Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Kampanie czas zacząć!

Recommended Posts

dzionga   

Ja ewentualnie mogłabym przeczytać:

Moskwa 1941. Pierwsza porażka Hitlera

Termopile 480 p.n.e. Ostatnia walka Trzystu

Kadrinazi w tak dużym zbiorze książek znajdą się na pewno średnie dzieła, ale znajdą się też ciekawe lub nawet wybitne. Dodatkowo książki są bardzo ładnie wydane i zawierają wiele dodatków.

W krajach zachodnich Ospreye mają opinię książek dla wargamingowcow i modelarzy - ładnie wydane książeczki w średniej cenie, w ktorych często najlepszą stroną są obrazki (np ś.p. Angusa McBride'a) ;)

Osobiście radzę uważac przy korzystaniu.

Sam oczywiście będę kupował, ale ostatio studiowałem szkic terenu w tomiku poświęconym Bitwie pod Bałakławą i porównywałem go z mapą topograficzną.

Lekko niedorobiony.

jachu   

Dziś usłyszałem pogłoskę, iż wszystkie książki z tej serii będą miały 96 (!!!) stron. Czemu tak mało? Czy można rzetelnie opisać samą bitwę, jak i tło polityczne danego konfliktu na 96 stronach?? Pytanie jest tym zasadne, że część stron przypada na ilustracje i zdjęcia, których ma być 90...

Taki jest standard wydawnictwa Osprey - dla serii Kampanie to ok. 96 stron, podobnie np. dla serii 'Essential Histories'.

amon   

Widzę że cena w granicach 3 dyszek , czyli taniej niż oryginalne po angielsku . To dobrze :wink:

jachu   
Widzę że cena w granicach 3 dyszek , czyli taniej niż oryginalne po angielsku . To dobrze :wink:
Troszkę drogo jak za 96 stron. Zobaczę jak będą wyglądały poszczególne pozycje z tej serii, wtedy zdecyduję czy zakupię "Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg". Decyzję podejmę w odpowiednim czasie.

amon   
Troszkę drogo jak za 96 stron.

Cena to rzecz względna :wink: Ukazujące się w latach 90 tych " Ospreye" z serii "Żołnierz i broń" i " Jednostki doborowe " kosztowały odpowiednio 11.500 ( 11,5zł) i 12.000 (12 zł) przy liczbie stron 40/60 :!:

mch90   
Widzę że cena w granicach 3 dyszek , czyli taniej niż oryginalne po angielsku . To dobrze :D
Troszkę drogo jak za 96 stron. Zobaczę jak będą wyglądały poszczególne pozycje z tej serii, wtedy zdecyduję czy zakupię "Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg". Decyzję podejmę w odpowiednim czasie.

Jednak największą zaletą Osprey'ów jest to, że przy małej objętości zawierają one kompleksowo przebieg danych wydarzeń historycznych i co najważniejsze- liczby, zestawienia, liczby i jeszcze raz- liczby! Czyli taki fachowy dodatek do przykładowo literatury wspomnieniowej czy beletryzowanej.

amon   

Warto. Termopile , bardzo OK. Lutzen , świetne w każdym calu .Adrianopol, bez zarzutu. Moskwa, niezbyt odkrywcza , jednak mapki i ogół tekstu do przyjęcia. Kałka , świetne , polecam. Łącznie pięć , pełnowymiarowych Ospreyów. Teraz czeka nas wersja okrojona w szerz i cieńszy papier . Jednak w perspektywie : ok. 122 numerów. Jestem ,za.

I jeszcze jedno wszystkie wymienione przeze mnie tytuły ukażą się w serii nowego wydawnictwa :

www.amercom.com.pl

Zmodyfikowane w formie , ale w treści te same.

Edited by amon

redbaron   

Kupiłem dziś Blitzkrieg i Maraton w kiosku. Samo kupowanie Osprey'a w kiosku jest pewnym szokiem, zwłaszcza że posiadany przeze mnie German Stormtrooper kolega przywiózł mi osobiście z Wysp Brytyjskich. A teraz mam dwa następne za niecałe 10 zł. Wydane nieźle, przeczytałem do tej pory tylko kawałek Maratonu. Pozytywne wrażenie się utrzymało :(

amon   

Maraton jest świetny . Podobnie jak wcześniejszy , Termopile. Czytam teraz Blitzkrieg , autorem jest Steven Zaloga , czyli nieźle . Okazuje się , że można napisać książkę o bitwie w której udaje się zmieścić masę interesujących informacji.