Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Alessandro

Stanisław Ulam

Rekomendowane odpowiedzi

Po namyśle postanowiłem założyć temat o tym wybitnym polskim matematyku właśnie w tym dziale. Podyskutujmy o jego życiu, osiągnięciach i karierze naukowej.

Zapraszam do dyskusji :mrgreen: !

P.S Ja wypowiem się później.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Na matematyce się nie znam (niestety) ale o tym jegomościu czytałem kiedyś wielce interesujący artykuł (niestety już nie pamiętam gdzie), cóż poza tym, że był świetnym matematykiem potrafił się nieźle bawić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na matematyce się nie znam (niestety)

Ja też nie (niestety :mrgreen: ), ale coś o nim wiem.

Urodził się 13 kwietnia 1909 roku we Lwowie , a zmarł 13 kwietnia 1984 roku. Polski matematyk pracujący w USA(obywatelstwo amerykańskie - 1943). Zajmował się teorią mnogości(dział logiki matematycznej) , a stał się znany po napisaniu pracy : "O teorii miary w ogólnej teorii mnogości :tongue: ". Przełom w jego życiu nastapił w 1935 roku , gdy został zaproszony na serię wykładów na Uniwersytet w Princeton. Wówczas mogło tam uczyć tylko stu najlepszych matematyków. W 1967 roku został dyrektorem Zakładu Matematyki na Uniwersytecie Kolorado(tę funkcję pełnił do 1976 roku) . Ulam przyczynił się do skonstruowania bomby wodorowej , ponieważ wynalazł metodę Monte Carlo, która była matematycznym sposobem na zmniejszenie liczby doswiadczeń.

Ciekawostki: Pewnego dnia gdy Stanisław Ulam był chory, pojechał do szpitala , w którym lekarze nie widzieli innego sposobu na uratowanie mu życia niż trepanacja czaszki. Otwór zakryto metalowym pokryciem . Niestety wynikiem tej przykrej przygody było to, że gdy Ulam przechodził przez wykrywacze metalu to urządznie za każdym razem wszczynało alarm.

Mam nadzieję , że rozruszam trochę temat , aha i zajrzyjcie tu-- http://www.wiw.pl/matematyka/Biogramy/biogramy_19.asp. ;)

Zapraszam do dyskusji :mrgreen: !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oj :oops: , przepraszam, widać coś jest nie tak.

Proponuję w google wpisać : Stanisław Ulam, proponuję drugą i trzecią stronę. Tam są na jego temat najlepsze i najrzetelniejsze informacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Co myślicie na temat wynalezienia metody Monte Carlo? Z jednej strony wynajdując tą metodę przyczynił się do skonstruowania bomby wodorowej , czy poza tym wynikłay z niej jeszcze jakieś korzyści?

Wyraźcie swoje zdanie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.