Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Józef Rybicki "Andrzej"

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując, kolega Wolf nie zna materiału gdzie:

"Rybicki w latach 80(wcześniej?) zaczął twierdzić że doszedł do stopnia płk i funkcji prezesa ZG WiN"

Kolega podaje jedynie jak tytułowali go inni.

To zamyka chyba dyskusję w tym zakresie, póki kolega nie przedstawi materiału historycznego wskazującego, że sam Rybicki się tak tytułował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   
Reasumując, kolega Wolf nie zna materiału gdzie:

"Rybicki w latach 80(wcześniej?) zaczął twierdzić że doszedł do stopnia płk i funkcji prezesa ZG WiN"

Kolega podaje jedynie jak tytułowali go inni.

To zamyka chyba dyskusję w tym zakresie, póki kolega nie przedstawi materiału historycznego wskazującego, że sam Rybicki się tak tytułował.

Skąd prof.Strzembosz odbierający relacje J.Rybickiego i zbierający materiały w kwestii podziemia antykomunistycznego już w minionym systemie oraz J.Lityński i B.Borusewicz współpracujący z nim(Rybickim)przez lata w KOR/czyli gronie trzydziesto-kilku osobowym)a potem w opozycji solidarnościowej mieli mieć info o tym płk(Borusewicz,Lityński) czy ppłk(Strzembosz) jak nie od samego Rybickiego?

Monografii WiN jeszcze nie było a w AK miał stopień kapitana.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem.

A kolega może wskazać bezpośrednie wypowiedzi Rybickiego, czy nie?

Czy też kolega na podstawie wpisów innych, użył (w tej sytuacji nieuprawnionej) formuły:

"Rybicki w latach 80(wcześniej?) zaczął twierdzić że doszedł do stopnia płk.

Bo jeśli zdaniem kolegi Wolfa twierdził... to kolega zna takie wypowiedzi.

Jeśli nie zna... to chyba jest to nieuprawniona konfabulacja?

Ja ze swej strony nie wykluczam, że tak o sobie mówił, czekam jedynie na wskazanie przez kolegę Wolfa:

gdzie, kiedy, i w rozmowie z kim.

To chyba jest racjonalna falsyfikacja?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   

W rozmowach z B.Borusewiczem ,J.Lityńskim z opozycji korowskiej.

Relacje od Rybickiego odbierał prof.Strzembosz-ale czy tam Rybicki podał szczegóły owego ppłk nie wiem .

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dobrze byłoby wobec tego przejrzeć zbiory prof. Strzembosza. Relacje od "Andrzeja" faktycznie profesor zbierał, więc to może być jakiś ślad.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   

W kilkumiesięcznym okresie DSZ/WiN mógł awansować na ppłk-ale raczej nie wyżej tzn wersja o pełnym pułkowniku jest mało prawdopodobna.

A Wozniczka jeżeli się już go przywołuje w pracy na temat WiN wymienia 4 prezesów WiN i 2 p.o prezesa ZG -Rybickiego na tej krótkiej liście prezesów ZG WiN nie ma.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W rozmowach z B.Borusewiczem ,J.Lityńskim z opozycji korowskiej.

Relacje od Rybickiego odbierał prof.Strzembosz-ale czy tam Rybicki podał szczegóły owego ppłk nie wiem .

To ja poproszę o wskazanie pozycji w literaturze, jak to w rozmowach z tymi osobami posługiwał się takim stopniem.

Wystarczy strona, tytuł i autor.

Relacje od Rybickiego odbierał prof.Strzembosz-ale czy tam Rybicki podał szczegóły owego ppłk nie wiem

Można poprosić o cytat wypowiedzi Strzembosza w tym zakresie.

ale czy tam Rybicki podał szczegóły owego ppłk nie wiem

To po co kolega podaje te nazwiska... by uwiarygodnić swe zdanie, a tak na prawdę nie wie na ten temat nic?

Zapytam wprost:

1. zna kolega Wolf jakieś źródło gdzie Rybicki wprost wypowiada się o takiej swej szarży czy stanowisku w WiN?

2. Wie kolega skąd inni powzięli swe mniemanie o jego szarży i stanowisku i czy wynika ono ze słów Rybickiego?

Może jakieś cytaty, a nie przywoływanie wpisów w encyklopedii.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   

Jan Litynski bedąc jeszcze posłem RP w debacie sejmowej o WiN stwierdził że w okresie KOR znał ,współpracował i wielokrotnie rozmawiał z pułkownikiem Rybickim.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co wciąż nie jest źródłem... mówieni o:

"Rybicki w latach 80(wcześniej?) zaczął twierdzić że doszedł do stopnia płk

1. Na jakiej podstawie że w 80-tych

2. Że sam mówił...

Kolega ma to dowody, czy goni w piętkę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   

Na takiej że Rybickiego tytułują płk i powołują się na rozmowy z nim(czyli najpózniej do 1986r. jezeli nie wierzyć w wywoływanie duchów) z owego okresu korowsko-solidarnościowego znający i współdziałający z nim działacze KOR/solidarności-Jan Lityński i B.Borusewicz.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że kolega nie ma podstaw by twierdzić, że Rybicki tak o sobie mówił, jedynie, że inni tak o nim mówili.

A na jakiej podstawie?

Sam nie wiem, takoż i kolega Wolf nie wie.

I tyle jeśli chodzi o rzetelność.

*W ramach rzetelności zapraszam kolegę do kontynuowania dyskusji o porcie Gdyńskim, ciekaw jestem źródeł kolegi Wolfa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.