ale dla mnie jak byk wg słów Drzewieckiego Kraków i Chorzów nie były brane za miasta podstawowe. Podobnie wczoraj wypowiadał się Listkiewicz, który także wspominał o tym, że ponieważ to Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk zostały wybrane jeszcze przed ogłoszeniem wyników na organizatora, jako miasta podstawowe, i dla UEFA spełniają wszelkie wymogi, to nie ma podstaw, aby odbierać im Euro. Jeśli połączymy to z tym, że podział miał być równy, i dalej UEFA chce tego dopilnować, to dla mnie nie ma tematu (przynajmniej do grudnia). Dziwne jest jedynie to, że jak wypowiada się Platini (który także mówił o tym, że z wybranymi miastami podpisano wcześniej kontrakty, więc to one były naturalnymi kandydatami przy spełnianiu wymogów), Drzewiecki i Listkiewicz, czyli ludzie zaangażowani w całą akcję, którzy znają wszystkie ustalenia, to jest to pomijane. Ale jak wypowiada się prezydent Krakowa, to jest to traktowane jako głos osoby znającej się, i będącej głęboko w temacie. A ja odnoszę dziwne wrażenie, że to Platini, Drzewiecki i Listkiewicz mają znacznie więcej do powiedzenia tutaj.

Zarzut, że to spiskowa teoria bardzo merytoryczny i oparty na faktach.

A dziękuję, staram się ;)

Kolejny raz powtórzę, że UEFA uznała Kraków za NAJLEPIEJ przygotowane miasto, a to NAJLEPSZE dają na rezerwę to mi nikt nie wmówi, że taka decyzja jest racjonalna.

Kolejny raz powtórzę... a właściwie, wszystko w tym temacie mówili wczoraj i dzisiaj Platini, Listkiewicz i Drzewiecki. Były cztery miasta podstawowe, które spełniły wymagania. Dlatego dostały Euro. Dopóki UEFA broni podziału 4:4 (i jak dla mnie słusznie, właśnie przez tą zwykłą ludzką uczciwość), Kraków i Chorzów nie dostaną się do puli, choćby nie wiem jak się zaparły. Chyba że jak mówił Drzewiecki, któreś z miast już wybranych nagle spocznie na laurach.

Pomijasz też fakt, że UEFA konsultowała to z PZPN i rządami, a więc czynnik polityczny nie był bez znaczenia.

Nie był bez znaczenia, ale nie był też decydujący. Zauważ, że to nie jest ostateczna decyzja UEFA. Ta ma zapaść do końca tego roku. Kraków i Chorzów jeśli upadnie podział 4:4, a same nie zawieszą działań, mecze dostaną. Powtarzam, Euro miało być imprezą wspólną, zorganizowaną na równych zasadach. Dajmy Ukrainie chociaż jeszcze tą jedną nadzieję.

Powtarzasz ciągle jak mantre, że UEFA nie jest głupia i wybrała najlepiej, tyle, że mnie to słabo przekonuje, bo analizując to co mówili w Krakowie i to co było mówione, a także fakt, że Kraków najlepiej ocenili nie może być akceptacji dla takiej decyzji.

Powtarzam, bo ciągle jestem zdania, że gdyby już teraz uznali, że Ukraina nie ma cienia nadziei, to by wybrali i Kraków i Chorzów. Jak widać jeszcze tę nadzieję widzą.

Ponadto nie wiem czy Kraków i Chorzów winny się zgadzać na taką opcje z łaski, niech teraz jak przyjdzie do niech z UEFA twardo negocjują, a jak nie to będą na Ukrainie tylko jeśli przygotowania będą dalej słabe to na pewno będzie to wielka impreza...

Wtedy najwyżej, więcej spotkań dostaną wybrane cztery miasta. Zaraz się okaże, że to Kraków i Chorzów rozdają karty, a UEFA ma się dostosować. Przypominam tylko, że jak zaczniemy robić takie numery, UEFA może błyskawicznie wobec braku perspektyw na organizację Euro, przenieść je chociażby do Niemiec czy Włoch. Zaręczam, że oni będą przygotowani na tip-top. A Polska zmarnuje wtedy wielką szansę. To nie my decydujemy, ale UEFA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo jak za rządów PiS, LPR i SO oszukano Kraków:

24 kwietnia 2006 podano miasta które będą reprezentowały Polskę w Euro.

