Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
rozowoxD

Różowe pojazdy w armii USA i statki Anglii

Rekomendowane odpowiedzi

rozowoxD   

Witam.

TO NIE PROWOKACJA, NAPRAWDE SIE PYTAM

W Angli kiedys byly okrety wojenne w kolorze rozozym, w tym samym kolorze maja tez auta amerykanie. Jest to poloczenie rozu weneckiego z rozem szarych (chyba) ktory nam daje roz .... no wlasnie jaki. To byla chyba nazwa od jakiegos anglika co chcial to do armi wprowadzic, ale nikt nie chcial an rozowych okretach plywac :) Daje on to ze w dzien i nocy jest malo widoczny, poniewaz roz pochlania dyzo swiatla.

Ucze sie w plastyku i potrzebuje do szkoly, wiec prosze o potraktowanie tego tematu powaznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Też o tym czytałem, bądź oglądałem. Róż ma się podobno w podczerwieni robić niewidoczny?

P.S.

Pisz poprawnie, to nic trudnego. Wyedytuj, zanim jakiś mod się zorientuje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rozowoxD   

nio juz edycji nima , ale moge napisac jeszcze raz nawet z polskimi znaczkami

Witam.

TO NIE PROWOKACJA, NAPRAWDĘ SIĘ PYTAM

W Anglii kiedyś były okręty wojenne w kolorze różowym, w tym samym kolorze maja tez auta amerykanie. Jest to połączenie różu weneckiego z różem szarych (chyba) który nam daje róż .... no właśnie jaki. To była chyba nazwa od jakiegoś anglika co chciał to do armii wprowadzić, ale nikt nie chcial an różowych okrętach pływać :) Daje on to ze w dzień i nocy jest mało widoczny, ponieważ róż pochlania dyzo światła.

Uczę się w plastyku i potrzebuje do szkoły, wiec proszę o potraktowanie tego tematu poważnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Ponoć ten nowy kolor wymyślił Lord Mountbatten.Dokonano prób, które rzeczywiście pokazały, że takie malowanie sprawdza się na morzu zwłaszcza w czasie działań nocnych.Rzeczywiście wygrał tu opór marynarzy, którzy nie chcieli pływać na różowych statkach.

Ale pomysł spodobał się oddziałom Stirlinga operującym na terenach Afryki Północnej.Różowe samochody S.A.S. pod osłoną nocy atakowały lotniska włoskie i niemieckie.Jakiś czas temu na Discovery przypominano historię S.A.S. (chyba "Narzędzia Wojny") i pokazywano angielskie "różowe pustynne pojazdy".Wyglądały zabójczo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nazywano to: "Mountbatten Pink", "Pink Panthers’" czy wreszcie "Pinkies", zastosowano również taki typ kamuflażu (eksperymentalnie) na samolocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Film Blake'a Edwardsa "Operation Petticoat" to bezpretensjonalna komedia umiejscowiona w realiach drugiej wojny światowej, opowiadająca perypetie załogi fikcyjnego okrętu podwodnego USS "Sea Tiger", który starał się dotrzeć z filipińskiego miasta Cavite do portu Darwin w Australii. Prócz tego, że załoga musiała się zmagać z kłopotami techniczno-logistycznymi dodatkowych problemów dostarczał zabrany z portu Marinduque "ładunek" w postaci pięciu wojskowych pielęgniarek.

Powstały w 1959 r. film cieszył się sporą popularnością, dziś raczej mało kto skusi się by go obejrzeć, gra aktorska trąci nieco myszką, a miłośnicy realiów historycznych znajdą w nim zapewne wiele nieścisłości. Faktem jednak jest, że w historię USS "Sea Tiger" wpleciono szereg autentycznych wydarzeń. Co istotne; dla tego tematu; okręt ten był różowy.

Wśród hipotetycznych pierwowzorów takiej kolorystyki wskazuje się m.in. na okręt USS "Harder". Pod dowództwem Samuela D. Dealeya był to jeden z dzielniejszych amerykańskich okrętów podwodnych. Okręt kilka razy zmieniany miał kamuflaż, początkowo był to kamuflaż Measure 9, po trzecim patrolu okręt wyposażono w schemat kamuflażu Measure 32/3SS-B. Po ćwiczeniach z USS "Seahorse" Dealey doszedł do wniosku, że korzystnym byłoby dodanie różu do kamuflażu. Nie zachowały się szczegóły zmian, wiadomo jedynie, że wedle świadków, kiedy okręt wyruszał w z Fremantle w swój piąty patrol nie był już jasnoszary a różowy (czy ściślej: różowawy).

"The exercises with "Seahorse" sugessted to Sam Dealey that the standard submarine camouflage might be imroved. While the regulation haze-gray paint was fairly effective, it would be even better if made lighter. Dealey wsuggested adding some light pink to the vertical surfaces. In fact, when the "Harder" left Fremantle on this next patrol it would be partly painted pink".
/M. Sturma "Death at a Distance. The Loss of The Legendary USS Harder", Annapolis 2006, b.p., ed. elektron./

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.