Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Reinhard Heydrich

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, euklides napisał:

Zamach na Heydricha był jedynym zamachem podczas DWS na wysokiego niemieckiego dygnitarza.

 

To chyba żart... mógłby podać euklides swą definicję ówczesnego dygnitarza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   
13 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

Pannwitz nie przybył do Protektoratu w 1941 roku, miało to miejsce około lipca 1939 roku.

Pannwitz nie został: wkrótce szefem Gestapo, a po przybyciu nawet nie był urzędnikiem/funkcjonariuszem tej instytucji.

(...)

 

Napisałem że w 1941 roku przybył z Heydrichem do Pragi i wkrótce został szefem praskiego Gestapo i jego prawą ręką.

 

Nie napisałem natomiast że w 1941 roku po raz pierwszy przybył do Pragi i od razu został szefem praskiego Gestapo. Tak na logikę to bardzo możliwe że Heydrich zabrał ze sobą na pewno kogoś takiego kto te Czechy znał.  A "wkrótce"  to znaczy przed majem 1942 roku bo wówczas już pewnie był szefem praskiego Gestapo.  

 

13 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

To tak konretniej: kto byłą szefem praskiego Gestapo przed Pannwitzem a kto był po nim; mógłby podać euklides ramy chronologiczne tych zmian?

(...)

 

W marcu 1942 roku szefem Gestapo praskiego był jeszcze Geschke. Możliwe że wówczas przestał nim być bowiem okazał się kłopotliwy  ponieważ oskarżał o współpracę z czeskim ruchem oporu agenta Abwehry, nijakiego Thummela, którego Heydrich nie chciał aresztować by nie drażnić Canarisa. 

 

13 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

To mam takie pytanie: na czym opierało się źródło  euklidesa piszące o Pannwitzu jako o szefie praskiego Gestapo? Podał autor coś w przypisach, jakieś źródła z kwerendy archiwalnej?

(...)

 

Napisałem to na podstawie Gilles Perrault "Czerwona Orkiestra"  Zwracam uwagę że Pannwitz po tym jak opuścił Pragę i odbył przymusowy staż na froncie nad Ładogą przybył do Francji i tam kierował specjalną komórką Gestapo "Komando Czerwona Orkiestra" Zatem Francuzi byli nim również mocno zainteresowani i sporo o nim wiedzieli. 

 

Co do kwerendy to ja nie jestem naukowcem. Nie rozumiem na przykład książek oznaczonych ISBN??? a nawet je powyrzucałem. Kieruję się tym co mi się wydaje prawdopodobne a co nie. A ów autor wydaje mi się pisać logicznie. I tyle. 

 

PS

Chociaż do bibliografii mogę zajrzeć. 

 

13 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

To może euklides odnajdzie ów raport? I zapozna nas z jego treścią?

(...)

Ten tajemniczy: dla euklidesa: raport nie zawierał żadnych tajemnych opinii.

Burzę wywołał, jako że Pannwitz oskarżył w nim wielu urzędników politycznych o złe działania, a uciekł w momencie gdy uznał, że przegrywa schedę po Heydrichu. Może nam objaśnić euklides jak to ten "tajemny" raport nie miał już znaczenia w momencie jego powrotu do Berlina? Canarisa nie było?

 

Nie znam tego raportu ale z tego co pisze autor by wynikało że naraził się kolegom z SS, pewnie Himmlerowi, bowiem ratował się wstąpieniem do Wehrmachtu gdzie SS nie miało dojścia. Przy tym przebywał w jednostce Brandenburg, czyli by wynikało że  dodatkowo chronił go jeszcze Canaris. Ten "tajemny" raport mógł mu zostać zapomniany z chwilą kiedy na czele RSHA stanął Kaltenbrunner bo Pannwitz powrócił z nad Ładogi w styczniu 1943 roku i w tym samym czasie Kaltenbrunner został szefem RSHA. .   . 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, euklides napisał:

Napisałem że w 1941 roku przybył z Heydrichem do Pragi i wkrótce został szefem praskiego Gestapo

 

Co jest nieprawdą.

 

Godzinę temu, euklides napisał:

A "wkrótce"  to znaczy przed majem 1942 roku bo wówczas już pewnie był szefem praskiego Gestapo

 

Nie był.

Ile razy euklides będzie powtarzał swe farmazony?

Proszę, kolejny raz, podać kiedy został szefem...

 

Godzinę temu, euklides napisał:

Co do kwerendy to ja nie jestem naukowcem. Nie rozumiem na przykład książek oznaczonych ISBN???

 

Ileż to już książek wyrzucił (wedle własnych deklaracji) euklidesa: te które zawierały w zawartości sygnatury akt archiwów, teraz oświadcza, że nie rozumie tych co mają indeks ISBN. Choć podejrzewam, że euklides nie rozróżnia tych dwóch kwestii. A skoro nie rozumie euklides "książek oznaczonych ISBN' to nie rozumie książek oznaczonych tym indeksem, a jednak je przywołuje...  Zalecam zimną kąpiel.

