Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Włatcy Móch - Kanau

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Jeżeli nie widzisz problemu w nazywaniu powstańców frajerami to Twój problem.

Nie mój problem, bo ja nie odczytuję tego jako stwierdzenie pod adresem powstańców. Już tłumaczyłem jak to odebrałem. Jeśli uważasz, że stwierdzenie to tak właśnie powinno być odbierane, to udowodnij, że zamysłem autorów serialu była ośmieszenie/obrażenie powstańców. Bo inaczej uznam, że starasz się wmówić mi, że nie mam racji, bo tak.

Skończmy już tą dyskusję, bo nie prowadzi do niczego.

Proponowałem to już kilka postów temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Oprócz tego, że nazwano ich frajerami to na samym początku odcinka chyba Maślana (nie jestem pewna) mówi o powstańcach, że są cieniasami, bo przegrali.

Cytat:

Skończmy już tą dyskusję, bo nie prowadzi do niczego.

Proponowałem to już kilka postów temu.

Żadna strona drugiej nie przekona. Każdy interpretuje to inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dobra, to jest przeciwko autorom. A fragmenty na początku, gdy mówi się o tym, że byli bohaterami, że walczyli o wolną Polskę, że poświecili jej swoją młodość... specjalnie pomijasz? Bo jak dla mnie jednak tego podziwu dla powstańców i zafascynowania PW, widać całkiem sporo w tym odcinku. Grupka kilku chłopców, którzy nie mają zielonego pojęcia o PW dowiaduje się od swojej nauczycielki, co to było i kim byli. Gdy się dowiadują są tym zafascynowani i chcą ich naśladować... wybacz, ale ja w tym nic złego nie widzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A fragmenty na początku, gdy mówi się o tym, że byli bohaterami, że walczyli o wolną Polskę, że poświecili jej swoją młodość...

Ale to mówi nie Czesio albo jeden z głównych bohaterów ale nauczycielka, a młodzi ludzie(naprawdę młode dzieci to oglądają) nie będą jej słuchać.

PS. Mam nadzieję, że zrozumiale się wypowiedziałem, bo miałem kłopoty jak moje myśli przelać na komputer za pomocą słów :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
A fragmenty na początku, gdy mówi się o tym, że byli bohaterami, że walczyli o wolną Polskę, że poświecili jej swoją młodość...

Ale to mówi nie Czesio albo jeden z głównych bohaterów ale nauczycielka, a młodzi ludzie(naprawdę młode dzieci to oglądają) nie będą jej słuchać.

PS. Mam nadzieję, że zrozumiale się wypowiedziałem, bo miałem kłopoty jak moje myśli przelać na komputer za pomocą słów :mrgreen:

Zrozumiale:) Masz rację, rola nauczycielki w tej kreskówce jest ograniczona do tego, że wywala ich za drzwi, a prawdziwymi bohaterami jest Czesio i spółka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeśli argumentacja ma sprowadzać się do tego, że to mówi nauczycielka, to chyba naprawdę nie ma o czym rozmawiać :roll: . Ja nie bardzo widzę różnicę w tym, kto to mówi. Ważne, że jest to zaznaczane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wśród młodych widzów nauczycielka nie ma autorytetu,a niektórzy podziwiają Czesia i spółkę. A tak w ogóle jak zmarł ten co dawał głos Czesiowi krążyło na gadu-gadu pełno łańcuszków mówiących, żeby jak się zna kogoś kto umie udawać głos Czesia, żeby sie zgłosili czy coś takiego. To obrazuje, że dla młodzieży ta kreskówka coś znaczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Wśród młodych widzów nauczycielka nie ma autorytetu,a niektórzy podziwiają Czesia i spółkę.

I co w związku? To już jest robienie z ludzi idiotów, że skoro nie mówi tego Czesio i spółka, to na pewno nikt nie zwróci na to uwagi. A jednak Czesio i spółka zainteresowali się tym.

To obrazuje, że dla młodzieży ta kreskówka coś znaczy.

I jest programem opiniotwórczym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I jest programem opiniotwórczym?

Nie, ale ludzie potrafią uwierzyć w wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jako że temat zaczyna się ocierać o absurd, proponuję zakończyć dyskusję na tym etapie, chyba że ktoś ma coś naprawdę ważnego do dodania. W przypadku ciągnięcia dalej tego samego wątku, temat zamknę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Sugeruję usunąc powyższy post.

[ Dodano: 2008-07-03, 11:06 ]

Jeśli zaś chodzi o ten odcinek ''WM'', przyznam, nie podobał mi się. Po pierwsze pomysł był jakiś naciągany, a po drugie potraktowanie tak PW nie uważam za słuszne, ponieważ znam parę osób(!), które na serio wzięły ten odcinek i po obejrzeniu przechwalały się swoją ''wiedzą'' lub pytali się mnie o PW i wykłócali o prawdziwośc zdarzeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeśli zaś chodzi o ten odcinek ''WM'', przyznam, nie podobał mi się. Po pierwsze pomysł był jakiś naciągany, a po drugie potraktowanie tak PW nie uważam za słuszne, ponieważ znam parę osób(!), które na serio wzięły ten odcinek i po obejrzeniu przechwalały się swoją ''wiedzą'' lub pytali się mnie o PW i wykłócali o prawdziwośc zdarzeń.

Błagam litości, to jest durny serial, i jeżeli ktoś bierze na serio to co tam jest, to już nie wina jego twórców. Całość jest z założenia skierowana do dorosłych widzów, którzy jako taką wiedzę mają. A to że oglądają go osoby, które nie powinny, to już inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.