Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Fassr ad-Din

Powieść historyczna związana z tematem krucjat.

Recommended Posts

Rzeczą oczywistą jest, że ostatnimi czasy na rynku mamy zalew powieści historycznych. Podajcie jakie znacie, te które czytaliście. Za najlepsze uważam cykl powieści Zofii Kossak- Szczuckiej ,,Krzyżowcy", ,,Król trędowaty". Dobrze oddają realia epoki również takie pozycje jak: Rycerze w czerni i bieli, czy chociażby Droga do Jerozolimy, Krzyżowiec i ostatnio wydana trylogia Jana Guillou Krzyżowcy - Droga do Jerozolimy i drugi tom Rycerz zakonu Templariuszy, trzeci tom Królestwo na końcu drogi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 16.02.2009 o 9:07 AM, Fassr ad-Din napisał:

Dobrze oddają realia epoki również takie pozycje jak: Rycerze w czerni i bieli

 

Ściślej - "Rycerze czerni i bieli".

Ze starszych pozycji można wspomnieć Jana Dobraczyńskiego "Klucz mądrości", według autora starcie pod Ajn Dżalut rozstrzygnęło o losach ówczesnego (i późniejszego) świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.