Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andreas

GRH Wehrmachtu, Waffen-SS i Luftwaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Witam!

Mimo, iż istnieje temat o ogólnych GRH, ja chciałem zwrócic uwagę na chyba najliczniejsze i najlepiej prezentujące się grupy(nie ujmując rzecz jasna innym grupom), według ludzi, grupy rekonstruujące armię niemiecką. Z około 2 tys. ludzi biorących udział w rekonstrukcjach, ok. tysiąc to GRH Wehrmachtu i innych jednostek armii niemieckiej.

Jednymi z najbardziej znanych to: Pomerania 1945, Fallschirm-Jager Rgt.1 i Aufklarungs Abteilung 7

Taki krótki artykulik:

http://wyborcza.pl/1,87648,5254471,Zabawy_ze_swastyka.html

Co o tym sądzicie? Ja osobiście nie gadzam się z autorem. Jesli nie podobają się im mundury niem ieckie, to trzeba byłoby zakazac noszenia mundurów sowieckich, zwłaszcza wojsk NKWD i SMIERSZ-a, ponieważ Armia Czerwona była równie zbrodnicza, może nawet bardziej od Wehrmachtu i SS.

A czy istnieją w Polsce(lub w ogole) grupy rekonstruujące Luftwaffe i Kriegsmarine?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiem że SRH WRZESIEŃ 39 odtwarza jednostki polowe Luftwaffe i Pancerno - Desantową Dywizję Goeringa. A co do Kriegsmarine myślę, że to ciekawy i niezrealizowany chyba jeszcze w Polsce temat...

Adres tej grupy:

http://www.wrzesien39.pl/

http://kgadler.org/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ale co sądziceie o wypowiedzi autora artykułu? Ja się nie zgodzę- to zależy od czlowieka, jak się zachowuje i jakie ma przekonania, a nie od munduru. Ktoś musi realizować tą drugą stronę, a wszyscy wiemy, jak prezentowali się Niemcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak artykuł mocny :shock: Ale to charakter człowieka jest najważniejszy. Nie należy patrzeć w ten sposób, że jeśli nosi mundur Waffen SS jednostki, którą rekonstruuje jest zaraz brutalem, wandalem i wszystko co najgorsze. Jeśli tak jak pisze autor artykułu zakazać używania mundurów Waffen SS, Wehrmachtu to polski ruch reenactingowy upadnie. Rekonstrukcja bitwy nad Bzurą, walki powstańcze w Warszawie, zdobycie Berlina (Modlin) się nie odbędą, z braku ludzi odtwarzających siły przeciwne... W Niemczech jest to zakazane. Niemcy do tej pory nie mogą zrozumieć, pogodzić się z tym, że SS, Hitler, zbrodnie to część ich historii, historii której nie da się tak po prostu wymazać. Reenacting to "żywa historia", którą trzeba pokazywać, by uświadomić ludzi w tym co działo się kilkadziesiąt lat temu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Jak to możliwe, że wskrzeszacie oddziały, które zrobiły w waszym kraju tyle złego? Z wielką pasją ożywiacie za nas historię czegoś, czego my się wstydzimy! - dziwi się Marcus, z zawodu nauczyciel.
To jest cytat z artykulu, wypowiedz Niemca. Calego tekstu - wybaczenia upraszam - nie chce mi sie czytac....

Mnie to rowniez dziwi. Najwyrazniej departament umundurowania Ministerstwa Wojny Trzeciej Rzeszy tak dobra zrobil robote, ze i potomkowie ofiar w ich projekty ubranych jednostek chca to nosic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ile to jest 'naprawdę wiele'? Trzy?