Tak z ciekawości, książka na którą się powołuje euklides nie ma żadnego indeksu? Zadziwię euklidesa, jego źródło ma ISBN, zatem wedle logiki euklidesa: nie rozumie on książki, którą przywołuje.

 

Godzinę temu, euklides napisał:

Nie znam tego raportu

 

To euklides nie zna tego raportu (a ściślej: jego francuskie źródło), ale wie jakie on uczynił skutki?!?

Zadziwiające...

Nie wiem nic na ten temat, ale wiem, że mogę się wypowiadać na ten temat...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   
6 godzin temu, secesjonista napisał:

Co jest nieprawdą.

(...)

 

To co jest prawdą. 

 

6 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

Nie był.

Ile razy euklides będzie powtarzał swe farmazony?

(...)

 

Jednak ów Gilles Perrault pisze że był a ja, przepraszam, ale bardzo bardziej go sobie cenię niż tutejsze autorytety. Chociaż i zwykła logika za tym przemawia. Przecież ów "tajemniczy" raport powstał dlatego że Pannwitz musiał się wytłumaczyć z tego zamachu. A kto jak nie szef Gestapo w Pradze był odpowiedzialny za bezpieczeństwo Heydricha. Poza tym żeby taki raport wytworzyć trzeba mieć dostęp do wszelkich akt, protokołów przesłuchań, samemu przesłuchiwać itd. a nie wiem czy ktoś poza szefem Gestapo w Pradze miał takie możliwości.  

 

 

6 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

Proszę, kolejny raz, podać kiedy został szefem...

(...)

 

Podejrzewam że szefem Gestapo praskiego został w marcu i mogło to mieć związek z agentem Abwehry Thummelem którego ówczesny szef Gestapo, Geschke, chciał zamknąć za podejrzane kontakty z czeskim ruchem oporu. Pannwitz był zwolennikiem innych metod. On wolał mieć członków ruchu oporu pod kontrolą. Ale to tylko moje przypuszczenia.

 

6 godzin temu, secesjonista napisał:

(...)

To euklides nie zna tego raportu (a ściślej: jego francuskie źródło), ale wie jakie on uczynił skutki?!?

Zadziwiające...

Nie wiem nic na ten temat, ale wiem, że mogę się wypowiadać na ten temat...

 

Nie znam tego raportu ale wiem że przez niego Pannwitz musiał uciekać na front. Pewnie ten raport miał zdjąć z niego winę za śmierć Heydricha. Możliwe że czyniono go odpowiedzialnym za to że Heydrich jeździł bez eskorty. 

 

No i na pewno nie chodziło mu o schedę po Heydrichu. Podobno w tym raporcie pisał również o przyczynach ogólnych zamachu i przy tej okazji snuł swoje polityczne dywagacje. Krytykował politykę Heydricha który chyba chciał autonomii dla Czech. Możliwe że Pannwitz reprezentował inny punkt widzenia, bardziej austriacki, co by tłumaczyło że wrócił do łask po tym jak na czele RSHA stanął Austriak Kaltenbrunner. 

 

Tak na marginesie to na Układ Monachijski można spojrzeć również jak na kość niezgody rzuconą między Niemcy a Austrię, tak jak to miało miejsce podczas Wojny 30-letniej. Możliwe że ta rywalizacja niemiecko-austriacka o Czechy była jakąś przyczyną 4-miesięcznej niełaski Pannwitza? 

Edytowane przez euklides

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, euklides napisał:

To co jest prawdą

 

To co napisałem, gdyby euklides sobie wstukał ów artykuł wiedziałby o co chodzi.

 

18 godzin temu, euklides napisał:

Jednak ów Gilles Perrault pisze że był a ja, przepraszam, ale bardzo bardziej go sobie cenię niż tutejsze autorytety

 

Problem w tym, że euklides wcale nie dyskutuje z "tutejszymi autorytetami' a z autorami opracowania: "Představitelé gestapa na území protektorátu Čechy a Morava".

A wcześniej był źródłem pan B., rozumiem że dwóch francuskich pisarzy pisze głupoty a euklides je łyka bo to są francuscy pisarze.

 

18 godzin temu, euklides napisał:

Podejrzewam że szefem Gestapo praskiego został w marcu i mogło to mieć związek

 

 

Kolejny raz powtarzam: proszę podać źródła swe wiedzy o tym kto był szefem Gestapo w Pradze?

 

18 godzin temu, euklides napisał:

Nie znam tego raportu ale wiem że przez niego

 

Czyli euklides nie zna tego raportu, ale wie, że jego autor musiał uciekać i i wie euklides dlaczego..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.