Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Euro 2008 - Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dyktuje się takich karnych.

Nie dyktuje się takich karnych, bo sędzia nie jest od tego, by decydować o wyniku.

Nie dyktuje się takich karnych, bo karne są za faule ewidentne, a nie zagrane.

Nie dyktuje się takich karnych, bo każdy rożny musiałby kończyć się karnym.

Nie dyktuje się takich karnych nawet w rewanżu za bramkę ze spalonego.

supergigant.blox.pl/html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Przynajmniej Niemcy przegrali....

No i bardzo źle, że przegrali. Przy zwycięstwie Niemiec i naszym remisie z Austrią, decydował by mecz z Chorwacją. Teraz mimo, że wygramy z Chorwacją 2-0, to Austria musi wygrać z Niemcami 1-0 i awans pewny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Niemcy wygrali gralibyśmy jutro z Chorwacją o awans przy takim wyniku.

Roger jest wielki jego ruleta, a la Zidane niech mu otworzą grę w najlepszych zagranicznych klubach na świecie, niech gra w Realu Madryt zasłużył sobie.

Saganowski również dzięki za grę, a Boruc to światowa klasa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Mecz Polska-Chorwacja jest w poniedziałek, a nie jutro. :)

Nawet jeśli Austria wygra 1:0 (w co wątpię), to Polacy będą musieli zdobyć dwa gole. Szczerze im tego życzę, ale Chorwaci są czarnym koniem w naszej grupie i 2 goli nie zdobędziemy.

Cóż.. przynajmniej byliśmy w ME po raz pierwszy i to jest ważne.. za cztery lata będziemy w ME bez eliminacji. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Złodziej, złodziej ukradł to, co nasz w perfidny sposób, 3 x wolne w końcówce, których nie było, zagwazdanie faulu, którego w lidze angielskiej by nigdy nie gwizdnął, ba nawet do tego zawodnika nie leciała piła... szkoda, że Boruc nie obronił, ale ten złodziej, bo nazywanie go sędziom nawet sprzedających mecze obraża, a on wróci sobie do Anglii i mu będzie zwisać, a my zostaniemy stratni jak zawsze.
Ech, emocje. Wolny po którym wrzucano tą ostanią piłkę w pole karne moim zdaniem był -jeden z naszych zawodników wszedł nakładką.

Czy sędzia jest złodziejem? Podsumujmy : gol dla nas w 100 % nie powinien być uznany, przecież był spalony. Rzut karny dla Austrii choć kontrowersyjny, to jednak podyktowany pod wpływem działań które Lewandowski jednak podjął. I dzisiaj, gdy już opadły emocje słyszę głosy od dziennikarzy, że jednak pewne podstawy do jego podyktowania były. Czyli procentowo to Austriacy i tak są bardziej skrzywdzeni.

Niestety na tych mistrzostwach nie ma na razie drugiej drużyny w której obrona popełniałaby tak dużą ilość katastrofalnych błędów. Te pierwsze 30 minut przyniosły wstyd naszej piłce i to wobec setek milionów widzów przed telewizorami. Później było znacznie lepiej (przynajmniej wizualnie), ale nie podobała mi się duża liczba fauli z naszej strony w odległościach umożliwiających dośrodkowanie piłki w pole karne. Niestety to właśnie skończyło się tragicznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Lester, dokładnie. :] Ten sam sędzia którego polscy kibice piętnuje uznał niesłusznie polskiego gola ze spalonego w 30 minucie. :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z przedmówcą. Sędzia podyktował karny, ale zaliczył też Polakom niesłusznego gola. I tutaj moje pytanie. Jak owego gola ze spalonego skomentowano w polskiej tv? Ja mecz oglądałem na niemieckim ZDF. Tam w przerwie pokazano jeszcze raz całą sytuację, dodano do niej animację 3D i okraszono dokładnym komentarzem. Czy u nas zrobiono to samo, czy też komentatorzy byli tak w niebo wzięci tym naszym wgnieciuchem?

1:1 to obiektywnie patrząc wg. mnie wynik zasłużony. Gdyby nie Boruc byłoby z 3:1. Dodam też, że oglądałem wcześniejszy mecz Niemcy - Chorwacja. Powiem tyle: 2 klasy wyżej. Czysty futbol, celne podania, zgranie zespołów i piękne gole. Jeśli Polacy łudzą się co do wyniku starcia z Chorwatami to od razu należy chłodzić ich zapały. Chorwacja przez 2/3 meczu spychał Niemców w cień, udowadniając, że gra się tak jak przeciwnik pozwala. Kiedy później zacząłem oglądać pojedynek Polaków, poczułem się jak gdybym przesiadł się z bolidu F1 do malucha. :] Podania na chybił trafił, jak gdybyśmy bali się piłki. Po przyjęciu piłka odskakiwała od nogi naszego gracza na metr, następnie ten do niej podbiegał, zatrzymywał się i rozglądał się chwilę po czym podawał, często niecelnie. U Chorwatów i Niemców czegoś takiego nie ma - podają nieomal na ślepo, gdyż są tak zgrani zespołowo, że wiedzą iż ktoś tam jest.