Coraz bardziej irytują mnie takie wypowiedzi. Przebija z nich żal, że w ogóle takie grupy istnieją. Najlepiej byłoby zrobić, żeby się nie pokazywali w żadnym stopniu i zaszufladkować ich. A z kim będą walczyli Powstańcy? Mam wrażenie, że artykuł ten pisała osoba, która w życiu nie była na żadnym zlocie militarnym, którą drażni widok feldgrau. A może czas zacząć tak samo zabraniać występów sojuszniczej Armii Czerwonej i różnych ludzi z dumą obnoszących niebieskie czapki NKWD? Bo ciągłe naskakiwanie na WH/SS przestaje być ciekawe. Może członkowie grupy rzeczywiście przesadzili, ale przepraszam bardzo, w czym problem? Czy to nie jest dodatkowe przypomnienie w innych dzielnicach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Bo ciągłe naskakiwanie na WH/SS przestaje być ciekawe. Może członkowie grupy rzeczywiście przesadzili, ale przepraszam bardzo, w czym problem? Czy to nie jest dodatkowe przypomnienie w innych dzielnicach?

To nie jest ciągłe naskakiwanie, ale konkretne zarzuty. Plan był taki, że są na Starówce, a tymczasem pojawili się w częściach miasta, gdzie miało ich nie być. Nawet sami rekonstruktorzy to przyznają. A problem jest, bo ponoć nie do końca wszyscy zachowywali się tak, jak powinni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

OK, rozumiem. A mógłbym wiedzieć co to konkretnie za grupa?

Może źle to wyraziłem: nie ciągłe naskakiwanie, ale zarzuty. I nie w tym konkretnym przypadku. Chodzi mi o zarzut istnienia tych grup. Jakiś czas temu słyszałem w radiu pomysł, by przewodnicy w Szczecinku byli ubrani w mundury obrońców WH. Jak to można ocenić? Głosy pojawiły się wyłącznie krytyczne. Owszem, sam nie jestem pewien co do tego pomysłu. Mogliby być ubrani, ale nie tylko w mundury WH, ale też Armii Czerwonej czy LWP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie mam zielonego pojęcia co to za grupa, po stronie niemieckiej brało udział w inscenizacji kilka ekip, nigdzie nie było podane, kto konkretnie wyjechał poza wyznaczony obszar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mam takie bardzo dziwne wrażenie, że jedną z tych grup była Pomerania[czyt. pewność]. I być może to oni wyjechali poza ''swój'' obszar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Przeglądając maniakalnie Internet zaczynam dochodzić do wniosku, że większość ludzi wypowiadających się na temat GRH Wehrmachtu, nie ma najmniejszego pojęcia o rekonstrukcji.

Pewien użytkownik stwierdził, że jeśli robi się coś, to tylko dobrze, albo wcale. A rekonstrukcja niemiecka jest często mylona z fascynacją.

Na dobrą sprawę, wychodzenie w mundurze poza teren rekonstrukcji jest bardzo źle pojmowane u członków grup. Większość z nich ściąga mundur od razu po inscenizacji.

Na tomiast zupełnie nie rozumiem czegoś takiego jak denazyfikacja mundurów i elementów oporządzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Artykuł tak naprawde beznadziejny. ktoś kto go pisał zapomniał co to jest pojecie " wydarzenia historycznego" Członkowie GRH to nic innego jak aktorzy. I to nie jest istotne w jakim mundurze występuja . Sam byłem świadkiem gdzie ludzie robili sobie fotki z ludzmi w mundurach WH. I to w miejscu gdzie mordowano Polaków. Przeciez młody człowiek nie może pałać nienawiścią do tego mundury czy do aktora To raczej ciekawoć, jak wyglądał ów żołnierz Niemiecki z okresu drugiej wojny. I co w tym dziwnego, czy niebezpiecznego. Jeżeli by tak postępowac jak pisze autor artykułu, należało by zakazać jakich kolwiek rekonstrukcji historycznych. Czy paradowanie w zbroi krzyżackiej to coś złego? Zakon krzyżacki nie istnieje, Niemcy Hitlerowskie też nie. Po NKWD ani śladu. To jest nic innego jak historia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.