Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Konstanty Ostrogski - ocena

Recommended Posts

Tofik   

"Nauczyciel" Tarnowskiego w boju. Jeden z dowódców litewskich m.in. nad Wiedroszą, czy Sokalem. Zwycięzca spod Wiśniowca, Orszy itd. Jak go oceniacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Norton   

Konstanty Ostrogski pokazał prawdziwy kunszt dowodzenia pod Orszą. Przeprawił się poprzez most pontonowy rzekę omijając fortyfikacje Moskwy. Później wytrzymał uderzenie przeciwnika i go rozbił. Zdobył obóz i pojmał wodza Iwana Czeladnina. Oczywiście miał dużo słabsze siły nasz hetman. Wreszcie wygrał w bitwie pod Olszanicą, gdzie poległo 40 000 Tatarów i uwolniono 80 000 jasyru. To chyba pierwszy naprawdę wielki hetman w historii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.