Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kampanie czas zacząć!

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Ja ewentualnie mogłabym przeczytać:

Moskwa 1941. Pierwsza porażka Hitlera

Termopile 480 p.n.e. Ostatnia walka Trzystu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kadrinazi w tak dużym zbiorze książek znajdą się na pewno średnie dzieła, ale znajdą się też ciekawe lub nawet wybitne. Dodatkowo książki są bardzo ładnie wydane i zawierają wiele dodatków.

W krajach zachodnich Ospreye mają opinię książek dla wargamingowcow i modelarzy - ładnie wydane książeczki w średniej cenie, w ktorych często najlepszą stroną są obrazki (np ś.p. Angusa McBride'a) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radzę uważac przy korzystaniu.

Sam oczywiście będę kupował, ale ostatio studiowałem szkic terenu w tomiku poświęconym Bitwie pod Bałakławą i porównywałem go z mapą topograficzną.

Lekko niedorobiony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Dziś usłyszałem pogłoskę, iż wszystkie książki z tej serii będą miały 96 (!!!) stron. Czemu tak mało? Czy można rzetelnie opisać samą bitwę, jak i tło polityczne danego konfliktu na 96 stronach?? Pytanie jest tym zasadne, że część stron przypada na ilustracje i zdjęcia, których ma być 90...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taki jest standard wydawnictwa Osprey - dla serii Kampanie to ok. 96 stron, podobnie np. dla serii 'Essential Histories'.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Widzę że cena w granicach 3 dyszek , czyli taniej niż oryginalne po angielsku . To dobrze :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Widzę że cena w granicach 3 dyszek , czyli taniej niż oryginalne po angielsku . To dobrze :wink:
Troszkę drogo jak za 96 stron. Zobaczę jak będą wyglądały poszczególne pozycje z tej serii, wtedy zdecyduję czy zakupię "Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg". Decyzję podejmę w odpowiednim czasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Troszkę drogo jak za 96 stron.

Cena to rzecz względna :wink: Ukazujące się w latach 90 tych " Ospreye" z serii "Żołnierz i broń" i " Jednostki doborowe " kosztowały odpowiednio 11.500 ( 11,5zł) i 12.000 (12 zł) przy liczbie stron 40/60 :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Widzę że cena w granicach 3 dyszek , czyli taniej niż oryginalne po angielsku . To dobrze :D
Troszkę drogo jak za 96 stron. Zobaczę jak będą wyglądały poszczególne pozycje z tej serii, wtedy zdecyduję czy zakupię "Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg". Decyzję podejmę w odpowiednim czasie.

Jednak największą zaletą Osprey'ów jest to, że przy małej objętości zawierają one kompleksowo przebieg danych wydarzeń historycznych i co najważniejsze- liczby, zestawienia, liczby i jeszcze raz- liczby! Czyli taki fachowy dodatek do przykładowo literatury wspomnieniowej czy beletryzowanej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Warto. Termopile , bardzo OK. Lutzen , świetne w każdym calu .Adrianopol, bez zarzutu. Moskwa, niezbyt odkrywcza , jednak mapki i ogół tekstu do przyjęcia. Kałka , świetne , polecam. Łącznie pięć , pełnowymiarowych Ospreyów. Teraz czeka nas wersja okrojona w szerz i cieńszy papier . Jednak w perspektywie : ok. 122 numerów. Jestem ,za.

I jeszcze jedno wszystkie wymienione przeze mnie tytuły ukażą się w serii nowego wydawnictwa :

www.amercom.com.pl

Zmodyfikowane w formie , ale w treści te same.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Kupiłem dziś Blitzkrieg i Maraton w kiosku. Samo kupowanie Osprey'a w kiosku jest pewnym szokiem, zwłaszcza że posiadany przeze mnie German Stormtrooper kolega przywiózł mi osobiście z Wysp Brytyjskich. A teraz mam dwa następne za niecałe 10 zł. Wydane nieźle, przeczytałem do tej pory tylko kawałek Maratonu. Pozytywne wrażenie się utrzymało :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Maraton jest świetny . Podobnie jak wcześniejszy , Termopile. Czytam teraz Blitzkrieg , autorem jest Steven Zaloga , czyli nieźle . Okazuje się , że można napisać książkę o bitwie w której udaje się zmieścić masę interesujących informacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.