Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mch90

Normandie-Niemen

Rekomendowane odpowiedzi

te 273 zestrzały to znalazłem też i na stronie muzeum jednostki. Natomiast kiedyś spotkałem liczbę ok. 240 zestrzałów. I co ciekawe były to źródła radzieckie
Pisząc o NN i naliczaniu zwycięstw, nie sposób nie wspomnieć o Clostermannie i jego zwycięstwach. Dokumenty RAF jednoznacznie twierdzą o góra 22 zestrzałach. Reszta to mają być uszkodzenia i zniszczone na ziemi. Francuzi tak przedstawili sposoby naliczeń, że wyszło 33 i kwita. I tym sposobem Francja miał swojego pilota w pierwszej piątce Aliantów zachodnich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   
te 273 zestrzały to znalazłem też i na stronie muzeum jednostki. Natomiast kiedyś spotkałem liczbę ok. 240 zestrzałów. I co ciekawe były to źródła radzieckie
Pisząc o NN i naliczaniu zwycięstw, nie sposób nie wspomnieć o Clostermannie i jego zwycięstwach. Dokumenty RAF jednoznacznie twierdzą o góra 22 zestrzałach. Reszta to mają być uszkodzenia i zniszczone na ziemi. Francuzi tak przedstawili sposoby naliczeń, że wyszło 33 i kwita. I tym sposobem Francja miał swojego pilota w pierwszej piątce Aliantów zachodnich.

Clostermann nigdy nie walczył nafroncie wschodnim i nie miał nic wspólnego z Normandie_niemen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę??? Dziękuję za oświecenie :roll: Wiem, ze nie walczył na wschodzie, tylko w FAFL potem RAF. Chodzi mi, o zobrazowanie sposobu naliczania zwycięstw przez czynniki francuskie. Czytaj ze zrozumieniem... :idea:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   
Chodzi mi, o zobrazowanie sposobu naliczania zwycięstw przez czynniki francuskie. Czytaj ze zrozumieniem... :idea:

Czy sposób naliczania zwycięstw przez czynniki brytyjskie i im podporządkowane był diametralnie inny?

Bo np w Bitwie o Anglię "zestrzelili" 2 razy tyle samolotów co Niemcy realnie stracili....

Zresztą to była zmora wszystkich lotnictw alianckich a najrzetelniejsi byli (chyba) lotnicy niemieccy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
WOJTEKK   

Fakt, chyba Szkopy najbardziej solidnie przykładały się do buchalterii - w czerwcu 1941 "rachmistrze" lufwaffe bardzo sceptycznie podchodzili do rozmiarów łomotu jakie ichni piloci robili WWS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozumiecie. Ilość 33 zwycięstw Clostermanna wypłynęła po wojnie. Taką ilość podało Dowództwo Lotnictwa Francji. Jest wysoce prawdopodobne, że w oparciu na dokumenty NN zrobiono to samo co z kontem Clostermanna. Czyli zwiększono.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

O nie nie, Clostermann nigdy nie posiadał 33 zwycięstw.Opisał w swojej książce ''Wielki Cyrk'' zaledwie 23.Policzyłem, a mówi się, że on zestrzelił po jednym samolocie każdego typu używanego w Luftwaffe.Francuzi nigdy nie umieli nic wyjaśnic- np. sprawa A. d. Saint-Exupery'ego, gdzie próbowali wcisnąc kit całemu światu, że to nie Niemcy go zestrzelili, tylko sam się rozbił.Uznali, że to oni lepiej wiedzą, kto go zestrzelił i pokazywali swoje dzienniki lotów, jakoby 31. lipca 1944 nie było ani jednego niemieckiego samolotu na niebie.Jednak nikt w to nie uwierzył i Robert Heichel do dziś ma zaliczonego Exupery'ego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Clostermann nigdy nie posiadał 33 zwycięstw.Opisał w swojej książce ''Wielki Cyrk'' zaledwie 23.Policzyłem,
Ja też liczyłem i tyle mi wyszło. 33 sztuki wyszły po wojnie. Francuzi przez wiele wiele lat tak podawali. Do dzisiaj spora liczba ludzi powiela te twierdzenia. Ogólnie można przyjąć 23, reszta na ziemi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.