Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Szumo

E-sport

Rekomendowane odpowiedzi

Szumo   

Nie wiem czy ktokolwiek z Was słyszał coś o zjawisku, jakie jest coraz lepiej znane we współczesnym świecie. E-sport, to nic innego jak profesjonalne, a wręcz zawodowe granie w gry komputerowe. Polska w ten weekend walczy o oficjalne mistrzostwo europy w FIFA08 (nasi zawodnicy pokonali już zespół Rumunii i Niemców, którzy bronią tytułu). Oprócz tego nasz kraj posiada Mistrzów Świata w grze Counter Strike, ma szereg świetnych graczy w WarCrafta III, StarCrafta i wiele innych tytułów. W Polsce coraz częściej można zauważyć imprezy e-sportowe, które są coraz lepiej reklamowane i z roku na rok coraz lepiej przyjmowane w społeczeństwie. Za tydzień w Warszawie zostaną rozegrane eliminacje do World Cyber Games (jest to impreza, która w świecie e-sportu jest porównywalna do Igrzysk Olimpijskich). Właśnie tę imprezę (światowe finały) wygrała reprezentacja Polski w Counter Strike'a. E-sport w wielu krajach to oficjalny sport, a gracze zarabiają wielkie pieniądze i są sławniejsi od gwiazd muzyki, filmu. Budowane są specjalne stadiony e-sportowe. W Korei najlepsi gracze zarabiają 16 000 DOLARÓW (!) miesięcznie za granie i reprezentowanie swoich drużyn.

Jak sądzicie, kiedy w Polsce sporty elektroniczne osiągną taki poziom jak chociażby w sąsiednich Niemczech, gdzie gry komputerowe są najważniejsze mecze są relacjonowane w profesjonalnej telewizji i radiu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Może kiedyś do tego dojdziemy, na razie problem tkwi w tym, że internet nie jest tak powszechny jak na Zachodzie czy Korei Pd. lub Japonii...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Może kiedyś do tego dojdziemy, na razie problem tkwi w tym, że internet nie jest tak powszechny jak na Zachodzie czy Korei Pd. lub Japonii..

Tu nie chodzi tyle o internet, co o stereotypowe patrzenie Polaków na graczy. Gdy powiesz gracz, to ktoś od razu przypomina sobie wiadomości, jak to chłopak grający w Tibię zabił matkę krzesłem itp. Wydaje mi się, że w tym tkwi największy problem.

Btw. Polacy dzisiaj w Lipsku w finale pokonali Niemców i zdobyli oficjalny tytuł Mistrza Europy FIFA08. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stereotypy nie dotyczą tylko agresji, również zdrowie - choć tu akurat prawda, to jednak nigdy nie zrobiłem sobie krzywdy przy komputerze (teoretycznie cały czas sobie robię), a na boisku - nie raz :?

Mimo to rodzic woli jak dziecko w imię zdrowego sportu łamie nogi, skręca nadgarstki...

Agresja wcale nie jest największym problemem - przynajmniej mi się tak wydaje - moi rodzice nic mi nie zrobili, gdy w San Andreas przejechałem po chodniku po drodze kosząc ludzi... :wink:

Ale nie wszyscy są tolerancyjni, a i trzeba dodać że niektórzy gracze są podatni na agresję...

Zatem wirtualnie jesteśmy Mistrzami Europy ;) Brawo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Stereotypy nie dotyczą tylko agresji, również zdrowie

Gracze profesjonalni muszą również trenować fizycznie. Dlaczego? Lepsze warunki fizyczne = lepsze samopoczucie = lepsze wyniki. :wink: Nie widziałem jeszcze żadnego gracza zawodowego, który by nie był dobrze zbudowany.

Ale nie wszyscy są tolerancyjni, a i trzeba dodać że niektórzy gracze są podatni na agresję...

I to jest właśnie złe podejście. Traktowanie gier jako urządzeń do wypaczania umysłu, a nie jako coś co poprawia refleks (strzelanki), myślenie (gry piłkarskie, strategiczne) i tak można wymieniać i wymieniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cały czas masz rację, ale co do agresji - wystarczy popatrzeć na typowe Dzieci Neo (i nie tylko Neo!), jaki wpływ mają na nie gry... osoby ze słabą psychiką, podatną na cudzy wpływ nie powinny grać.

Co do budowy - niekoniecznie, jednak dobre samopoczucie to podstawa.

Korzyści płynące z gier są często "chowane" przez starszych - choć to się zmienia - TV łatwiej obsługiwać, choć jest równie okrutne co gry, a daje mniej korzyści (wystarczy patrzeć, interakcja jest zbędna).

