Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Okres Międzywojenny- literatura

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Nie ma takiego tematu ( :shock: ), więc założę, a co ;)

Może czytaliście lub słyszeliście o książkach historycznych mówiących o tym okresie, które warto przeczytać?

PS. Muszę przyznać, że zaczyna mnie to coraz bardziej "kręcić"... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Niektóre osoby mnie zabiją i uznają, że jestem nudny [zerka ostrożnie w stronę Gnome], ale polecę tę książkę, która jest świetnie napisana.

Joachim Benyskiewicz, Społeczeństwo, władza, państwo 1918-1939. Autor obiektywnie i szczegółowo w miarę jak na syntezę przystało rysuje problematykę społeczną, polityczną i ustrojowo-prawną Rzeczpospolitej międzywojennej. Na uwagę zasługuje również aneks bogatej kwerendy źródłowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Rzeczpospolitej międzywojennej

Ale to jest Okres Międzywojenny na świecie ;)

W każdym razie nie czytajcie "Noc i mgła" Ryszki. On chyba komunistą był... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam

ciekawa acz rzadka pozycja chyba Knockerbrocker A. R. "Niemcy na rozdrożu" 1932 r.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Ale to jest Okres Międzywojenny na świecie ;)

Drobnostka. ;)

Można się spierać, ale czyż Polska nie ma swojego miejsca na świecie? :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cuki   

Czy jest ktoś w stanie podać jakąś literaturę, artykuły albo monografie na temat niezrealizowanych projektów wojskowych w Polsce do 1939 r. bo ostatnio zaciekawił mnie ten temat ale ciężko coś konkretnego znaleźć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cuki   

Bardzo fajny ten artykuł który podałeś, dużo ciekawych informacji :) a co do szukania to ogółnie wszystkiego po trochu, od broni pancernej, marynarki wojennej, lotnictwa i broni palnej aż po ogólne plany rozwoju militarnego II RP , chciałbym się w tym temacie zagłębić bo dużo się o tym nie mówi, ale ciężko mi jakoś fachową literature do tego znaleźć :)

Edytowane przez Cuki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Cuki;

Co z tego (zapodanego) artykułu zrozumiałeś?

Albowiem sztuką nie jest zasypać ludzi informacjami, lecz o to loto, by oni je zrozumieli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cuki   

Zrozumiałem tyle ,że może pomysł na wilka był dobry, ale silniki foka był kiepskie w porównaniu z zagranicznymi silnikami z tamtego okresu co skutkowało niepowodzeniem całego projektu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.