Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Olimpiada historyczna 2008/2009

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasz90   

Witam wszystkich! Ja też jestem uczestnikiem OH. Natknąłem się na te forum przypadkiem, bo udzielałem się dotychczas w konkurencyjnym forum o OH. Startowałem ze średniowiecza, ale temat był trudny, bo: Rozdrobnienie dzielnicowe w sredniowiecznej Europie. Wiem, że niektóre osoby z mojego okregu dąły się wciągnąć w pułapkę i opisywały rozdrobnienie we Francji, czy w innych krajach. Ja skupiłem się tylko na Polsce, Czechach i Rusi i chyba dobrze wybrałem, bo awansowałem dalej ;)

Także ciekawi mnie jak wygląda II etap, szczególnie etap ustny, bo róznie słyszałem. Ja myslicie, czy podczas przygotowań kierować się przede wszystkim swoją epoką czy historia powszechną? Ja nie tknąłem jeszcze nic prócz średniowiecza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do ustnego to jeszcze daleko, najpierw pisemny trzeba przejść. Ja przygotowuję się pod takim względem, iż chcę być ze specjalizacji b. dobry a z reszty zorientowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

I dobrze hmm takie wrażenie miałem w zeszłym roku, że jeśli ktoś był obeznany w swojej epoce to pytanie to z ogólnej to było na zasadzie formalności. Wystarczyło dosłownie powiedzieć podstawowe rzeczy i było to uznane ;) I wykazać się myśleniem przyczynowo - skutkowym hehe;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim wam życzę powodzenia i proszę o dokładną relację każdego z was. Wszystkim wam życzę zwycięstwa i zdobycia upragnionych indeksów na wymarzone kierunki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłam do domu. Miałam zamiar się przygotowywac do tego etapu, ale uznałam, że i tak mi się nie uda, a do okręgowego dostałam się przez przypadek, więc nic się nie uczyłam. Myślałam więc, że zobaczę tematy i wyjdę po 5 minutach, ale nie było tak źle. Pisałam temat "Próba porównania autonomii Królestwa Polskiego i autonomii galicyjskiej". Nie pamiętam wszystkich tematów, ale było jeszcze coś w rodzaju "Kształtowanie się granic w Europie w latach 1945-1990", "Geneza, działalnosc parlamentu ustawodawczego II RP w latach 1919-1922", "Archeologia o początkach państwa polskiego", coś o odkryciach geograficznych i uniach polsko-litewskich.

U Was ocenili prace od razu? Ja pisałam w Rzeszowie i mamy czekac do czwartku! Tj. nie znając wyników, mamy jechac na odpowiedź ustną w czwartek. Może się okazac, że będziemy odpowiadac, nawet jeśli nie przeszliśmy etapu pisemnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak Dzionga. Z tematów, które pamiętam to "Unie Polski z Litwą.", "Kształtowanie się granic w latach 1945-1949 w Europie", "Złoty wiek cesarstwa. Dynastia Antoninów", "Archeologia o początkach państwa polskiego", "Geneza, działalnosc parlamentu ustawodawczego II RP w latach 1919-1922", z odkryciami geograficznymi to było bodajże o ich wpływie na ówczesny świat oraz to co pisała Lizawieta "Próba porównania autonomii Królestwa Polskiego i autonomii galicyjskiej". Osobiście zdecydowałem się na temat kształtowania granic. Odpowiadał mi najlepiej ze wszystkich, zastanawiałem się jeszcze nad parlamentem II RP w latach 1919-1922. Wrażenia? Mogło być lepiej a mogło być zdecydowanie gorzej, także jestem raczej optymistą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Ja pisalem wlasnie o konsekwencjach odkryc geograficznych i tez musze przyznac, że bardzo miły temat :D Teraz w czwartek ustne bo w Rzeszowie jak już wspomniał Lizawieta - każdy ma przyjechać. Zobaczymy co będzie dalej hmm. Eh ja i tak dalej zeszłego roku nie mogę przeżałować dlatego w tym pasuję się poprawić;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Ja pisałem porównanie autonomii galicyjskiej i Królestwa Polskiego. Temat jak dla mnie świetny, szczególnie KP, tylko oczywiście ja nastawiałem się na pytania z powszechnej i tego się nie uczyłem, a przykładowo pamiętałem ilość posłów i cenzus majątkowy w sejmie pamiętałem, ale nie byłem na 100 % pewny, bo przed OH się tego nie uczyłem. Żeby było śmieszniej w ogóle zapomniałem też żeby dać spory historiograficzne w pracy... :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Kurde, jakbym pisał w tym roku to bym nie przeszedł ;) Ten temat o uniach jest bardzo niewdzięczny, niby oklepany, ale przy ocenianiu oklepanych tematów wykształciuchy są zwykle bardzo surowe. Cesarstwo Antoninów - ten z kolei słabo znany i nie dający wielkiego pola manewru. Jedynie odkrycia geograficzne w miarę proste. O reszcie tematów się nie wypowiem bo to nie moje epoki :) Ale z mojej perspektywy dużo gorzej w porównaniu z zeszłoroczną olimpiadą.

Edytowane przez Regulus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lukasz90   

Dokladnie tematy oklepane są najgorsze do napisania.... Z Unii pl-litewskich dostalem 3+ czyli najgorszą z możliwych ocen... Nowy regulamin jest niesprawiedliwy, gdyż wiem, że odpadłem przez jeden błąd rzeczowy. A juz bylem prawie gotowy na ustmy w piatek:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja też już wiem, że nie przeszłam, bo napisałam jedną, acz wielką głupotę [sama nie wiem, jak to się mogło stac], ale w czwartek pojadę na etap ustny, co mi szkodzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Nie przejmujcie sie, na ustnym jest jeszcze większy odsiew ;p

Edytowane przez Regulus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.