18 kwietnia 2007 padła decyzja, co do miast gospodarzy. <=== Albinos się zarzekał, że Kraków jakoby dopiero jak dostaliśmy Euro włączył się do wyścigu.

Co do decyzji jakie miasta proszę jakie kwiatki były w tym zestawieniu:

W punkcie "baza turystyczna" Kraków miał przedostatnie miejsce i zarobił tylko dwa punkty i chociażby tylko w tej klasyfikacji stracił "oczka", dzięki którym wyprzedziłby Wrocław. <== wymaga komentarza?

Kraków, który zorganizował sprawnie pielgrzymki papieskie z udziałem milionowego tłumu dostał ledwo trzecie miejsce w kategorii "doświadczenie z organizacji imprez masowych"! To również zakrawało na kpinę.

Taki był wybór sztabu organizacyjnego Euro 2012 (z 24 kwietnia 2006 r.), który teraz okazał się być wiążącym dla UEFA:

1. Poznań - 48 pkt

2. Warszawa - 40 pkt

3. Gdańsk - 32 pkt

4. Wrocław - 30 pkt

5. Kraków - 24 pkt

6. Chorzów - 15 pkt

http://sport.interia.pl/raport/euro2012/ne...krakowa,1306265

Dla mnie to obojętne, czy to rząd, czy UEFA, czy ktokolwiek inny, ale uważam, że Kraków skrzywdzono, a ten punkt z bazą turystyczną to jakieś kuriozum, Kraków ma w niektórych klasach hoteli potężną nadwyżkę, do tego już teraz ma najlepszą bazę hotelową w kraju, a niedawno oddano kolejny hotel Park Inn, a w budowie są kolejne dwa 5 gwiazdkowe... Nie mówiąc już o zabytkach, ale dla kogoś tam zajął przedostatnie miejsce... Za Krakowem zapewne nikt się też specjalnie nie wstawiał politycznie. Nie od dziś wiadomo, że w tym kraju można osiągnąć coś przez układy i kolesiostwo w przeróżnych konkursach kosztem rzetelnej i obiektywnej oceny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
18 kwietnia 2007 padła decyzja, co do miast gospodarzy

Pisałem o tym już wcześniej. Wówczas podano do ogólnej informacji, jaki jest wstępny podział.

Albinos się zarzekał, że Kraków jakoby dopiero jak dostaliśmy Euro włączył się do wyścigu.

Nie zarzekał, ale pisał co pamiętał. I nie chodziło mi o decyzję władz, ale zaangażowanie ze strony samych miast. Jednego nie należy łączyć z drugim, bo to nie to samo.

Co do reszty, wypowiadał się nie będę, bo nie znam sytuacji wymienionych miast na tyle dobrze, aby móc oceniać, czy trzecie miejsce Krakowa w klasyfikacji organizacji imprez masowych jest słuszne, czy nie. Poza Warszawą jako tako znam jedynie Poznań i Gdańsk. Rozumiem, że Ty Jarpenie masz odpowiednią wiedzę do tego. Jeśli tak, to tylko pogratulować. Dla mnie jedynie przykre jest, że Euro zamiast połączyć Polaków, zmusić ich do wspólnego wysiłku, zmotywować do pracy na rzecz udanej imprezy, tak aby Polska odniosła z tego korzyści, ale cała, nagle dzieli wszystkich. Każdy chce załatwić swoje własne interesy, ugrać coś dla siebie. Nie ważna jest uczciwość, stosowanie się do zasad gry, które były dość jasne od początku. Tak samo ze stosunkiem do Ukrainy. Nasze media już od dawna co i rusz zarzucały nas informacjami nt. fatalnej sytuacji Ukrainy. Zapominając, że Euro dostaliśmy razem. Cóż, może za jakiś czas będzie lepiej, bo jak na razie chociaż Euro jest raczej niezagrożone, to mi się coraz mniej podoba cała szopka dookoła niego. Ciekaw jestem, czy inni organizatorzy mieli podobne problemy ze swoimi imprezami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie zarzekał, ale pisał co pamiętał. I nie chodziło mi o decyzję władz, ale zaangażowanie ze strony samych miast. Jednego nie należy łączyć z drugim, bo to nie to samo.

