Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Życie na wsi a życie w mieście

Gdzie wolisz mieszkać?  

84 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Na wsi
      21
    • W mieście
      21
    • Ani tam, ani tam - wolę las
      6
    • Nigdzie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Na wsi podmiejskiej. Cisza, bliżej natury. Lubię to i nie zamieniłbym na nic innego. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Miasto, bo daje łatwy dostęp do wszystkiego, wieś, bo cisza i spokój. Tego i tego po trochu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ideal - totalne zadupie. Czyli nie wies nawet, ale cosik o kilometry od innej ludzkiej sadyby oddalone. Do sklepu mozna sie przejechac raz na tydzien, poza tym mozna samemu pedzic :P .

Tyle, ze to opcja dla bogatego z urodzenia...

Realnie wiec - nieduze miasto, jak Dundee czy Aberdeen, albo przyjemna metropolia, jak Edynburg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Zdecydowanie wieś: cisza, spokuj. Wiesz gdzie kto mieszka.

Nie dam emotikonek bo mi znów warna mi dacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybrałbym wieś, gdyż mam sentyment do niej, ponieważ miałem okazję się wychowywać na niej przez prawie pół mojego życia :). Świeże powietrze, las blisko domu, wypady na grzyby itp., tego nigdy nie spotka się w mieście ;).

Pozdrawiam!

KD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Moim zdaniem najlepiej mieszkać na obrzeżach wielkiego miasta, z jednej strony nie ma już tego miejskiego tłoku, ale z drugiej jest jeszcze dostęp do cywilizacji. Nie wyobrażam sobie bycia wieśniakiem i konieczności studiowania gdzieś na drugim końcu Polski, mieszkania w akademiku z innymi wieśniakami, których miastowi traktują jak czarnuchów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
le z drugiej jest jeszcze dostęp do cywilizacji

Czyli uważasz, że na wieś nie dociera cywilizacja? Że na wsi nie można np. zbudować kina?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Chodziło mi raczej o dobrodziejstwa cywilizacyjne charakterystyczne dla wielkich miast, których na wsi nie uświadczysz - jak np studia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na wsi się p prostu nie opłaca tego robić, dla 1000 ludzi, z czego i tak 25% pracuje za granicą ;)

studia

Uniwersytety i politechniki też nie są w każdym mieście.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Dlatego napisałem

Najlepiej mieszkać na obrzeżach wielkiego miasta

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Jestem stworzona do życia na wsi, bo tam jest (powiedzmy) spokój. Nie wiem jak się przyzwyczaję do większego miasta :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie wiem jak się przyzwyczaję do większego miasta :roll:

A tutaj może być problem. Spośród moich znajomych z roku, którzy przyjechali z mniejszych miejscowości, część jeszcze nie przyzwyczaiła się do Warszawy.

Osobiście podzielam pogląd Regulusa. Mieszkanie na obrzeżach dużego miasta, to niemalże dwa w jednym. Ma się niedaleko do centrum, a i spokój jako taki jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
A tutaj może być problem. Spośród moich znajomych z roku, którzy przyjechali z mniejszych miejscowości, część jeszcze nie przyzwyczaiła się do Warszawy.

Do Warszawy to myślę, że dosyć szybko się przyzwyczaję, gorzej by było z jakimś innym miastem, bo w innym dużym mieście byłabym po prostu nieszczęśliwa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A Twój Zamość to coś złego!!!!!!!

Przepiękne miasto, byłem i polecam!!!!!!!!!!!!!

Macie jeszce te stare umocnienia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.