Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Związki Jagiellonów z dzisiejszymi rodami

Recommended Posts

Strasznie ciężki temat do zbadania, pół dnia się męczyłem nad Habsburgami i poległem :wink:

Wprawdzie nie panują, ale szukałem linii pomiędzy Anną, córką Władysława II Jagiellończyka (kr. Czech i Węgier) a współczesnymi Habsburgami. Jest ich tylu, że nie dałem rady...

Rody królewskie, obecnie panujące, to nie wiem, ale parę rzeczy odkryłem.

Z Jagiellonami spokrewnieni są Czartoryscy, tyle tylko, że od Olgierda.

Myślałem spokrewnieni są Wettinowie. Barbara, córka Kazimierza Jagiellończyka wyszła za mąż za Jerzego Brodatego w 1491 roku. Niestety, żyjący obecnie Margrabia Miśni i Książę Saksonii, Maria Emanuel (formalnie jest następcą tronu polskiego!) pochodzi od Henryka Pobożnego, który był bratem wspomnianego Jerzego Brodatego.

Myślałem też o Wittelsbachach z Bawarii (Jadwiga, córka Kazimierza Jagiellończyka), ale ta linia wymarła, zostali tylko Wittelsbachowie z Palatynatu, i nie wiem czy tu jest powiązanie.

Więc jeżeli ktoś jest powiązany, to trzebaby badać powiązania po kądzieli. Szacując, jakieś co najmniej kilka tysięcy osób do sprawdzenia. Syzyfowa praca, ja się poddaję :faint:

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co jest mi wiadome znaczna część obecnie panujących rodów ma powiązania rodzinne bliższe, czy dalsze właśnie z Jagiellonami.

Poszukuję informacji z jakimi dokładnie rodami i w jakim stopniu, jeśli ktoś ma takie dane pod ręką to bardzo proszę je przedstawić : )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bruno   

Aby na to pytanie w pełni odpowiedzieć potrzebuję trochę czasu jestem właśnie w trakcie robienia drzewa genealogicznego potomków Władysława Jagiełły i tak daleko jeszcze nie dotarłem. Na dzień dzisiejszy potomków Jagiellonów odszukałem w Hohenzollernach (były 2 linie pochodzące od Jagiellonów) A to jest uproszczony schemat:Zofia Jagiellonka>Albrecht Hohenzollern>Albrecht Fryderyk>Anna Hohenzollern żona Jana Zygmunta elekt.brand.>Jerzy Wilhelm(1595-1640)>Fryderyk Wilhelm(1620-1688)>Fryderyk I Pruski(1657-1713)>Fryderyk Wilhelm I (1688-1740)>August Wilhelm Hohenzollern brat Fryderyka II Wielkiego>Fryderyk Wilhelm II (1744-1797)>Fryderyk Wilhelm III (1770-1840)>Wilhelm I ces.niem. (1797-1888)>Fryderyk III Hohenzollern (1831-1888)>Wilhelm III Hohenzollern (1859-1941)>Oskar Hohenzollern (1888-1958)>Wilhelm Karol (1922-2007) miał trójkę dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Jarpenie skoro Jagiellonów nie ma wśród żywych od 400 lat, to po co Ci wiedza czy ktoś jest czyims praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapr

apraprapra czy może jednak praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapr

apra ????? Osobiście czytałem, że we wszystkich rodach z wyjątkiem Windsorów płynie jagiellońska krew, czy to prawda, nie wiem nigdy się tym specjalnie nie interesowałem.

Edited by w4w

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

A można to nazwać czystą ciekawością.

Sam jestem ciekaw genealogicznych zabaw Bruna.

Co prawda, ze z powodu osobistej znajomości to i tak wiem szybciej niż forum :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.