Niestety, ale źle pamiętał. Kraków był zaangażowany od początku tam samo jak inne miasta, tyle, że został oszukany, co widać wyraźnie w punkce dt. turystyki. Kraków starał się tak samo jak inne miasta o status miasta gospodarza, ale "przegrał" w tym rankingu, zapewne dlatego, że w Krakowie rządzi Majchrowski, a dostanie Euro dla Krakowa zbyt bardzo, by go wzmocniło.

Co do reszty, wypowiadał się nie będę, bo nie znam sytuacji wymienionych miast na tyle dobrze, aby móc oceniać, czy trzecie miejsce Krakowa w klasyfikacji organizacji imprez masowych jest słuszne, czy nie. Poza Warszawą jako tako znam jedynie Poznań i Gdańsk. Rozumiem, że Ty Jarpenie masz odpowiednią wiedzę do tego. Jeśli tak, to tylko pogratulować.

Ależ opieram się na raportach UEFA, która jak sam mówisz wie co robi, pracują tam kompetentni ludzi etc., więc zapewne zgadasz się z jej raportami, a ten dt. bazy turystycznej stawia Kraków na pierwszym miejscu, jak mówiłem Kraków ma nawet nadwyżki hoteli, a małe braki w 5 gwiazdkach, lecz 1 hotel się zmienia obecnie z 4 na 5 gwiazdkowy, a dwa 5 gwiazdkowe są w trakcie budowy, więc Kraków nie tylko ma w planach zwiększanie bazy jak inne miasta, ale to się dzieje... wystarczyłoby, aby Kraków wygrał tą kategorię i byłby w 4. Widać jak uznaniowo wg mnie to robiono.

Każdy chce załatwić swoje własne interesy, ugrać coś dla siebie. Nie ważna jest uczciwość, stosowanie się do zasad gry, które były dość jasne od początku.

Rozumem, że mówisz o obecnej sytuacji, bo, gdyby patrzeć merytorycznie, a nie załatwiano by własnych interesów to Kraków już w 2006 r. byłby na liście. Jednakże jak sądzę było jak mówisz i Kraków odpadł.

Tak samo ze stosunkiem do Ukrainy. Nasze media już od dawna co i rusz zarzucały nas informacjami nt. fatalnej sytuacji Ukrainy. Zapominając, że Euro dostaliśmy razem. Cóż, może za jakiś czas będzie lepiej, bo jak na razie chociaż Euro jest raczej niezagrożone, to mi się coraz mniej podoba cała szopka dookoła niego. Ciekaw jestem, czy inni organizatorzy mieli podobne problemy ze swoimi imprezami...

Jasne Ukrainie należy się bezwzględnie szacunek, bo dała pomysł, ale Euro winny dostać najlepsze miasta, a nie na siłę tworzyć podział 4 + 4, bo tak wypada. Ukraina też miała czas się przygotować, budować, wprowadzać zmiany, planować etc. widocznie nie idzie jej tak dobrze jak nam dlatego 5 + 3 patrząc tak obiektywnie i z życzliwością oddawałby poziom przygotować obu krajów do imprezy.

A i zauważ, że nikomu nie chcę nic odbierać liczyłem na obiektywne kryteria, jakby Kraków w nich wypadł słabo, to bym to zaakceptował, bo to oznacza, że jednak byli lepsi, jednakże ja odnoszę wrażenie, że Kraków, co najmniej nie był gorszy od miast gospodarz, a po drugie od początku był dyskryminowany, nie wiem jak można było w bazie turystycznej to miasto tak źle ocenić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Niestety, ale źle pamiętał.

Cóż, pamięć ludzka bywa zawodna... Przypominam jednak o mało eleganckich gierkach, jakie stosował niedawno Kraków pod adresem Poznania i Wrocławia. Podałem nawet w temacie link do artykułu...

Ależ opieram się na raportach UEFA,

Czyli osobiście nie znasz sytuacji tych miast?

widocznie nie idzie jej tak dobrze jak nam dlatego 5 + 3 patrząc tak obiektywnie i z życzliwościa oddawałby poziom przygotować obu krajów do imprezy.

