Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Estera

Francuzi a Moskwa. Zwycięstwo? Zdobyli ją czy zajęli?

Recommended Posts

Gnome   

Bo ja wiem, jakby się tak zastanowić to, zdobywanie bardziej kojarzy się z walką a zajmowanie już niekoniecznie, więc chyba jednak zajęli, ale czy to ważne i tak musieli szybko się stamtąd zabierać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napoleon Moskwę zajął, czyli postąpił tak jak oczekiwali Rosjanie, co było wyraźnym dowodem na to , że geniusz zastąpił megalomanią. Zajmując Moskwę nic nie zyskał, za to dał się odciąć od zaplecza i musiał się z niej wycofać drogą ogołoconą z zaopatrzenia. Zajmowanie Moskwy, bez rozbicia głównych sił rosyjskich było niewybaczalnym błędem, który szybko się zemścił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.