Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Włatcy Móch - Kanau

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Widzieliście ten odcinek? Ja nie przepadam za oglądaniem przygód Czesia, ale znajomy, który wiedział, że interesuję się tym tematem wysłał mi link do tego odcinka.

Uważam, że to ostre przegięcie, nie powinno się ośmieszać w taki sposób Powstania, po obejrzeniu tego jakaś nieuświadomiona istota zapytana co wie o Powstaniu Warszawskim odpowie, że powstańcy przechodzili kanałami i tam pili, w każdym razie takie są moje odczucia, na temat tego dennego filmiku. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

http://www.youtube.com/watch?v=PscYgI0HZLI

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jak dla mnie, troszkę za ostro do tego podeszłaś. Bez przesady z tym ośmieszaniem. Co tutaj było ośmieszane? Grupka chłopców zafascynowana PW schodzi do kanału, i spotyka tam kilka zombi w strojach powstańców. Ktoś ma po prostu specyficzne poczucie humoru i tyle. Przyznam, że jesteś pierwszą osobą, która oglądała to, i ma negatywne odczucia względem filmiku. Początkowo też się zastanawiałem czy autorzy aby nie przesadzili (na początku odcinka), ale osobiście nie widzę tam nic, co można by uznać za obraźliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja mam bardzo negatywne odczucia, chodzi mi między innymi o fakt "powstańców", którzy siedzą w kanale i piją. Na dodatek za powstańców robią szkielet i rozkładający się trup, którzy wcześniej grzebali w śmietniku. Jakby to zobaczył jakiś powstaniec to nie wydaje mi się, żeby zrobiło mu się przyjemnie.

Ten odcinek (co do innych niezbyt się orientuję) to kompletna porażka, dno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Na dodatek za powstańców robią szkielet i rozkładający się trup,

Nie, za powstańców robią dwa trupy, które siedzą w kanale. Nic nie piją, nie grzebią w śmietniku. Nie wiem na jakiego imbecyla musiałoby trafić, aby na podstawie tego odcinka uznał, że powstańcy tylko pili.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Nie, za powstańców robią dwa trupy, które siedzą w kanale. Nic nie piją, nie grzebią w śmietniku.

Albinosie obejrzyj ten odcinek jeszcze raz. Pan pułkownik grzebie w śmietniku szukając jakiegoś eleganckiego elemntu dla Marcela. Pod koniec odcinka razem z Czesiem wszyscy piją za batalion Zośka.

Nie wiem na jakiego imbecyla musiałoby trafić, aby na podstawie tego odcinka uznał, że powstańcy tylko pili.

Uwierz mi, że spotkałam się z takimi. Jak ludzie nic nie wiedzą o powstaniu oprócz tego, że było w Warszawie i zakończyło się klęską no to mogą na podstawie takiego durnego odcinka myśleć, że powstańcy zajmowali się chlaniem, a nie walką i dlatego Powstanie zostało stłumione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Pan pułkownik grzebie w śmietniku szukając jakiegoś eleganckiego elemntu dla Marcela. Pod koniec odcinka razem z Czesiem wszyscy piją za batalion Zośka.

Jednak "powstańcy" siedzą w kanale. Pułkownik i Marcel to nie "powstańcy". Poza tym co złego jest w tym, że piją? Trupy? W głupawej kreskówce? Już nie przesadzajmy. Mam wrażenie, że jednak troszkę dramatyzujesz;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Poza tym co złego jest w tym, że piją? Trupy? W głupawej kreskówce? Już nie przesadzajmy. Mam wrażenie, że jednak troszkę dramatyzujesz;)

Nie dramatyzuję, po prostu się wściekłam jak to zobaczyłam. Dla mnie to jest po prostu przegięcie. Mogli się czepić tematu patriotyzmu nie ruszając Powstania, a w każdym razie nie w taki sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Takim wyznacznikiem tego, czy coś jest przegięciem czy nie, są dla mnie w pewnym stopniu media. A biorąc pod uwagę, jak bardzo temat powstania jest przez nie gloryfikowany, to gdyby istotnie odcinek był przegięciem, to podejrzewam, iż już mielibyśmy odpowiednią reakcję czy to w gazetach, czy w TV. A tutaj cisza.

Mogli się czepić tematu patriotyzmu nie ruszając Powstania, a w każdym razie nie w taki sposób.

Naprawdę sądzisz, że ktoś mógł coś takiego potraktować na serio?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Naprawdę sądzisz, że ktoś mógł coś takiego potraktować na serio?

Naprawdę Albionosie po świecie chodzą tacy debile, że wszystkiego można się spodziewać po nich, nawet brania na serio takich durnych kreskówek. Mam nadzieję, że żaden kretyn nie wziął tego na poważnie, w każdym razie ja poczułam niesmak i niezłe zdenerwowanie jak to zobaczyłam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wybacz, ale to już dla mnie trochę naciągane, że ktoś by uwierzył. Jednakże jako że ani Ty mnie, ani ja Ciebie, nie przekonam, że jest inaczej, proponuję skończyć dyskusję na tym etapie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Wybacz, ale to już dla mnie trochę naciągane, że ktoś by uwierzył.

Nie twierdzę, że ktoś uwierzył w zmartwychwstanie powstańców tylko w to, że byli nieodpowiedzialni. Gratuluję Ci, że nie spotkałeś takich ludzi, ja muszę z nimi praktycznie codzień przebywać;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie twierdzę, że ktoś uwierzył w zmartwychwstanie powstańców tylko w to, że byli nieodpowiedzialni.

Każdy jak widać odbiera to inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pić powstańcy zapewne i coś pili, kto nie pił... nawet w "Kanale" Wajdy pija, no nie na potęgę, nie każdy, nie jest to może pochwalane, ale zdarzali się i tacy, jak wszędzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Pili, a i owszem. Przecież nieraz we wspomnieniach można się natknąć na fragmenty, w których jest o mowa o piciu. Piszą o tym zarówno zwykli żołnierze, jak i oficerowie KG. Niemniej dowództwo starało się walczyć z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Wódka też była używana do stawiania na nogi w wyniku jakiejś niegroźnej rany, ale takiej która mogła spowodować szok.

Może mnie tak razi w tym filmiku samo to, że musieli zrobić odcinek o Powstaniu Warszawskim, a uważam, że Czesio i spóła są po prostu obrzydliwi i może to wywołało takie moje oburzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.