Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
cudakthc

Proszę o identyfikację ! Płaszcz Oficerski wykonany ze skór!

Rekomendowane odpowiedzi

cudakthc   

Witam. Chciałbym dowiedzieć się od Was co to konkretnie za płaszcz. Z zewnątrz wykonany został ze skóry cielęcej, natomiast podpinka wewnętrzna to barania skóra. Chciałbym o jakieś konkretne informacje na jego temat oraz ile może być warty taki płaszcz. Przypuszczam tylko że mógł to być płaszcz oficerski z czasów wojny ze względu na jego luksusowe wykonanie jak na tamte czasy. Widać, iż jest on stary i jak na razie nadaje się tylko do renowacji. Zdjęcia zamieszczam poniżej :-)

PB240007.jpg

PB240009.jpg

Czekam na komentarze !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wygląda to na płaszcz wojskowy. Być może jakiś oficer zamówił sobie takie wdzianko prywatnie. Okrycia ze skóry były wysoko cenione w czasie wojny ze względów praktycznych, choć był to rarytas. A wartość proponuję sprawdzić na Allegro, e-Bay'u, itd. Jeśli podszyty baranicą (choć na zdjęciu na baranicę to mi futro nie wygląda, ale...), to całkiem fajny jest i może parę złotych być wart. Zatrzymaj go lepiej dla siebie, dziś taki płaszcz jest nie do kupienia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Dobra jakość wykonania jeszcze o niczym nie świadczy. Może to był bogaty cywil po prostu?

Zapewne ma lub miał jakąś metkę czy inne oznaczenie producenta. To już mogłaby być jakaś podpowiedź. Do tego może właściciel coś na nim zostawił? Podpis czy cokolwiek?

JEstem za słaby, by z samego wyglądu ocenić co to za plaszcz. Podaj jak najwięcej wiadomości o tym, to będzie łatwiej rozwikłać tę zagadkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Z grubsza mnie to przypomina oficerskie płaszcze oficerów. Cos podobnego widziałem na Whatforze. Ale, jak już mówił Viss, to może być równie dobrze płaszcz cywilny. Oficerowie wykonywali płaszcze skórzane na zamówienie, bo byly dość drogie. Niemcy mieli takei sklepy z ''gadżetami'', gdzie np. mozna bylo wymienić blaszaną klamrę od paska na chromowaną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cudakthc   

Witam ponownie. Jeżeli chodzi o rodzaj skór z jakich wykonano płaszcz to od razu mówię że specjalnie pojechałem w tej sprawie do kuśnierza, więc na pewno są to krówka i owieczka :)

Jedyna informacja jaką posiadam poza rodzajem skór z jakich go wykonano to taka, że płaszcz wisiał bardzo długo na strychu i się po prostu marnował. Po wyczyszczeniu sprawdzałem czy nie ma na lewej stronie jakiejś starej metki i okazało się ze istniała takowa lecz komuś najwidoczniej przeszkadzała bo ją zerwał i pozostał tylko ślad po papierze i dobrym kleju, który ją trzymał. Dodaję jeszcze jedno zdjęcie na którym widać jak płaszcz przedstawia się w środku.

PB240008.jpg

Na zdjęciu widać zaczep z prawej strony a wewnątrz płaszcza znajduje się szelka do zapięcia całości wokół pasa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Zatrzymaj go lepiej dla siebie, dziś taki płaszcz jest nie do kupienia.
Jesli sie chce wygladac jak gestapowiec... :) .

Wybaczcie, nie moglem sie powstrzymac. W innym temacie juz powiedzialem, co mysle o zakladaniu wrogoarmijnych ciuszkow. Ten plaszcz moze byc i polski, ale moja skrzywiona klossem jaznia jakos go odrzuca.

Wyglada zreszta na cywilny, na moje profanskie oko. Nie widze na ramionach patek do mocowania pagonow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.