Ale zaraz, przed chwilą pisałeś o tym, że tylko najlepsze miasta, a teraz z życzliwości 5:3? Czyli jeśli Chorzów będzie lepszy niż miasta na Ukrainie, to ma Euro nie dostać? Oj, coś mi się tutaj nie podoba...

Rozumem, że mówisz o obecnej sytuacji, bo, gdyby patrzeć merytorycznie, a nie załatwiano by własnych interesów to Kraków już w 2006 r. byłby na liście. Jednakże jak sądzę było jak mówisz i Kraków odpadł.

Może byłby, może nie. Gdybologia ma to do siebie, że zazwyczaj kilka wersji jest równie prawdopodobnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cóż, pamięć ludzka bywa zawodna...

Jasne tyle, że to obala gros Twojej wcześniejszej argumentacji.

Przypominam jednak o mało eleganckich gierkach, jakie stosował niedawno Kraków pod adresem Poznania i Wrocławia. Podałem nawet w temacie link do artykułu...

Mówił o spiskach, a teraz sam powołujesz się na jakieś spiski, brak konsekwencji. Mnie tam gierki nie interesują, z nimi, czy bez powinno się odpowiednio wszystko wypunktować i ocenić, kryteria winny być jasne. Kraków na rezerwę nie trafił dlatego, że był gorszy, ale dlatego, że komuś na tym zależało.

Czyli osobiście nie znasz sytuacji tych miast?

Przecież Ty bezgranicznie wierzysz w uczciwości i kompetencje UEFA, więc winno Ci to wystarczyć. Poszukaj sobie ile 5 gwiazdkowców jest w Poznaniu, Wrocławiu, czy w innym mieście, a ile w Krakowie. 4 już są, 5 jest w trakce przekfalifikowania, 2 są już w budowie. Daje to 7 pięciu gwiazdek w najbliższej przyszłości i to nie na papierze tylko realnie już zbudowanych.

Ale zaraz, przed chwilą pisałeś o tym, że tylko najlepsze miasta, a teraz z życzliwości 5:3? Czyli jeśli Chorzów będzie lepszy niż miasta na Ukrainie, to ma Euro nie dostać? Oj, coś mi się tutaj nie podoba...

Nie to nie musi być Chorzów, tylko najgorsze miasto z tej 6. Tak racjonalnie winny być najlepsze miasta, ale tak dużo dysproporcja nie wiem, czy przejdzie i zaakceptuje ją Ukraina, ale jakby trzymać się twardo - najlepszy ma imprezę to może i w 6 miastach w Polsce by się ona odbyła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jasne tyle, że to obala gros Twojej wcześniejszej argumentacji.

Czyli wypowiedzi Platiniego, Listkiewicza i Drzewieckiego wrzucamy do kosza? To, że już po wyborze organizatora mówiło się o czterech miastach w kontekście tych, które wybrano wczoraj, także?

Mówił o spiskach, a teraz sam powołujesz się na jakieś spiski, brak konsekwencji. Mnie tam gierki nie interesują, z nimi, czy bez powinno się odpowiednio wszystko wypunktować i ocenić, kryteria winny być jasne. Kraków na rezerwę nie trafił dlatego, że był gorszy, ale dlatego, że komuś na tym zależało.

Nie spiski, a brudne gierki. I nie brak konsekwencji. Ty się powołujesz na coś, czego nikt nie udowodnił, to są przypuszczenia. A to co robiły osoby odpowiedzialne/związane z Krakowem, zostało opisane w artykule. Czyli udokumentowane. Różnica jak dla mnie diametralna. Swoją drogą, sam wykazujesz brak konsekwencji. Kraków pozbawiono Euro, bo komuś zależało na tym, ale że Kraków chciał sam wysiudać Poznań bądź Wrocław, to już nie ma dla Ciebie znaczenia. Pisałeś o wyborze najlepszych miast, ale w ramach przyjaźni z narodem ukraińskim chcesz im dać podział 5:3, choć Chorzów może być przygotowany lepiej niż te trzy miasta.

