Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Areczek1510

Tajemnicze płaskorzeźby

Recommended Posts

Narya   

Jeżeli jest z średniowiecza to naprawdę wyjątkowo udało się ją zachować. Motyw być może jest średniowieczny, ale nie jestem przekonany czy ta płaskorzeźba jest akurat z średniowiecza.

Temat troszkę przeredagowałem, ponieważ wydaje mi się, że jest ciekawy i może tyczyć się więcej niż jednej płaskorzeźb oraz przeniosłem do odpowiedniejszego działu związanego z sztuką.. :]

Napisów z tej odległości nie odczytam (1. zdjęcie, 2. za małe literki jak dla mnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pancerny   

W dzisiejszych czasach, gdzie rynek starociami bardzo popularny, trudno jest jednoznacznie coś ocenić zna podstawie obrazka. Jeżeli jest to faktycznie wyrób średniowieczny to posiadasz piękna i cenną rzecz. Lecz jednak byłbym ostrożny, w dzisiejszych czasach, gdzie rynek starociami bardzo popularny, a liczba teraźniejszych rzemieślników - hurtowników, którzy wykonują różnego rodzaju ozdoby/pamiątki jest coraz większa, można bez problemów nadziać się na zgrabnie zrobiony falsyfikat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubeł zimnej wody.

Bardziej mi to przypomina dzisiejsze medaliony niż średniowieczne, nie powiem, że odpustowe, choć to też możliwe.

Choć nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
riv   

Wizerunek z całą pewnością ma ryt wschodni. Jest to Jezus Pantokrator.

Ale nie jest to płaskorzeźba a medalik, nie są to apostołowie a Matka boża( po prawej stronie Jezusa i Piotr po lewej). wizerunek jest wzorowany na którychś z przykładów które znajdują się w kościele Apostołów w Konstantynopolu i w kościele Bożej Mądrości w Kijowie.

nie jestem wybitnym znawca,ale na mój gust to jest nie średniowiecze a I poł XX wieku z terenów Ukrainy. Powinny tam tez być napisy w języku starocerkiewnym.

Ale musiałby to zobaczyć na własne oczy jakiś znawca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.