Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

O powstaniu w szkołach

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Powiedzmy, że rozumiem :D

Ja myślałam raczej o takim argumencie, że nawet taka klęska (on uważa, że w narodzie za bardzo kultywujemy klęski, zapominając o zwycięstwach) potrafi bardziej uczyć patriotyzmu niż niejedno zwycięstwo. A poza tym, jakby to był temat PW a nie PRL to mogłabym bardzo mu pomóc w organizacji... ;) Zresztą PRL jest nudny :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Wiesz co, ale co do PW (kultywowania klęsk, a zapominaniu o zwycięstwach), to ja się z nim zgadzam. ;)

I PRL nie jest nudny, no! ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkole nauczyciel jakoś specjalnie nie poświęcał dużo czasu na temat powstania. Mówiliśmy o nim bodajże 2 godziny a lekcja nie różniła się od innych, może poza tym, że z PW była osobna kartkówka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Wiesz co, ale co do PW (kultywowania klęsk, a zapominaniu o zwycięstwach), to ja się z nim zgadzam. :D

Powtarzam po raz setny chyba: każdy zajmuje się tym co go pasjonuje. Czemu nikt nie zajmie się zwycięstwami skoro chce żeby były bardziej kultywowane w narodzie? ;P

Mówiliśmy o nim bodajże 2 godziny

To i tak długo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya napisał/a:

Wiesz co, ale co do PW (kultywowania klęsk, a zapominaniu o zwycięstwach), to ja się z nim zgadzam. :P

Powtarzam po raz setny chyba: każdy zajmuje się tym co go pasjonuje. Czemu nikt nie zajmie się zwycięstwami skoro chce żeby były bardziej kultywowane w narodzie? ;P

Otóż to, psioczycie na to, że kultowywujemy klęski, a zapominamy o zwycięstwach. Jeśli masz jakiś pomysł na uczczenie zwycięstwa napisz do władz może się zgodzą, nikt Wam tego nie zabrania.

Don Pedrosso napisał/a:

Mówiliśmy o nim bodajże 2 godziny

To i tak długo ;)

Czy ja wiem? Ja mógłbym chodzić na same lekcje odnośnie PW :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Czy ja wiem? Ja mógłbym chodzić na same lekcje odnośnie PW ;)

Ja miałam jedną godzinę lekcyjną w gimnazjum, na dodatek wyglądała ona tak, że jedna osoba przygotowała referat i go przeczytała. Prawda, że fascynujące? :roll:

A w liceum zobaczymy jak będzie, na pewno ciekawie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
W mojej szkole nauczyciel jakoś specjalnie nie poświęcał dużo czasu na temat powstania.

Właśnie to mnie boli w szkołach, że nauczyciele do tematów dość trudnych w dzisiejszych czasach, albo wcale, albo bardzo krótko się przygotowują. Z tego potem wychodzi lekcja z suchymi datami, liczbami i procentami ile to ludzi zginęło i ile to miasta zostało zniszczone. Uczeń z takiej lekcji nie wynosi chyba nic. Gdybym był nauczycielem, poprowadził bym lekcję o PW zupełnie inaczej niż jest to robione dzisiaj. Czekam tylko na lekcję z panem Gawlikowskim, który mam nadzieję pokaże, że nie każdy nauczyciel jest taki sam. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czekam tylko na lekcję z panem Gawlikowskim, który mam nadzieję pokaże, że nie każdy nauczyciel jest taki sam. ;)

Przede wszystkim każe Wam pójść do MPW, ale samemu. Z tego co wiem, robi tak we wszystkich klasach. Jednak na samej lekcji nie spodziewał bym się czegoś szczególnego. To będzie na krótko przed maturami, trzeba będzie powtarzać materiał itp. Poza tym napięty materiał szkolny nie pozwala na rozwijanie poszczególnych zagadnień. Tutaj już nawet najlepszy nauczyciel nie pomoże. Dwie lekcje to maks, inna sprawa, to w jakiej formie będą wyglądać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Miałem w średniej szkole historyczkę. "Żabcia" na nią wołaliśmy. Mała i gruba. Powstańcza łączniczka.

Kiedyś po lekcji, zatrzymała nas chłopaków na zapleczu. A klasa była specyficzna, 32 osoby i czterech chłopaków.

Dała nam do przeczytania wiersz "Ziutka" "Czerwona zaraza".

W tym czasie był to drugi obieg.

Olbrzymie zaufanie.

Umarła w lipcu 1980 roku, nie doczekała "Solidarności" :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja będę miała ten temat za jakieś dwa tygodnie (już nie mogę się doczekać), ale mój nauczyciel już mi zapowiedział, że wybije mi z głowy Powstanie. Ciekawe, co miał na myśli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Raczej poważnie... Jeszcze nie wie na co się porywa, zobaczymy kto tu kogo przekona ;) nikt ani nic nie jest w stanie "wybić mi z głowy" Powstania :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

No dobra, jakby trzeba było przygotować jakąś ripostę, odpowiedź na pytanie czy cuś w tym względzie, to pisz, z chęcią pomogę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie wątpię, że byś pomógł, ale Powstanie to niestety tylko jedna lekcja, dlatego raczej mnie nie poratujesz (chyba, że będziemy się porozumiewać telepatycznie) ;) Ja myślę, że On tak mówi, bo uważa, że za bardzo czcimy klęski. No, ale w końcu to moja sprawa czym się interesuję :D

Raz w życiu uda mi się go przegadać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Raz w życiu uda mi się go przegadać ;)

No, no ciekawie :D Ja do tematu PW na lekcji będe musiał czekać jeszcze 3 lata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.