Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
pawlo18

Rozrywki (głównie sportowe) w starożytnym Egipcie

Recommended Posts

pawlo18   

Witam

Chciałbym poprosić może o jakąś literaturę fachową, albo o konkretne przykłady z jakimś krótkim opisem zabaw, a dokładniej sportów uprawianych w starożytnym Egipcie. Te informacje bardzo pomogą mi w napisaniu pracy, bo niestety nie mogłem znaleźć literatury fachowej na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Proponuję zacząć od "Historii prywatnej" t. I, jeśli o fachową literaturę ci chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nana945   

J.Lipińska "500 zagadek o starożytnym Egipcie", Warszawa 1969 Tu znajdziecie ciekawe informacje na ten temat i nie tylko ;) Praktycznie wszystko o starożytnym Egipcie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymienię rozrywki starożytnych Egipcjan, a więc:

1.Sporty wodne- Egipcjanie dzielili się na dwie drużyny i wchodzili na łodzie. Zasada polegała na zepchnięciu przeciwnika z łodzi.

2.Polowanie- polowanie na hipopotama za pomocą harpunów, włóczni, lin i sieci była bardzo niebezpieczne. Hipcio potrafił zapolować na myśliwego. Polowanie na ptaki było bezpieczne. Egipcjanie używali oswojonych ptaków, żeby zwabiać dzikie ptactwo i zabijać je „latającym kijem”, który o dziwo, wcale nie powracał.

3.Gry i zabawy dla dzieci-popularną zabawą dzieci było żonglowanie. Piłki wykonywano ze skóry i wypchano je ziarnem. Modne były też tak zwane biegi kolanowe(polegały one przebiegnięciu dystansu nie odrywając nóg od kolan). W grobowcach odnaleziono piękne zabawki. Drewniane lwy miały paszcze poruszane sznurkami.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.