Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Quiz Średniowiecze

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   
Jak nazywał się sprawca wzlotu i upadku chana złotej Ordy który zdobył Moskwę w 1382 roku.

Pytanie jak dla mnie troszkę niejasne czy chodzi ci o osobę, która była spwrawcą wzlotu i upadku Tochtamysza? Czyli chodzi ci pewnie o jedną z moich ulubionych postaci historycznych

Tamerlana(tylko nie pytaj o jego przydomki bo miał ich naprawde wiele).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Aczkolwiek nie bardzo rozumiem czemu akurat jego darzysz atencją

Za jego pacyfistyczne podejście do sąsiadów :mrgreen:

A jak już jesteśmy przy timurze to postać o którą mi chodzi jest w pewnym sensie z nią powiązana, podbnie jak z naszym królem władysławem jagiełłą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

A jak już jesteśmy przy timurze to postać o którą mi chodzi jest w pewnym sensie z nią powiązana, podbnie jak z naszym królem władysławem jagiełłą.

Pytanie było już w moim poprzednim poście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ale jaja zapomniałem o kogo pytałem. Więc kto pierwszy przeczyta to co pisze niech zada pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

cesarz Otton IV syn Henryka Lwa z rodu Welfów został wprowadzony na tron dzięki poparciu papieża Innocentego III jednak już wkrótce (1210) został on objęty klątwą papieską. Pytanie: Jak nazywał się papież który rzucił na niego tą klątwę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Kolejne podchytliwe pytanie :wink: Innocenty III. Papież wkrótce popadł w konflikt z cesarzem, który nie chciał respektować obietnc jakie złożył papieżowie doszło do konfliktu, a potem ogólnoeuropejskiej wojny, która zakończyła się pomyślnie dla papieża, Otto został pokonany przez Francuzow pod Bouvines(mimo poparcia Anglików). Bez wątpienia spory między cesarzem a papieżem to jedne z najciekawszych wydarzeń w historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Do mnie? Na pewno nie, ja nie byłem, nie jestem i nie będę święty :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Po pierwsze, czy moja odpowiedź jest poprawna?

Po drugie, jeśli tak, to moja aluzja dotyczy (przypadkowej lub nie) zbieżności imion :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

A tak odpowiedź jest poprawna zapomniałem dodać :wink:

Wszelka zbieżność imion, miejsc i ulic jest czysto przypadkowa, powstała w sposób niezamierzony. Ot! Zrządzenie losu! Wszelkie pozwy sądowe proszę kierować do mojego prawnika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.