Reasumując: Graliśmy słabo. Nasza obrona prawie nie istniała, nie uniknęliśmy błędów z poprzedniego meczu i tylko interwencje Boruca zasługują na uznanie. Zauważyłem też, że Polacy nie trzymają pozycji, stąd częste niecelne podania. Mam tylko nadzieję, że za obecne niepowodzenia nie poniesie konsekwencji Leo, bo jednak robi dla naszej reprezentacji dużo. Niestety z trwogą zauważyłem wczoraj, że niektórzy dziennikarze-kretyni (chociaż innych chyba nie ma) po cichu domagali się jego głowy w pomeczowych komentarzach. :/

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Przynajmniej Niemcy przegrali....

Co nas wcale cieszyć nie powinno... Teraz musimy wygrać z Chorwacją, i liczyć na stratę punktów przez Niemców. Inaczej nie mamy o czym gadać.

Swoją drogą zastanawia mnie w decyzji pana Webba jedno. Jest sędzią angielskim. Jak mówił jeden z dziennikarzy "PS" wczoraj, szkoła angielska jest dość specyficzna. I widać to po meczach Premiership. Tam sędziowie nie gwiżdżą takich sytuacji. To jest jedna z najostrzejszych lig w Europie. Nie raz już trenerzy i piłkarze byli oburzeni pobłażliwością arbitrów prowadzących spotkania. Cristiano Ronaldo właśnie z tego powodu m.in. myśli o przeprowadzce do Hiszpanii. Tam piłkarze są chronienie przez sędziów. W Anglii kości dosłownie trzeszczą. A tutaj pan Webb dyktuje karnego w sytuacji, gdy Austriak był ledwo pociągany za koszulkę. Podejrzewam że w meczu Premiership karnego za coś takiego by nie było. Pamiętam mecz końcówki sezonu, kiedy Manchester miał trzy karne, sędzia nie dał żadnego, mimo że piłkarze Fergusona zostali dwa razy skoszeni w polu karnym. Już pomijam jedną rękę.

Roger jest wielki jego ruleta, a la Zidane niech mu otworzą grę w najlepszych zagranicznych klubach na świecie, niech gra w Realu Madryt zasłużył sobie.

Saganowski również dzięki za grę, a Boruc to światowa klasa.

Roger mógł grać troszkę mniej egoistycznie, momentami miałem wrażenie, że trochę za bardzo kombinuje. Niemniej należą mu się wielkie brawa. Bez niego te mistrzostwa były by dla nas już stracone. Boruc tylko potwierdził swoją wielką klasę. Jego odejściu z Celticu zaszkodzić może tylko wysoka cena odstępnego. Sagan także pokazał, że grać potrafi. Oby w następnym sezonie grał więcej w klubie. Reprezentacja może mieć jeszcze z niego dużo pożytku. Mam tylko nadzieję, że Boruc i Sagan wrócą jeszcze na koniec kariery do Legii;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko nadzieję, że Boruc i Sagan wrócą jeszcze na koniec kariery do Legii;)

A ja mam nadzieję, że skończą karierę w topowym klubie z zachodniej Europy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A ja mam nadzieję, że skończą karierę w topowym klubie z zachodniej Europy.

Jak widać słabo znasz ich;) A już na pewno Boruca. To Legionista pełną gębą. Larsson też wielki piłkarz, a karierę skończyć chce u siebie w Szwecji. Też jestem za tym, aby obaj grali w najlepszych klubach Europy (a już na pewno Boruc, który ma na to papiery), niemniej jest jeszcze coś takiego jak przywiązanie do klubu. A obaj są bardzo ciepło wspominani na Ł3. Zresztą Boruc już zapowiadał, że chce jeszcze wrócić do Legii. On kocha ten klub. Ilu piłkarzy jeździ na mecze swoich byłych zespołów i organizuje doping na trybunach? Ja takich poza Borucem nie znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jak widać słabo znasz ich;)

A, co Ty z Borucem jak rodzina? Ja chcę by skończyli kariery w takim Atletico Madryt, Tottenhamie, Milanie, gdzie będą do końca gwiazdami światowego formatu.

Lester, dokładnie. :] Ten sam sędzia którego polscy kibice piętnuje uznał niesłusznie polskiego gola ze spalonego w 30 minucie. :]

Pewnie ogarnęła Cię radość jak po porażce Polski z Niemcami.

