Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
bavarsky

Sierżant Penon Rodolphe poległy w boju w Afganistanie

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Sierżant Penon Rodolphe należał do 2 Régiment étranger de parachutistes - 2REP (cudzoziemski pułk spadochronowy)

Był jednym z 10 żołnierzy, którzy polegli 18 sierpnia podczas boju w Afganistanie.

penon.jpg

nm-photo-211788.jpg

Podczas misji w Afryce...

za: http://www.corsematin.com/ra/monde/142960/...e-aux-invalides

Według niektórych francuskich rannych, starszy kapral Penon był jednym z niewielu, którzy przeciwstawili się "zmasowanemu ostrzałowi", który spadł na żołnierzy francuskich. Pośpieszył z pomocą jednemu z rannych, odstawił w bezpieczne miejsce znajdujące się poza zasięgiem strzałów wroga. Następnie wrócił na miejsce bitwy. W czasie pierwszego zejścia lub podejścia został ranny w udo. Jednakże na oczach swoich młodszych kolegów pośpieszył dalej ratować innych rannych. Według pewnych relacji, uratował jeszcze jednego rannego zanim został sam śmiertelnie ugodzony.[/color][/size]

za: http://legia.cudzoziemska.free.fr/phpBB2/v...sc&start=15

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie, nie, ale myślę, że powinieneś zadać pytanie jakieś, chyba, że to ma być księga poległych w Afganistanie? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rene   

mial koles niefart i tyle,a te glupawki wierszykowe nie powinne byc zamiezsczane,szkoda znam to bylem sam nieraz swidkiem takich zejsc,,,,,zyci i juz,salut kapralu,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Moim zdaniem,Bavarsky, chciał mam pokazać, że jeszcze są na świecie bohaterowie, prawdziwi bohaterowie, dla, których mundur nie jest przyzwoleniem do zabijania, ale i do obrony tych co nie potrafią sami się obronić. Nawet jeśli trzeba oddać życie.

Cześć jego pamięci !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby usuwania tematu.

bavarsky, jeśli mógłbym Cię prosić, to zmień może tytuł tematu. "Polegli w Afganistanie" czy "Bohaterowie na misjach", itp. Wedle Twojego uznania. Uważam, że lista prawych, poległych żołnierzy nikomu nie zaszkodzi, to też historia. Zależałoby mi na opisaniu dokonań takich ludzi.

Dla malkontentów od razu polecam założenie tematu pt. np. "Zbrodniarze na misjach" czy coś podobnego :mrgreen:

rene, bardzo się cieszę, że dołączyłeś na Forum, ale zostaw proszę nam decydowanie o tym, czy temat jest właściwy, czy nie ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A może sierżantowi Rodolphe należy się oddzielny temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
mial koles niefart i tyle,a te glupawki wierszykowe nie powinne byc zamiezsczane,szkoda znam to bylem sam nieraz swidkiem takich zejsc,,,,,zyci i juz,salut kapralu,

No, cóż nakierował mnie na całą historię mój dziadek, który czyta Francuską prasę, a jako były wojskowy tym bardziej interesuje się i wzrusza gdy o czymś takim przeczyta.

Dostałem od niego meila i wygooglowałem sobie trochę informacji o tym człowieku, między innymi na Polskim forum Legii Cudzoziemskiej.

Nie wiem czy słusznie uczyniłem, zamieszczając informacje o nim na forum. Jest to bowiem bardzo osobiste i prywatność winna się należeć każdej osobie, a tym bardziej tej która nie jest już w stanie sama się wypowiedzieć czy chce „uczestniczyć” w publicznej debacie.

bavarsky, jeśli mógłbym Cię prosić, to zmień może tytuł tematu. "Polegli w Afganistanie" czy "Bohaterowie na misjach", itp. Wedle Twojego uznania. Uważam, że lista prawych, poległych żołnierzy nikomu nie zaszkodzi, to też historia. Zależałoby mi na opisaniu dokonań takich ludzi.

Wiesz, Viss nawet jak bym chciał coś zmienić to żadnej zmiany w poście czy temacie po 7 dniach, uczynić już nie mogę, nie pozwala mi na to blokada tego forum, a temat założyłem jakiś czas temu...

Ponadto nawet, jeżeli nazwa zostanie zmieniona na np. „Polegli w Afganistanie”, którą to nazwę notabene uważam za bardzo stosowną, to boję się Viss, że zacznie się jakaś dyskusja w której stwierdzenia będą nie na miejscu i niestosowne do omawianych w takim temacie poległych żołnierzy.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, Viss nawet jak bym chciał coś zmienić to żadnej zmiany w poście czy temacie po 7 dniach, uczynić już nie mogę, nie pozwala mi na to blokada tego forum, a temat założyłem jakiś czas temu...

Ach, nie zauważyłem, przepraszam :D

Ponadto nawet, jeżeli nazwa zostanie zmieniona na np. „Polegli w Afganistanie”, którą to nazwę notabene uważam za bardzo stosowną, to boję się Viss, że zacznie się jakaś dyskusja w której stwierdzenia będą nie na miejscu i niestosowne do omawianych w takim temacie poległych żołnierzy.

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Mnie generalnie temat się podoba. Zostawmy więc może decyzję Adminowi ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Chyba nie mamy żadnego tematu o Legii Cudzoziemskiej, a przydałby się...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Zrobienie tematu o La Legion etrangere to mysl bardzo mila. A TEN temat swietnym by byl poczatkiem.

Legia ma niezasluzona paskudna opinie. Dobrze by dogrzebac sie faktow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.