Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
tanoshii

Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

tanoshii   

Kilka pytań:

1. Przdstaw różne metody walki społeczeństwa polskiego z okupantem podczas II WŚ.

2.Omów stosunek ludności polskiej do eksterminacji narodu żydowskiego.

3. Omów formy represji hitlerowców względem narodu zydowskiego na terenie Polski.

4. Omów podział administracyjny Polski wprowadzony przez Niemców oraz metody zastrzaszania społeczeństwa Polskiego.

W sobotę mam egzamin, więc jest mi to bardzo potrzebne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak przy poprzednim Twoim pytaniu - skonkretyzuj jakiego rodzaju pomocy oczekujesz?

Raczej tu nikt nie napisze opracowania za Ciebie, ale jest na tym forum sporo ludzi, którzy mogą i chcą pomóc, natomiast muszą wiedzieć jakiego typu porady oczekujesz.

Na marginesie - Twoje posty chyba zostaną przekierowane do Kancelarii Spraw Obywatelskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tanoshii   

Przepraszam, faktycznie mało napisałam o tym, czego dokładnie potrzebuję. Nie ma to byc żaden elaborat, tylko ogólne informacje. Po kilka zdan do każdego pytania. Najważniejsze rzeczy. I przepraszam, jeśli napisałam wątek w złym miejscu- jestm tutaj nowa :D Stałam się znaleźć najodpowiedniejszy dział- jak widać nie wyszło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wlepiłbym już ostrzeżenie. Takie proste pytania, odpowiedzi masz w podręczniku na nie, Wikipedia, Google i miliard innych źródeł. To po prostu lenistwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No cóż, odnośnie do tych i pozostałych Twoich pytań - proponuję jednak postukać w klawiaturę (np. wpisujesz do Wikipedii "stan wojenny 1981" - i masz przyczyny, tudzież argumenty, moim zdaniem trochę jednostronnie "anty-jaruzelsko" przedstawione, ale dla potrzeb Twojego egzaminu pewnie wystarczy).

Proponuję także wyjście do biblioteki. Wypożyczasz jedną z wielu syntez - np. A. Friszke, Polska. Losy państwa i narodu 1939-1989, Warszawa 2003 i masz właściwie odpowiedzi na wszystkie pytania. Trzeba tylko trochę poczytać.

Rzeczywiście - nieco więcej zaangażowania:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tanoshii   

Jeżeli mogę tutaj liczyć jeszcze na jakąkolwiek pomoc, to bardzo proszę o odpowiedzenie chociaż na jedno pytanie, mianowicie:

-Omów stosunek ludności polskiej do eksterminacji narodu żydowskiego.

Z nim mam największy problem. Jedyne na czym mogę się opierać to film "pianista", który widziałam lata temu. Z googli już skorzystałam i nie znalazłam żadnych konkretnych informacji na temat stosunków polsko- żydowskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.