Rzut karny dla Austrii choć kontrowersyjny, to jednak podyktowany pod wpływem działań które Lewandowski jednak podjął.

Sędzia podyktował karny, ale zaliczył też Polakom niesłusznego gola. I tutaj moje pytanie.

Pytanie brzmi:

Czy jeśli Vastić strzeliłby nam gola ze spalonego, a następnie Austriak w ten sam sposób sfaulowałby zawodnik Polskiego jak Lewandowski Austriaka czy byłby karny?

Pytanie drugie brzmi dlaczego zażądał powtórzenia rzutu wolnego w momencie jak Boruc złapał piłkę?

Pytanie trzecie brzmi, dlaczego nie zareagował na zaczepkę Austriaka na Bąku, żółta za to co, najmniej, a moim zdaniem nawet czerwona, bo było to umyślne?

Pytanie czwarte, czy w Premiershim podyktowałby takiego karnego?

Dla mnie jest złodziejem, bo sędzia nie powinien ustalać wyniku spotkania, zwłaszcza w perfidny i wyrachowany sposób podlizując się Austriakom, którzy teraz wierzą w pokonanie Niemiec i wcale bym się nie zdziwił, a tym samym Webb da im awans, a w jego bezinteresowność nie wierzę, Austria to bogaty kraj.

Gdyby nie Boruc byłoby z 3:1.

Obiektywizm pełną gębą, gdyby nie Macho byłoby 4:3 dla nas, ehh...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A, co Ty z Borucem jak rodzina? Ja chcę by skończyli kariery w takim Atletico Madryt, Tottenhamie, Milanie, gdzie będą do końca gwiazdami światowego formatu.

Pierwszy tekst pominę. Pisałem ogólnie o zachowaniu i wypowiedziach Boruca. Jarpenie powiedz mi, czy Larsson to nie jest wielki piłkarz? Grał w Celticu, w Manchesterze, w Barcelonie, ale karierę chce skończyć u siebie w Szwecji. Tam się czuje dobrze. Niektórzy piłkarze czują sentyment do swoich byłych klubów. I po Borucu to widać. Nie raz mówił, że Legię kocha, że ma ją w sercu, i że zawsze będzie jej kibicował. Przyjeżdża na mecze Legii, organizuje doping na stadionie, zależy mu na tym, aby kibice dogadali się z zarządem, po meczach, gdy obroni "jedenastkę" zawsze pokazuje "eLkę". Mało Ci dowodów na to, że kocha ten zespół? Sam już w wywiadach mówił, że chce wrócić do Legii. Nie powiedział co prawda, że jako zawodnik, ale kto wie. Larsson nie gra w żadnym z tych klubów, które wymieniłeś, a przecież jest zawodnikiem światowego formatu. Sezon czy dwa na koniec wspaniałej kariery to nie jest dużo. Też chciałbym, aby grał w największych klubach, ale czemu ma nie wrócić jeszcze na rok do Legii? Mięciel powiedział, że chętnie by wrócił na koniec, problem w tym, że zespół nie chce go puścić.

Sugerowanie, że Austria coś da Webbowi za tą decyzję, to już gruba przesada Jarpenie. Rozumie, że można wściekać się na niego, mówić że sędziuje pod gospodarzy, ale sugerowanie łapówki bez dowodów? Ludzie opamiętajcie się! To tylko zabawa!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytania wciąż aktualne:

Czy jeśli Vastić strzeliłby nam gola ze spalonego, a następnie Austriak w ten sam sposób sfaulowałby zawodnik Polskiego jak Lewandowski Austriaka czy byłby karny?

Pytanie drugie brzmi dlaczego zażądał powtórzenia rzutu wolnego w momencie jak Boruc złapał piłkę?

Pytanie trzecie brzmi, dlaczego nie zareagował na zaczepkę Austriaka na Bąku, żółta za to co, najmniej, a moim zdaniem nawet czerwona, bo było to umyślne?

Pytanie czwarte, czy w Premiershim podyktowałby takiego karnego?

Czy w ogóle był tam faul? Lewandowski na nim oparł, a Austriak teatralnie upadł, widać wyraźnie to w powtórka, a podejście Austriaka do sędziego po gwizdku bardzo wymowne, tak jakby się umówili na taką sytuację.

Ludzie opamiętajcie się! To tylko zabawa!

Proszę Cię tam gdzie w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, honor narodu i rywalizacja między nimi tam nie ma zabawy. W piłkę nikt tam za darmo nie gra, ludzie płacą do tego duże pieniądze by tam pojechać, to nie jest zabawa to jest piłka nożna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Roger mógł grać troszkę mniej egoistycznie

Ale jak grał! Krzynówek grał co najmniej w takim samym stopniu egoistycznie, a był to jeden z najgorszych meczy w ostatnim czasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.