Ale dość OT - o stereotypach jest tu https://forum.historia.org.pl/viewtopic.php?t=6302

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Z miesiąc temu na Eurosporcie była transmisja z takich zawodów. Drużyna szwedzka kierowała terrorystami, a amerykańska policją, totalna strzelanka, jakoś mam mieszane uczucia co do takiego sportu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Polsce E-sport nie będzie tak szybko popularny, gdyż wielu ludzi(którzy nie grają) uważa gry za łatwiznę. Wystarczy pograć sobie na choćby normalnym poziomie i nie raz się ma kłopoty, a co dopiero na trudnym albo online z profesjonalnymi graczami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
W Polsce E-sport nie będzie tak szybko popularny, gdyż wielu ludzi(którzy nie grają) uważa gry za łatwiznę.

Zawsze jakaś grupka zapaleńców się znajdzie, która dobije do poziomu światowego. A przecież nasi informatycy są rozchwytywani przez zachodnie firmy, wygrywają różnego rodzaju zawody informatyczne. Czyli bazę wypadowa mamy nie byle jaką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Z miesiąc temu na Eurosporcie była transmisja z takich zawodów. Drużyna szwedzka kierowała terrorystami, a amerykańska policją, totalna strzelanka, jakoś mam mieszane uczucia co do takiego sportu.

Miałeś okazję oglądać turniej Counter Strike'a. :wink: Tam pula nagród wyniosła kilkaset tysięcy dolarów. :D

Zawsze jakaś grupka zapaleńców się znajdzie, która dobije do poziomu światowego.

Już się znalazło bardzo dużo takich grupek. ;) Mamy obecnie kilka wielkich drużyn, które w wielu dyscyplinach zdobywają duże sukcesy na całym świecie. Polacy są znani na świecie jako jedni z najlepszych europejskich graczy.

A przecież nasi informatycy są rozchwytywani przez zachodnie firmy, wygrywają różnego rodzaju zawody informatyczne.

To są zawody programowania, a nie grania. :P Ale to jedna branża, więc widać jaki potencjał jest w naszym kraju. :P

[ Dodano: 2008-08-27, 11:54 ]

Wczoraj Polacy obronili tytuł Mistrzów Świata w Counter Strike'a podczas rozgrywanego turnieju Electronic Sports World Cup. Polacy w finale pokonali Koreańczyków, którzy jak wiadomo są kolebką sportów elektronicznych. :D W finale do wygrania było 40 000 dolarów za pierwsze miejsce. :D

W najbliższą sobotę w Blue City polskie finały eliminacji World Cyber Games. :D Zainteresowanych zapraszam. ;d

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aggro_b   

eSport nigdy nie będzie sportem. Warto wrócić się o kilka lat wstecz, kiedy to wszystko stawało na nogi, a ludzie grali całkowicie 4fun. Dzisiaj - faktycznie wiele jest turniejów, w których można wygrać dość pokaźne kwoty, a zawodnicy mają podpisane profesjonalne kontrakty. Prawda, ale gry zgodnie ze stereotypem, który każe je postrzegać jako forma rozrywki i spędzania wolnego czasu powinna być utrzymana. Oczywiście mam duży szacunek dla graczy, którzy spędzają po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie trenując i ulepszając taktykę. Dlatego eSportowi mówię tak, ale nie jako sport, a jedynie forma spędzania wolnego czasu.

Oczywiście można odnieść się do tego zjawiska różnie. Wielu ludzi postrzega paraolimpiadę jako formę "rehabilitacji" . Mogę powtórzyć słowa jednego z naszych reprezentantów na owej olimpiadzie w Pekinie, który powiedział: "każdy kto sądzi, iż paraolimpiada to forma rehabilitacji,to niech przebiegnie 100m w czasie 10,8s i wtedy może zmieni zdanie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ja sie obawiam, ze gry komputerowe predzej czy pozniej stana sie wyczynowym sportem.

Sa precedensy. Szachy i brydz.

Obie wymienione gry nic wspolnego nie maja z greckim sportu rozumieniem :P . Obie to towarzyska rozrywka. Jak tenis, lucznictwo czy curling.

Gry na PC sa jednak atowarzyskie. Siedzi czlek prze pudlem, gapi sie w nie, wali w klawiature.

Kontaktuje sie nie z ludzmi, ale z ich nickami.

Ale - takie czasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aggro_b   
Gry na PC sa jednak atowarzyskie. Siedzi czlek prze pudlem, gapi sie w nie, wali w klawiature.

Kontaktuje sie nie z ludzmi, ale z ich nickami.

Tu jednak nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ mówiąc o eSporcie( głównie tym wyczynowym) rozgrywka jest prowadzona w trybie multiplayer i owe eventy, w których można wygrać największe nagrody odbywają się offline(lan), a nie grane przez internet. Śledząc wywiady ze znanymi graczami na swoich platformach, grając na wysokim poziomie można poznać niejednokrotnie więcej znajomych, a niżeli grając z wujkiem i kolegą z osiedla w szachy.

Jeżeli chodziło Ci o gry single player to masz rację, ale to już nie jest eSport.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.