Przecież Ty bezgranicznie wierzysz w uczciwości i kompetencje UEFA, więc winno Ci to wystarczyć. Poszukaj sobie ile 5 gwiazdkowców jest w poznaniu, Wrocławiu, czy w innym mieście, a ile w Krakowie. 4 już są, 5 jest w trakce przekfalifikowania, 2 są już w budowie. Daje to 7 pięciu gwiazdek w najbliższej przyszłości i to nie na papierze tylko realnie już zbudowanych.

Czyli sam nie znasz sytuacji. Tyle chciałem wiedzieć.

ale jakby trzymać się twardo - najlepszy ma imprezę to może i w 6 miastach w Polsce by się ona odbyła.

A podobno to ja jestem niekonsekwentny...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czyli wypowiedzi Platiniego, Listkiewicza i Drzewieckiego wrzucamy do kosza? To, że już po wyborze organizatora mówiło się o czterech miastach w kontekście tych, które wybrano wczoraj, także?

Mówiłeś, że Kraków się włączył późno, że tamte zaczęły działać wcześniej i dlatego Kraków trafił na rezerwę.

Nie spiski, a brudne gierki. I nie brak konsekwencji. Ty się powołujesz na coś, czego nikt nie udowodnił, to są przypuszczenia. A to co robiły osoby odpowiedzialne/związane z Krakowem, zostało opisane w artykule. Czyli udokumentowane. Różnica jak dla mnie diametralna.

To, że to ktoś opisał to nie znaczy, że to prawda. Nie widzę żadnych gierek.

Kraków pozbawiono Euro, bo komuś zależało na tym, ale że Kraków chciał sam wysiudać Poznań bądź Wrocław, to już nie ma dla Ciebie znaczenia.

A Wrocław i Poznań nie chciały wysiudać Krakowa? Pewnie, że zależało inaczej nie byłoby takich kretyńskich wniosków np. na temat bazy turystycznej. Kiedyś wycięto tutaj dotacje unijne, potem Euro jakby rządził w Krakowie ktoś z PiS to się mogę założyć, że by nie był na rezerwie... Chodzi oto, że w tym kraju nie decydują czynniki obiektywne, a kolesiostwo. Ja bym chciał by jak Kraków odpadł to bez cienia wątpliwości, że nie zasłużył na Euro, jednakże jak mówię kryteria to popis ignoranctwa i uznaniowości.

Pisałeś o wyborze najlepszych miast, ale w ramach przyjaźni z narodem ukraińskim chcesz im dać podział 5:3, choć Chorzów może być przygotowany lepiej niż te trzy miasta.

Czepiasz się, może być 6:2 i 2:6 ważne są kryteria. Mnie ten podział średnio interesuje, Polska dostanie co najmniej 4 miasta i Kraków winien w tej 4 być ze względu na szereg czynników, które wymieniłem.

Czyli sam nie znasz sytuacji. Tyle chciałem wiedzieć.

Udowodnij mi, że Kraków ma gorszą bazę noclegową niż Poznań, Gdańsk i Wrocław.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Udowodnij mi, że Kraków ma gorszą bazę noclegową niż Poznań, Gdańsk i Wrocław.

Ty pierwszy wyciągnąłeś sprawę tego rankingu, wraz z cytatem z artykułu, z którym jak mniemam zgadzasz się. A ja chcę opinię kogoś, kto zna sytuację odpowiednio dobrze z własnych doświadczeń. Sam nie znam, więc się nie podejmuję. Zauważ, że nigdzie nie oceniałem tego konkretnego rankingu. I tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele, na prawdę nie ma się o co spierać. Oczywiście, byłoby miło, gdyby więcej miast w Polsce miało rozgrywki, ale jest jak jest, może jeszcze się zmieni.

To nie ma tak na prawdę większego znaczenia według mnie jakie miasto, ważne, że w naszym kraju. Gdyby ode mnie zależało, to mógłbym Krakowianom oddać mecze z Gdańska, żeby byli szczęśliwi ;)

Znając Ukrainę, to obawiam się, że coś im się sypnie, 5:3 jest prawdopodobne. Tym nie mniej, nie ma o co kruszyć kopii, proponuję wrócić do ankiety.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.