Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Włatcy Móch - Kanau

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Wódka też była używana do stawiania na nogi w wyniku jakiejś niegroźnej rany, ale takiej która mogła spowodować szok.

Rozumiem, że to odnośnie "Morro";)

Takim sztandarowym przykładem są tutaj dla mnie wspomnienia pułkownika Iranka-Osmeckiego, który pisze o spotkaniach w kwaterze "Montera" w kinie Palladium, które to cenił sobie także ze względu na posiłek, składający się z kanapki z sardynką lub śledziem, zakrapianą wyborową. Do tego jedna ze scen z "Kolumbów", kiedy to po przejściu do Śródmieścia piją wódkę na kwaterze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Rozumiem, że to odnośnie "Morro";)

Jasne:P

To oczywiste, że pili, w końcu to byli mężczyźni, na pewno nie robili tego dzień w dzień, bo Powstanie skończyłoby się wcześniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Akurat czy w dzień czy w nocy to chyba nie ma większego znaczenia. I tak trzeba było trzymać pozycje i tak. Z resztą nie pito przecież bezpośrednio na barykadach. Załogi musiały być gotowe do walki w każdej chwili. Dobra, ale to już powoli zaczyna przeradzać się w offa, dlatego też proponuję zakończyć ten wątek, i przenieść się tutaj: http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic.php?t=5070 .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie zdenerwowało i to dość mocno w tym filmiku to krótki dialog, kiedy "Pedałka" zadaje pytanie do ekipy Czesia:

-Bawicie się w powstańców?

A odpowiedź była:

-Czy my wyglądamy na frajerów?

A biorąc pod uwagę, jak bardzo temat powstania jest przez nie gloryfikowany, to gdyby istotnie odcinek był przegięciem, to podejrzewam, iż już mielibyśmy odpowiednią reakcję czy to w gazetach, czy w TV. A tutaj cisza.

Telewizja nie zareagowała na to jak Wojewódzki usadził naszą flagę na kupie psich odchodów to i na to nie zareaguje.

Dziongo tak samo jak Albinos proponuję wrzucić na luz- taki już nasz kraj jest, że potrafimy żartować ze wszystkiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dziongo tak samo jak Albinos proponuję wrzucić na luz- taki już nasz kraj jest, że potrafimy żartować ze wszystkiego.

Ale to nie chodzi o to, że żartujemy ze wszystkiego. Tam naprawdę nie było nic, co by mogło obrażać Powstańców czy ogólnie pamięć o Powstaniu.

Telewizja nie zareagowała na to jak Wojewódzki usadził naszą flagę na kupie psich odchodów to i na to nie zareaguje.

Zareagowała zarówno telewizja jak i prasa. Przez kilka dni po emisji programu trochę się o tym mówiło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie chodzi o to, że żartujemy ze wszystkiego. Tam naprawdę nie było nic, co by mogło obrażać Powstańców czy ogólnie pamięć o Powstaniu.

A porównanie ich do frajerów?

Zareagowała zarówno telewizja jak i prasa. Przez kilka dni po emisji programu trochę się o tym mówiło.

A został jakkolwiek ukarany?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A porównanie ich do frajerów?

A widzisz, tutaj już zależy jak się ten fragment interpretuje. Czy to mowa o powstańcach, czy o tym, że frajerem jest ten, kto się bawi w powstanie. Nie posądzałbym autorów serialu o to, że uważają, iż powstańcy byli frajerami.

A został jakkolwiek ukarany?

A czy to coś zmieni? Ważne, że się mówiło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
A został jakkolwiek ukarany?

Są na to to odpowiednie paragrafy i powinny być zastosowane do tego pajaca.

A czy to coś zmieni? Ważne, że się mówiło.

Może by mu się odechciało głupich żartów. Zero jakiegokolwiek szacunku do własnego kraju, ludzi umierali za tą flagę, a ten frajer robi takie rzeczy. No, ale cóż, to już kwestia jego moralności.

Nie posądzałbym autorów serialu o to, że uważają, iż powstańcy byli frajerami.

Też bym ich o to nie posądzała, ale to zawsze "lepiej" brzmi w takiej durnej kreskówce jak się powie o frajerach, a nie o bohaterach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A widzisz, tutaj już zależy jak się ten fragment interpretuje. Czy to mowa o powstańcach, czy o tym, że frajerem jest ten, kto się bawi w powstanie. Nie posądzałbym autorów serialu o to, że uważają, iż powstańcy byli frajerami.

No własnie, jeden zinterpretuje to tak, drugi tak, jednego to oburzy, drugiego nie. Ktoś pomyśli, że naprawdę byli frajerami a takich debilów, jak to Dzionga wyżej napisała nie brak. Równie dobrze mogę to zawieszenie flagi uznać za niewinną zabawę. Popadamy skrajności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Równie dobrze mogę to zawieszenie flagi uznać za niewinną zabawę.

Tylko, że tam jednoznacznie widzieliśmy, co się dzieje. Wsadzić flagę Polski w kupkę gówna, a taki tekst, który można różnie interpretować, to jednak dwie zupełnie inna sprawy.

Ktoś pomyśli, że naprawdę byli frajerami a takich debilów, jak to Dzionga wyżej napisała nie brak.

Ale to nie wina autorów serialu. Chyba że udowodnisz mi, że zamysłem autorów serialu było ośmieszyć PW, to się zgodzę.

Są na to to odpowiednie paragrafy i powinny być zastosowane do tego pajaca.

O ile mi wiadomo, zostało skierowane do prokuratury doniesienie w tej sprawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Ktoś pomyśli, że naprawdę byli frajerami a takich debilów, jak to Dzionga wyżej napisała nie brak.

Ale to nie wina autorów serialu. Chyba że udowodnisz mi, że zamysłem autorów serialu było ośmieszyć PW, to się zgodzę.

Takiego zamysłu pewnie nie było, jednak w mojej opinii rzucając taki dialog powinni go przemyśleć jak może zostać zinterpretowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
O ile mi wiadomo, zostało skierowane do prokuratury doniesienie w tej sprawie.

No i bardzo dobrze.

powinni go przemyśleć jak może zostać zinterpretowany.

Proste, ja go zinterpretowałam tak jak Ty i większość ludzi tak go zinterpretuje, bo nie wydaje mi się, żeby zastanawiali się nad tym czy autorom chodziło o to, że powstańcy są frajerami czy bawienie się w Powstanie to frajerstwo, dlatego po prostu powinno się unikać takich tekstów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Takiego zamysłu pewnie nie było, jednak w mojej opinii rzucając taki dialog powinni go przemyśleć jak może zostać zinterpretowany.

To już byłaby przesada. Ludzie, to jest głupia kreskówka, a Wy ją traktujecie jak program opiniotwórczy. Czy to nie jest drobna przesada?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
to jest głupia kreskówka

Głupia, zdecydowanie za głupia.

Czy to nie jest drobna przesada?

Nie. Jeżeli nie widzisz problemu w nazywaniu powstańców frajerami to Twój problem. Skończmy już tą dyskusję, bo nie prowadzi do niczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To już byłaby przesada. Ludzie, to jest głupia kreskówka, a Wy ją traktujecie jak program opiniotwórczy. Czy to nie jest drobna przesada?

Albiniosie, ja doskonale zdaję sobie sprawe z tego, że to głupia kreskówka, jednak ile zachowań z filmu jest kopiowanych do "realu"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.