Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Cacaius Rebus

Rzymianie opanują Elbląg - 20.09.2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa moja grupa Legio XXI Rapax zaprezentuje sie we wspomnianym muzeum.

Serdecznie zapraszam na :

- pokazy musztry legionistow rzymskich z konca I wieku naszej ery

- prezentacje strojow i uzbrojenia szeregowych zolnierzy i oficerow

- walki legionistow

- targi niewolnikow

- malarstwo antyczne

- stanowiska edukacyjne z przedmiotami zycia codziennego

- i wiele innych atrakcji

a wszystko w sobote : 20 wrzesnia 2008 .. od 10tej do 17stej ...

dworniak_lodz_09.jpg

dworniak_lodz_27.jpg

dworniak_lodz_31.jpg

dworniak_lodz_42.jpg

dworniak_lodz_65.jpg

dworniak_lodz_06.jpg

Więcej o zbliżającej się imprezie przeczytacie tutaj

Jeszcze raz serdecznie zapraszam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Bardzo fajna inicjatywa, która spowodowała u mnie przyspieszone bicie serca ;) Wiele bym dał, aby wziąć udział w takiej imprezie, gdyby tylko odbywała się gdzieś w okolicach mojej miejscowości. Niestety, Szczecin to dziura z tramwajami, w której nic ciekawego z zagadnień kulturowych czy historycznych się nie dzieje. Straszna bryndza jest w tym mieście :? A do Elbląga nie mam specjalnie możliwości aby się wyrwać... Może w przyszłym roku zorganizujecie coś podobnego w Szczecinie? 8) Wiele bym dał, aby się ubrać w zbroję rzymskiego legionisty 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jachu :

Zawsze mozesz przyjechac do mnie w dowolnym terminie do Trójmiasta, i takie zabawki obejrzec prywatnie.

Co do Szczecina .... Jak nas jakas instytucja zaprosi, to bardzo chetnie przyjedziemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Zawsze mozesz przyjechac do mnie w dowolnym terminie do Trójmiasta, i takie zabawki obejrzec prywatnie.
Brzmi piekielnie zachęcająco 8) Może kiedyś skorzystam z tej propozycji? Pożyjemy, zobaczymy.
Jak nas jakas instytucja zaprosi, to bardzo chetnie przyjedziemy.
Na to bym specjalnie nie liczył, choć może gdyby pewnych ludzi poinformować o waszej działalności, to by prawdopodobieństwo wzrosło? Hmmm, spróbuję dać namiary na was kilku instytucjom, może coś się wyklaruje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Ja się już od kilku dni cieszę na tą imprezę.Oby tylko pogoda dopisała, bo na razie straszą deszczami :evil:

Nie wydaje się Tobie, że latem byłoby fajniej (cieplej) i więcej ludzi by przyszło (jacyś dodatkowi turyści - jak to ma miejsce przy niemal już corocznych pokazach bractw rycerskich)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jachu Ktos moze sie znajdzie .. bez paniki ;) Trzeba lobbować.

Darkman A gdzie widzisz te zatrwazające deszcze ?

Tu : http://pogoda.onet.pl/0,974,38,,,elblag,miasto.html mowia ze bez deszczu, ale nie wiem czy to dobra prognoza pogody.

Co do innego terminu.... oczywiscie ze latem cieplej.

Latem mielismy rowniez wiele pokazow i imprez.

Powyzsze zdjecia pochoadza z imprezy w Łodzi, ktora odbyła sie pod koniec lipca tego roku...

Akurat tak sie sklada ze do Elblaga zawitamy teraz z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. W calym kraju odbywają sie imprezy kulturalne w tych dniach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Od godz.14 pada deszcz.Jako mieszkaniec (tzw. tubylec) wiem, że jak tu deszczyk zaczyna siąpić we wrześniu to kończy w listopadzie, a nawet w grudniu ;)

Ale na poważnie - mam nadzieję że pogoda jednak dopisze i pojawią się tłumnie Elblążanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Patrzyłem przez okno, a nawet o zgrozo, wyprowadzałem psa :P .

Ale dziś (piątek) już nie pada tylko zimno jak w psiarni :P.

Ważne żeby w sobotę nie padało - do zobaczenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No zimno :P

A my gołe nuzie, sandałki .... :P

Będziem sie musztrować, to będzie cieplej.

Własnie skonczylem pakowac ciezarowke sprzetami grupy.

Pozdrawiam i do jutra

[ Dodano: 2008-09-19, 19:59 ]

AHa ... Darkman .. przyjdz w tej zielonej czapce, jak na avatarze. Zebym mogl Cie poznac :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Było za późno na skombinowanie zielonej ale miałem taką chyba charakterystyczną - czarną z napisem "SPECJAL" i starałem się nie zadawać głupich pytań :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jakies wrazenia ? Moze jakas mala relacja ? ;)

Szkoda ze nie mielismy okazji porozmawiac .. chyba ze rozmawialismy a ja nie wiedzialem ze to ty. Chodzilem duzo w kapeluszu slomkowym i w lorice hamacie (kolczudze)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

A to widziałem Cię - trudno nie zauważyć nieuzbrojonego w tym obozie - ale sorki na fotę się nie załapałeś ;) Jak chcesz to daj jakiś namiar to prześlę foty które zrobiłem waszej ekipie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Jak chcesz to daj jakiś namiar to prześlę foty które zrobiłem waszej ekipie.

Namiary Masz pod postem Cacaiusa Rebusa.

Możesz również zamieścić swoje fotki w temacie "Fotografia historyczna"

;)Tutaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, serdecznie zachęcam do udziału w Konkursie. Może też Cacaiusie masz jakieś fotografie swojego legionu i miałbyś ochotę wysłać je na nasz Konkurs?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.