Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

Sformowana w 1943 roku 1. Samodzielna Czechosłowacka Brygada Pancerna w sile 4000 żołnierzy. Do Europy trafiła pod koniec lata '44, natomiast do 21. GA dołączyła 30 sierpnia. Trafiła do annałów historii jako jednostka dzielnie oblegająca od października broniącą się do końca wojny Dunkierkę. :roll: Jej straty podczas wojny wyniosły 167 zabitych, 461 rannych i 40 zaginionych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Żaden rozsądny i znający się na rzeczy historyk

Nie jestem historykiem!

Jeżeli nie znacie się na ludziach i uczuciach, a liczy się dla was tylko strzelanie, to nie mam o czym z wami rozmawiać.

Nie będę też upominał was za offa, który każdego moda powinien przyprawić o zawał serca z powikłaniami. Ale nie przyprawia. Żal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Hola, hola, co to ma znaczyć? Dwóch modów obrażasz o niewypełnianie swoich obowiązków? I co to za tekst, że nie liczą sie uczucia? Podałem Ci przykładswietnego filmu wojennego, z ludzką twarzą, gdzie strzelaniny jest naprawdę mało. Jeśli lubisz filmy wojenne zamienione na kompletny gniot, który wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy, obrażający szlachetne miano kina wojennego, to proszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dwóch modów obrażasz o niewypełnianie swoich obowiązków?

No nie wiem. Mnie po prostu dziwi, że temacie o filmie Pearl Harbor jest calutka strona offa o czeskim kinie i nikt nie reaguje, a nawet rozwija off topic. Przykro mi. Dajcie mi warna, ja w mówieniu prawdy się nie zlęknę.

Jeśli lubisz filmy wojenne zamienione na kompletny gniot, który wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy, obrażający szlachetne miano kina wojennego, to proszę.

A to już zależy od spojrzenia na PH. Dla mnie to gniot nie jest i koniec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

PH moze i ładny film. O bohaterach, o trudnych czasach, wyborach i niesprawiedliwości losu. Ale pokazany w zbyt hollywoodzki sposób jak dla mnie. Dla każdego niby, bo dla zwykłego kinomana i dla miłośnika historii. Ale co jest do wszystkiego to jest do...no nie powiem, ze do niczego, ale na pewno nie dla pasjonatów historycznych dokumentów, czy nawet filmów opartych na faktach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem kiedyś na Diksawery

Jakoś mi się nie wydaje byś oglądał...

Discovery z zasady nie emituje filmów fabularnych.

Noo chyba, że to było rzeczywiście Diksawery... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
nie lubię takich filmów

Kończ, waść, wstydu oszczędź.

Być może będziesz wiedział z jakiego to dzieła cytat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"że sie liczycie do mężów tak samo jak wyrzeł, ogar, hart, jamnik i kundel"

Być może będziesz wiedział z jakiego to dzieła cytat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"że sie liczycie do mężów tak samo jak wyrzeł, ogar, hart, jamnik i kundel"

Być może będziesz wiedział z jakiego to dzieła cytat.

Niestety zaprezentowany cytat nie pochodzi z ust Makbeta, jak pewnie myślisz, ot po prostu Makbet nie używa słowa "wyrzeł", a "wyżeł", o "harcie" nie wspomnę...

Nadal nie wyjaśniłeś jak możliwe by pełnometrażowy film fabularny pojawił się w telewizji emitującej dokumenty?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
"że sie liczycie do mężów tak samo jak wyrzeł, ogar, hart, jamnik i kundel"

Być może będziesz wiedział z jakiego to dzieła cytat.

No ja akurat bym nie wiedział, bo w mojej czytelniczej karierze, starannie udało mi się uniknąć "Makbeta" :P

Co zaś do meritum czyli tematu.

Gdyby realizatorzy ograniczyli się li tylko do scen batalistycznych. Nadzwyczaj sprawnie zrealizowanych, choć mocno nieprawdziwych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.