Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ewusz

Jak umierali scenarzyści wojny?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodziło mi o tych, którzy sobie na to zasłużyli... Kilka dobrych wersji na temat jak zginął Hitler się pojawiło... czy mógł w jednym momencie przegryźć truciznę i strzelić sobie w głowę? Czy 180litrów benzyny, którymi potraktowano Hitlera mogło spowodować całkowite spopielenie jego ciała...a może tak naprawdę to nie był on w tym baseniku przy bunkrze, gdzie rzekomo znaleziono jego i Ewę Braun...może jednak udało mu się uciec. Przecież nikt w 100% nie potwierdził, że on tam wtedy się zabił...

Pewnie zostanę posądzona o zapominanie o tych, którzy umarli na polach bitew...oczywiście pamiętam :) tyle, że śmierć przywódców wydaje mi się jakoś bardziej warta dyskusji choćby z tego powodu ...czy sprawiedliwości stało się zadość...Czy Hans Frank rzeczywiście zasłużył sobie na odkupienie, gdyż jako jedyny tuż przed stryczkiem krzyknął, że ma nadzieję, że Bóg mu wybaczy...O ile pamiętam chyba jedynie on wyraził skruchę...Goering nie dałby się jako generał powiesić...

Skruchę wyraził również Rudolf Franz Ferdinand Hoess w swym oświadczeniu:

"Sumienie zmusza mnie do złożenia jeszcze następującego oświadczenia: W osamotnieniu więziennym doszedłem do gorzkiego zrozumienia, jak ciężkie popełniłem na ludzkości zbrodnie. Jako komendant obozu zagłady w Oświęcimiu urzeczywistniałem część straszliwych planów Trzeciej Rzeszy - ludobójstwa. W ten sposób wyrządziłem ludzkości i człowieczeństwu najcięższe szkody. Szczególnie Narodowi polskiemu zgotowałem niewysłowione cierpienia. Za odpowiedzialność moją płacę życiem. Oby mi Bóg wybaczył kiedyś moje czyny. Naród polski proszę o przebaczenie. Dopiero w polskich więzieniach poznałem, co to jest człowieczeństwo. Mimo wszystko, co się stało, traktowano mnie po ludzku, czego nigdy bym się nie spodziewał i co mnie najgłębiej zawstydzało. Oby obecne ujawnienia i stwierdzenia tych potwornych zbrodni przeciwko człowieczeństwu i ludzkości doprowadziły do zapobieżenia na całą przyszłość powstawaniu założeń, mogących stać się podłożem tego rodzaju okropności".

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle ciekawy artykuł; acz jedynie przyczynkarski, z racji rodzaju publikacji; o kulisach procesu Eichmanna ukazał się w "Polityce", opisujący powiązania pomiędzy samym procesem a relacjami pomiędzy państwem niemieckim a Izraelem.

Miedzy innymi:

- ingerencje Ben Guriona w prace Gideona Hausnera

- modyfikowanie przez premiera aktu oskarżenia

- próba uderzenia w;przy okazji procesu; Wielkiego Muftiego Jerozolimy

- ingerencja w listę świadków: sprawa Hansa Globke

- działania prokuratora generalnego Hesji Fritza Bauera z izraelskim wywiadem w tle.

/Roman Frister "Za plecami sędziów", "Polityka" nr 52/53 (2839) 21.12.2011-2.01.2012/

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.